۱۰ نکته ای که باید قبل از تبدیل شدن به یک تتو آرتیست بدانید

نکات مهم قبل از تتو آرتیست شدن:

 

تتو آرتیست بودن یک شغل و یک هنر دوست داشتنی و خلاقانه است. شما در این شغل سر و کارتان دائما با طرح‌های گوناگون، رنگ‌ها، خطوط ظریف و صاف، جوهر و دستگاه تتوست و این می‌تواند آرزوی بسیاری از افراد باشد. اینکه به جای کار کردن با اعداد و ارقام خسته کننده یا کار با ماشین های مکانیکی و یا حتی فروشنده بودن، با حرکات دستتان یک هنر زنده بیافرینید و در پایان اجرا به یک شاهکار فوق العاده که بر روی پوست یک انسان قرار گرفته است نگاه کنید، باید خیلی هیجان انگیز باشد. اما قبل از اینکه بیشتر رویا پردازی کنید، لازم است یک سری نکات را بدانید و آنها را رعایت کنید تا علاوه بر داشتن دستمزد و درآمد خوب در طول سال، دائم به سمت حرفه ای تر شدن پیش بروید و پیشرفت کنید.

 

 

نکته مهم درباره تتوآرتیست شدن این است که زود ناامید نشوید و راه خود را ادامه دهید تا به هدفتان برسید. در این مقاله به بررسی این نکات که به موفقیت بیشتر شما منجر می شود می پردازیم:

 

ده نکته مهم درباره تتو آرتیست شدن:

 

  1. طراحی و تتو: اگر طراح خوبی هستید، ممکن است در هنر تتو موفق شوید اما لزوما دانستن علم طراحی و نقاشی برابر با حرفه ای بودن در تتو نیست؛ موفقیت در کار تتو به میزان زیادی به تمرین، هماهنگی عضلات و آموختن تکنیک‌های مختلف اجرای تاتو و همچنین سبک‌های گوناگون تتو دارد. در کنار این موضوع، داشتن پیشینه طراحی به سریع شدن حرکات دست شما و دانشتن طیف سایه‌ها و رنگ‌ها کمک می‌کند.

 

 

  1. آماده برای ثروت: گذراندن دوره تتو به این معنا نیست که شما از فردای آن روز ثروتمند خواهید شد. حتی در بسیاری ار موارد شما نیاز دارید که چندین تتو رایگان زیر نظر استاد تتو خود اجرا کنید تا به نقاط ضعف خود را بشناسید و در طول زمان حرفه ای تر شوید. این نکته را به یاد داشته باشید که صرف دانشتن تئوری تتو هیچ کس را به تتوآرتیست حرفه ای تبدیل نخواهد کرد. لازمه موفقیت تمرین و ممارست و مطالعه نکات تئوری، استفاده از مواد و وسایل استاندارد و پیدا کردن سبک مناسب است.

 

 

 

  1. دانشگاه تتو: برای تبدیل شدن به یک هنرمند تتو، نیازی نیست حتما به مدرسه یا دانشگاه تاتو بروید. همانطور که می دانید، تحصیلات آکادمیک برای بسیاری از رشته‌های هنری و عملی، به اندازه کافی تجربه به ما اضافه نخواهد کرد. برای مثال یک دانشجوی مینیاتور، اگر فقط و تنها به آموخته‌های علمی و تئوری این هنر اکتفا کند و به خواندن کتاب‌های تاریخ مینیاتور، مینیاتور در کشورهای شرقی و غربی، اصول مینیاتور و مینیاتوریست های مشهور بپردازد، هیچ تضمینی وجود ندارد که تبدیل به یک مینیاتوریست اصیل و حرفه ای تبدیل شود. درمورد هنر تاتو نیز اینچنین است. ممکن است شما هیچ گونه تحصیلات آکادمیک در زمینه تاتو و خالکوبی نداشته باشید اما با گذراندن یک دوره برنامه ریزی شده و مناسب، تمامی اصول لازم برای تتوآرتیست شدن را فرا گیرید. علاوه بر آن، مهم ترین نکته یعنی تمرین فراوان را فراموش نکنید.

 

 

 

  1. هزینه وسایل: خود را برای سرمایه گذاری بر روی هزینه‌های دستگاه‌ها و تجهیزات تاتو آماده کنید. این یک امر مسلم است که هرچقدر ابزار کار خود را دقیق تر و با حسلسیت بیشتر انتخاب کنید و استانداردهای لازم را به عمل آورید، احتمال موفقیت شما بیشتر می‌شود و بنابراین هزینه‌های شما تا حدودی سنگین خواهد شد. البته نیازی نیست در ابتدای کار گران ترین وسیله‌ها را تهیه کنید، می توانید لوازم مورد نیاز خود را در طول چند سال خریداری نمایید. اما برنامه ریزی مالی برای تهیه وسیله‌ها فراموش نکنید.

 

 

 

  1. تضمین موفقیت نهایی: هیچ کس جز خودتان نمی‌تواند موفقیت نهایی شما را در این عرصه تضمین کند به جز خودتان. کار مهمی که آموزشگاه‌ها و دوره‌های مختلف تتو برای شما انجام می‌دهند، در اختیار قرار دادن همه آن چیزی است که نیاز دارید بصورت تئوری انجام دهید. اگر آموزشگاه مناسبی را انتخاب کرده باشید، در آن جا به میزان زیادی تمرین های عملی انجام می‌دهید و می‌آموزید که چگونه دستگاه های گوناگون را در دست بگیرید و طیف‌های رنگی و روشن به تیره را بر روی پوست‌های مصنوعی تتو و چند پوست طبیعی اعمال کنید. گزینه مهم تر میزان علاقه و تمرین مداوم شماست که موفقیت نهایی شما را تضمین خواهد کرد. در دوره های آموزش تتو بدن اینکینگ، هنرجویان همه تکنیک‌ها و سبک‌های تتو را بصورت تئوری و عملی و بر روی هر دو نوع پوست تا زمان مسلط شدن تمرین می‌کنند. برای ثبت نام کلیک کنید!

 

 

 

  1. ناامیدی: انتظار نداشته باشید همه تتوهای شما در ابتدای کار کامل و بی نقص باشند. هر انسانی از جایی آغاز می‌کند و هرگز نقطه شروع هنرمندان مشهور قابل مقایسه با کارهای حال حاضر آنها نیستند. خود را با اساتید خود مقایسه کنید، اما ناامید نشوید. مهم ترین کسی که باید از آن بهتر باشید، خودتان در روز قبل هستید. اگر این روند هر روز کمی بهتر شدن را در پیش گیرید، مطمئن باشید که در زمانی نه چندان طولانی از کا رخودتان کاملا راضی خواهید بود. روزهایی هست که حس می گنید روز شما نیستند و در آن روزها حتی حال و حوصله خودتان را هم ندارید، اما ناامید نشوید، فردا رور تازه ای است!

 

 

 

  1. طرح‌های وحشتناک: یاد بگیرید که به ایده های بد طراحی تتو مشتریان نه بگویید. همه کارهای شما در آینده بعنوان رزومه شما معرفی خواهند شد و به یاد داشته باشید که ده مورد اجرای طرح نامناسب از دو اجرای طرح مناسب ضرر بیشتری برای شما دارد؛ گرچه مبلغ فراونی هم دریافت کرده باشید.

 

 

  1. تمرکز: باید تمرکز کردن را بیاموزید. ممکن است در آینده نیاز باشد که ساعت‌ها پای یک اجرا .قت بگذارید و قبل از آن نیاز دارید که تمرکز کزدن و جلوگیری از حواس پرتی را تمرین کرده باشید. تکنیک های بسیاری وجود دارد تا از خارج شدن آگاهی تان جلوگیری کند.

 

 

 

  1. شروع دردها: مانند هر شغل دیگری، تتوآرتیست بودن عوارض خاص خودش را دارد. به دلیل استفاده از دست بری کنترل حرکات دستگاه تتو و خم شدن روی قسمتی که تتو را اجرا می‌کنید، اگر مراقبت ها و تمرین های لازم را انجام ندهید، دردهایتان پس از چند سال شروع می‌شوند. ورزش با تمرکز بر نقاط درگیر در اجرا مانند گردن، مچ دست، بازو و کمر و استراحت‌های در حین کار تا میزان زیادی از شروع و پیشروی دردها جلوگیری خواهد کرد.

 

  1. تعهد و فداکاری: تبدیل شدن به یک هنرمند تاتو، کار چندان راحتی نخواهد بود. شما باید برای ارتباط با مشتریان گوناگون از اقشار و فرهنگ‌های گوناگون جامعه آماده باشید. ممکن است نیاز باشد از تفریحات خود صرف نظر کنید تا یک اجرای ناتمام را به پایان برسانید. برخی از افراد به اجرای شما خرده می‌گیرند و باید بی توجهی و در کنارش انتقادپذیری را آموخته باشید تا از مشکلات و درگیری های روانی به دور باشید. این شغل در کنار تمام زیبایی ها و لذاتی که دارد، نیاز به پشتکار و علاقه فراوان دارد. برای گرفتن مشاوره رایگان در مورد دوره‌های آموزش تخصصی تتو با مشاوران ما در تماس باشید.

 

 

با آرزوی موفقیت برای تمامی دوستداران هنر تتو.

برای مشاهده  نمونه کارهای اجرای تتو  روی لینک کلیک کنید و برای اطلاع از زمان برگزاری دوره های آموزش تتو و مشاهده ویدیوهای رایگان آموزش تتو به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *