آموزش باید ها و نباید ها بعد از انجام تتو برای مراقبت تاتو

آموزش باید ها و نباید ها در مراقبت های بعد از انجام تاتو بدن

آموزش باید ها و نباید ها در مراقبت های بعد از انجام تاتو بدن

پوست به عنوان بزرگترین عضو بدن، حفاظی است مابین اجزای بدن شما و دنیای بیرون، هنگامی که تاتوی شما به پایان میرسد شما یک زخم روی این حفاظ دارید و در واقع راه برای باکتری ها، میکروب ها، قارچ ها، نور خورشید و… به بدن شما باز است. پس این امر حیاطی است که تا هنگامی که پوست شما کاملا ترمیم نشده از این  اسیب ها دور بماند و همچنین از مراقبت های بعد از انجام تاتو آگاه باشید. بهتر است مراقبت های بعد از انجام تاتو را برای حداقل یک هفته رعایت کنید.باید ها و نباید های بعد از انجام تاتو:

 

 

۱.نبایدها در مراقبت های بعد از انجام تاتو بدن

•تاتوی خود را از تابش نور خورشید محفوظ نگه دارید ،چرا که در نبود لایه محافظتی پوست اشعه ماورای بنفش مستقیما به بدن میرسد و باعث ایجاد حساسیت های شدید، طولانی شدن روند ترمیم، سوختگی و از بین رفتن رنگ تاتو میشود.
توجه داشته باشید که اشعه ماورای بنفش از ابر به راحتی عبور میکند، پس در روز های ابری نیز باید مراقبت های بعد از انجام تاتو را جدی بگیرید.

• از رفتن به داخل آب استخر، سونا و جکوزی، آب رودخانه یا دریا و… پرهیز نمایید تا از میکروب ها و باکتری های درون آب محفوظ بمانید.

• سعی کنید پوست محل تاتو و اطراف آن تعریق نکند، زیرا تعریق محل مناسبی برای رشد باکتری ها و قارچ هاست.

• در فرایند بهبودی، پوست محل تاتو زخم شده و پوسته پوسته میشود ،از کندن زخم یا پوسته ها پرهیز کنید، حتی اگر فکر میکنید قسمتی از آن کاملا جدا شده و فقط به بندی متصل است، چرا که با این کار باعث خواهید شد رنگ از پوست خارج شود.

• در زمان بهبودی ممکن است در محل تاتو احساس خارش کنید، از خاراندن محل تاتو پرهیز کنید تا پوست شما از  اسیب میکروب ها و باکتری های زیر ناخن حفظ شود و همچنین رنگ تاتو ثابت بماند.

• از پوشاندن های غیر ضروری، پوشش هایی که مانع از رسیدن هوا و تنفس پوست میشود مانند پلاستیک، چرب کننده هایی که مانع از جریان هوا میشود و استفاده از چرب کننده به مقدار زیاد به شدت پرهیز کنید، تا پوست شما با تنفس راحت بتواند خود را ترمیم کند.

• از چرب کننده های شیمیایی، نفتی و یا اسانس دار پرهیز نمایید.

• از شستن تاتو با آب داغ پرهیز کنید، چرا که باعث میشود منافظ پوستتان باز شود و رنگ تاتو به راحتی بیرون بیاید یا باکتری ها راحت تر به پوست شما نفوذ کنند.

• شستشوی تاتو با صابون ها و مواد شیمیایی باعث ایجاد حساسیت شدید میشود.

• تماس دست یا وسایل آلوده باعث ایجاد عفونت میشود.

• باشگاه ها محل مناسبی برای تکثیر باکتری ها و قارچ هاست. اگر به باشگاه میروید از برخورد تاتو با وسایل و تجهیزات باشگاه جلوگیری کنید، زمان کوتاهی در باشگاه بمانید و سعی کنید تعریق نکنید و با ماهیچه ای که روی پوست آن تاتو شده کار نکنید.

• تا حداقل یک هفته از شیو کردن محل تاتو پرهیز نمایید.

• حداقل تا ۴۸ ساعت پس از تاتو از مصرف نوشیدنی های الکلی خود داری نمایید، چرا که رقیق شدن خون باعث پس زدن یا شسته شدن رنگ تاتو و همچنین افزایش روند بهبودی میشود.

 

 

۲.بایدها در مراقبت های بعد از انجام تاتو بدن

  • سعی کنید تا حداقل یک هفته تتوی خودتونو چرب نگه دارین و برای این کار بهتره از محصولات مخصوص مراقبت بعد از تتو یا پماد آد استفاده کنید.
  • بگذارید به پوستتان هوای تمیز برسد تا روند درمان به خوبی انجام شود و فقط در صورتی از پوشش تتو استفاده کنید که احتمال میدهید کثیف شود.
  • ۲ تا ۴ ساعت بعد از تتو کاور تتوی خودتونو باز کنید تا هوا بهش برسه.
  • در صورت بروز هر مشکلی سریعا با تتو آرتیست خودتون تماس بگیرید، و در صورت وجود حساسیت، تاول، خارش در ۴۸ ساعت اول، درد در ناحیه تتو بعد از گذشت ۴۸ ساعت و دیگر موارد سریعا به پزشک مراجعه کنید.

 

میتوانید در پیج اینستاگرام ما ویدیوی نحوه مراقبت از تاتو بدن را مشاهده کنید

مراقبت های بعد از انجام تاتو توسط تاتو آرتیست

 

باید ها و نباید های بعد از انجام تاتو

نکات بهداشتی بعد از انجام تاتو

 

مراقبت های بعد از انجام تاتو و مواردی که در قسمت زیر ذکر میشود کاملا بر عهده تاتو آرتیست میباشد، ولی بهتر است مشتری نیز از آنها آگاه باشد:

 

• تمیز کردن بعد از انجام تتو بدن

اطمینان حاصل کنید که پس از پایان تاتو محل تاتو و اطراف آنرا را به خوبی تمیز نموده اید، و همچنین در صورت نیاز ضد عفونی کنید.
بهتر است این امر توسط تمیز کننده ها و صابون های مخصوص تاتو که کاهش دهنده التهاب تاتو میباشد و برای تاتو مضر نیست انجام شود.

 

 

• استفاده از چرب کننده ها بعد از انجام تتو بدن

بهتر است در این مرحله از مواد و چرب کننده هایی که مخصوص بعد از انجام تاتو میباشند استفاده کنید، این محصولات خاصیت ضد باکتری دارد و در کاهش التهاب پس از تاتو کمک نموده، روند ترمیم و بهبود پوست را تسریع و نتیجه تاتوی شما را بهتر میکند.

 

 

• پوشش بعد از انجام تتو بدن

پوشش بعد از انجام تاتو که توسط تاتو آرتیست انجام میشود میتواند پلاستیکی و یا پارچه ای باشد.
منظور از پوشش پلاستیکی استفاده از سلفون های معمولی و یا سلفون های مخصوص تاتو باشد که حاوی مواد مخصوص مراقبت بعد از تاتو است و به بهبود و التیام تتو کمک میکند. پوشش های پلاستیکی از این نظر مفید هستند که از گرد و غبار بر روی تتو جلو گیری میکنند و همچنین از خشک شدن پوست و از دست دادن رطوبت و چربی جلوگیری میکنند، اما معایبی که دارند این است که پوست راحت تر عرق میکند و همچنین نور ماورای بنفش به راحتی از آن عبور میکند، از رسیدن هوا به پوست جلوگیری میکند و حتی امکان دارد غیر بهداشتی باشد.
بهترین نوع از پوشش های پارچه ای گاز استریل است که علاوه بر اینکه بخشی از اشعه ماورای بنفش را به خود جذب میکند کاملا بهداشتی است و همچنین باعث رسیدن هوا به پوست میشود تا روند درمان پوست راحت تر انجام شود. اما از معایب این روش میتوان به خشک شدن راحت تر پوست و جذب مواد چرب کننده به خود و رسیدن گرد و غبار اشاره کرد.

 

برای مطالعه بیشتر کارهای ممنوعه بعد از تتو را ببینید.

شما اکنون به خوبی با باید ها و نباید ها در مراقبت های بعد از انجام تاتو آشنا شدید، برای آشنایی با موارد بیشتر در این زمینه میتوانید به مقاله مراقبت های بعد از انجام تاتو مراجعه کنید.
امیدوارم لذت برده باشین.

با تشکر از همراهیتون

 

مقالات پیشنهادی:

تتوهای تتلو و معنی آنها

ایده های طراحی تتو

تتو پلک

 

2 پاسخ
  1. بهمن گفته:

    کی اولین شستشو رو انجام بدیم که عفونت هم نکنه؟ بعضیا من تا یه هفته نباید بهش آب بخوره؟ پس چطوری. شستشو کنیم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *