ویدئوی آموزشی انواع سوزن های تاتو بدن

دوستان عزیز در این پارت قصد داریم شما رو با ویدئوی آموزشی انواع سوزن های تاتو بدن باهاشون سرو کار خواهید داشت آشنا کنیم. همونطوری که توی اجزای دستگاه گفتیم و اینجا هم مشاهده میکنید سوزن یک قسمت نگه دارنده به اسم سرپلاک داره که رنگ رو درون خودش نگه میداره.

در آموزش انواع سوزن های تاتو بدن و صورت از لحاظ اتصال سوزن به سرپلاک ما یک نوع دسته بندی برای معرفی انواع سوزن انجام میدیم به این صورت که وقتی سوزن و سرپلاک به هم متصل باشن یا در واقع سر هم باشن، در اصطلاح سوزن رو کارتریجی، و در صورتی که از هم جدا باشن سوزن را معمولی نامگذاری میکنیم که بسته به گریپ دستگاه نوع کارتریجی یا معمولی استفاده میشه (گریپ دستگاه تتو رو توی توضیح بخش های مختلف دستگاه معرفی کردیم)

اما دسته بندی اصلی ما که در واقع نامگذاری سوزن رو بر پایه این دسته بندی انجام میدیم، طبقه بندی سوزن ها بر اساس چیدمان یا نحوه قرار گیری سر های سوزن هستش.

طبق این طبقه بندی سوزن رو به دو دسته تخت و گرد تقسیم میکنیم، همونطوری که از اسمش پیداست نحوه قرارگیری سوزن های تخت در کنار هم و نحوه قرار گیری سوزن های گرد به صورت متراکم و دور هم هستش و به تناسب نوع طرح تتو آرتیست باید بدونه کجا و توی کدوم قسمت از طرح تتو از چه سوزنی استفاده کنه.

سوزن های تخت به خاطر نحوه قرار گیری شانه مانندشون بیشتر برای سهولت در اجرای تتو توی ناحیه های بزرگتر استفاده میشه که سه نوع m2, m1, Flat, RM داره

سوزن های Flat همونطور که از اسمش مشخصه دارای سری های تخت یک ردیفی و چسبیده به هم هستش که برای اجرای سایه های لایت و یکدست استفاده میشه

در سوزن تاتو بدن M2 مثل سوزن های  Flat نحوی قرارگیری سری ها تخت و چسبیده به هم هستش با این تفاوت که به جای یک ردیف، اینجا دو ردیف سوزن به شکل Flat داریم، از سوزن های M2 برای پر کردن و سایه های پر استفاده میکنیم.

سوزن M1 آخرین سوزنی هستش که در دسته بندی سوزن های تخت ازش نام میبریم که مثل M2 دو ردیفی هست و تفاوت ساختاری که با مدل های قبلی داره اینه که سری ها به صورت پخش و با فاصله از هم چیده شده، این ساختار به تتو آرتیست کمک میکنه تا اجرای هر نوع سایه و پر کردن یک ناحیه رو به بهترین و راحت ترین شکل انجام بده.

خوب میریم سراغ سوزن های گرد
گفتیم نحوه قرارگیری سوزن های گرد بصورت گرد و دور هم هستش و به دو دسته RS و RL تقسیم میشه، سری سوزن های RL متراکم یا در اصطلاح چسبیده به هم هستند که تتو آرتیست به کمک این مدل میتونه کارهای دقیق مثل لاینینگ یا نقطه گذاشتن رو انجام بده.

برعکس سوزن های RL سوزن های RS رو داریم که سری ها با فاصله از هم قرار دارن و برای پر کردن یک ناحیه و سایه زدن مناسب هستند.

سایز های مختلف سوزن تاتو بدن رو با اعداد فرد که نشان دهنده تعداد سری های سوزن هستند نامگذاری میکنیم، مثلا سوزن RL 9یک سوزن گرد هستش که ۹ تا سر سوزن به هم چسبیده و متراکم داره.

یا سوزن RS 7 یک سوزن گرد هستش که ۷ تا سری جدا و و با فاصله از هم داره.

سر پلاک ها به دو دسته R و M تقسیم میشن که سر پلاک های R مخصوص سوزن های RL ,RS و سرپلاک های M در سوزن های Flat,M1,M2,RM مشترک هستند و عدد سرپلاک باید با تعداد سر سوزن همخوانی داشته باشه.

امیدوارم از این آموزش (ویدئوی آموزشی انواع سوزن های تاتو بدن) نهایت استفاده را برده باشین

میتونید ویدئو های رایگان بیشتر رو از اینجا مشاهده کنید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *