اقدامات قبل از زدن تاتو

قبل از زدن تاتو بدن چه اقداماتی انجام دهیم؟

شاید شما بخواهید اولین تاتو خود را بزنید و کمی دلهره داشته باشید. برای اینکه بتوانید یک روز خوب در هنگام تاتو زدن داشته باشید باید قبل از زدن تاتو بدن کارهایی را بدانید و انجام دهید. این مقاله جامع به شما کمک خواهد کرد تا با خیالی آسوده تاتو بزنید و تاتویی زیباتر داشته باشید.

 

 

روز های قبل از زدن تاتو بدن

اقدامات قبل از زدن تاتو

اقدامات قبل از زدن تاتو

سوختگی پوست زیر نور خورشید قبل از زدن تاتو بدن

هرگز نباید پوست شما قبل از اینکه به یک سالن برای زدن اولین تاتو می روید سوخته باشد. پوستی که در معرض آفتاب سوخته باشد بسیار صدمه دیده است و به غیر از آن که تاتو زدن در آن ناحیه بسیار دردناک است، خون در آن محل برای بازسازی پوست جمع می شود و باعث می شود رنگدانه های تاتو بیشتر از حد معمول با خون مخلوط شود. همچنین تاتوآرتیست به دلیل خون ریزی بیشتر نمی تواند دیده خوبی روی تاتو داشته باشد.

 

ساییدگی ها، خراش ها و زخم های ضخیم قبل از زدن تاتو

ساییدگی، خراش ها و زخم های ضخیم ناهمواری هایی در پوست ایجاد می کنند و کار تاتوآرتیست با مشکل مواجه می شود.

به هر حال سعی کنید قبل از رفتن به سالن تاتو پوست شما در بهترین وضعیت خود باشد. استفاده کردن از مرطوب کننده های مرغوب از یک الی دو هفته قبل کمک می کند تا پوست شما انعطاف پذیرتر شود و در بهترین حالت برای تاتو زدن باشد.

 

مصرف نکردن نوشیدنی الکلی از شب قبل

مصرف نوشیدنی های الکلی باعث می شود تا شما در هنگام تاتو زدن احساس خوبی نداشته باشید. اگر از شب قبل از تاتو زدن نوشیدنی الکلی مصرف کرده باشید امکان دارد هنوز در بدن شما درصد الکل بالا باشد.

الکلی که وارد بدن می شود خون را رقیق می کند. رقیق شدن خون باعث افزایش خونریزی می شود که اصلا موضوع خوبی نیست. خون اضافه روی طرح تاتو را می گیرد و دیده تاتوآرتیست را از بین می برد.

برای آشنایی بیشتر با عواقب نوشیدن الکل قبل و بعد از تاتو این مطلب را بخوانید.

 

هیدراته بمانید

نوشیدن فراوان آب باعث می شود تا پوست شما هیدراته بماند. هیدراته بودن پوست نه تنها کمک می کند تا پوستی بهتر برای تاتو زدن داشته باشید بلکه شما احساس بهتری خواهید داشت و با انرژی بالایی در سالن تاتو بدن حضور پیدا می کنید.

 

قبل از زدن تاتو بدن به اندازه کافی استراحت کنید

می توانید تصور کنید که مجبور هستید ۷ ساعت بنشینید و تاتو بدن بزنید در صورتی که شب قبل فقط ۲ ساعت استراحت کرده اید؟

پس شب قبل از تاتو زدن ۷ الی ۸ ساعت بخوابید. اگر به اندازه کافی استراحت نکرده باشید نه تنها کسل خواهید بود بلکه برای تاتو شما نیز مضر است.

 

قبل از زدن تاتو قرار ملاقات خود را دوبار بررسی کنید

اگر شما در زمان مورد نظر در سالن تاتو بدن حضور پیدا نکنید نه تنها تاتویی که مدت ها می خواستید بزنید را از دست می دهید بلکه تاتوآرتیست پول خود را از دست خواهد داد. وقتی شما با یک تاتوآرتیست قرار می گذارید او برای مدتی که فکر می کند طرح تاتو شما طول می کشد با کس دیگری وعده نمی کند و اگر در آن مدت آن جا نباشید او کاری برای کردن ندارد. در نتیجه با اینکه در محل کار خود حضور دارد اما پولی به دست نمی آورد و همین موضوع او را ناراحت خواهد کرد.

قرار ملاقات خود را دوبار بررسی کنید و در تقویم خود بنویسید.

 

جستجو کنید، جستجو کنید، جستجو کنید

مطمئن شوید که طرح تاتو انتخابی شما دقیقا همان طرحی است که می خواهید. اگر تاتو را دوست دارید اما نمی دانید چه چیزی تاتو بزنید کافی است به علایق، تجارب، خواسته هایتان از زندگی و یا احساساتتان توجه کنید. آن ها به شما خواهند گفت که چه چیزی مناسب شما است و با جستجو در اینترنت طرح های مربوط به آن را ببینید. اگر باز هم نمی دانید که چه چیزی تاتو بزنید صفحه جستجوی وب را باز کنید و طرح های تاتو زده شده را نگاه کنید. آن ها به شما ایده خواهند داد که چه طرح تاتو برای شما مناسب است.

 

قبل از زدن تاتو بدن با تاتوآرتیست خود مشورت کنید

اگر نتوانسته اید طرح تاتو خود را پیدا کنید و یا نمی دانید آن را در کجای برنتان بزنید کافی است این موضوع را با تاتوآرتیست خود مطرح کنید. آن ها منابع خوبی از طرح های تاتو بدن دارند و آن قدر وقت کافی دارند تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.

حتی بعضی از تاتوآرتیست ها طراحان خوبی هستند و می توانند آن چیزی را که در ذهن شماست بر روی کاغذ پیاده کنند.

 

قبل از زدن تاتو بدن با دکتر مشورت کنید

بعضی از سالن های تاتو بدن از شما می خواهند تا یک برگه که شامل وضعیت پزشکی است را پر کنید. اگر تاتوآرتیست حس کند که با وارد کردن رنگ به پوست شما مشکلی پیش می آید از شما می خواهد تا به دکتر مراجعه کنید و برگه ای که حاوی تایید پزشک برای تاتو زدن است را با خود بیاورید.

پس اگر شما یک بیماری و یا مشکل اساسی دارید که فکر می کنید با وارد شدن رنگ به پوستتان تشدید پیدا می کند بهتر است قبل از مراجعه به سالن تاتو پیش پزشک بروید و این برگه را تهیه کنید اما اگر می دانید مشکلی برای شما پیش نمی آید احتیاج به انجام این کار نیست.

 

قبل از زدن تاتو بدن باز هم راجع به طرح خود فکر کنید

تاتو طرحی است که تا پایان عمر با شما خواهد بود پس بهتر است راجع به آن به خوبی فکر کنید. اگر پس از مدتی از آن خسته شوید و یا کلا از داشتن تاتو پشیمان شوید، پاک کردن آن بسیار هزینه بر است و در بعضی مواقع به درستی پاک نمی شود.

 

چند ساله هستید؟

دقت داشته باشید که اگر سن شما کمتر از ۱۸ سال باشد باید رضایت نامه والدین خود را همراه بیاورید چرا که سالن های تاتو بدن آن را از شما می خواهند تا برای کارشان مشکلی پیش نیاید.

 

از کیفیت کار تاتوآرتیست خود مطمئن شوید

حتما به شما توضیه می شود که پیش تاتوآرتیستی بروید که نمونه کار او را روی بدن دوستان خود، در صفحات اجتماعی و یا وبسایتش دیده باشید. تاتو قرار است همراه شما بماند پس اگر او نتواند طرح را آن گونه که شما انتظار دارید اجرا کند همیشه از این موضوع ناراحت خواهید بود.

 

 

قبل از آن که به سالن تاتو بدن بروید

اقدامات قبل از رفتن به سالن تاتو

اقدامات قبل از رفتن به سالن تاتو

آماده شدن برای تاتو زدن شاید کمی دلهره آور باشد. مخصوصا اگر شما به یک سفر کوتاه برای رفتن به یک سالن تاتو بدن معتبر می روید. این نگرانی برای شما پیش خواهد آمد که همه لوازم مورد نیاز برای تاتو زدن را برده ام؟

 

اگر بیمار هستید به تاتو سالن نروید

نه تنها شما در هنگام تاتو زدن احساس خوبی نخواهید داشت بلکه بیماری را به دیگران انتقال خواهید. سالن تاتو محلی است که با تاتوآرتیست با خون مردم سر و کار دارد و اگر محیط و لوازم آنجا آلوده شود به راحتی به دیگران سرایت پیدا می کند.

پس اگر مریض شدید هر چه سریع تر با تاتوآرتیست خود تماس بگیرید و بگویید که نمی توانید به آنجا بروید.

 

قبل از زدن تاتو بدن کیفی حاوی لوازم مورد نیاز ببرید

شما قرار است برای داشتن این تاتو ساعت ها یک جا بدون حرکت بمانید. پس بهتر است هر چیزی که احتیاج است این نشستن طولانی مدت را برای شما راحت کند همراه داشته باشید. یک هندزفری، پاور بانک موبایل، یک فیلم روی گوشی، مقداری غذا و یا هر چیزی که شما را سرگرم می کند.

گاهی اوقات نیز تاتوآرتیست از شما می خواهد که لوازمی مانند گاز استریل یا وازلین را با خود ببرید. پس بد نیست با او ساعاتی قبل از رسیدن تماس بگیرید.

 

قبل از تاتو زدن به اندازه کافی بخورید و مقداری غذای شیرین ببرید

قبل از اینکه بروید غذای سالم و بر پایه کربوهیدرات بخورید. سعی کنید قند خون خود را در سطح بالا نگه دارید. این موضوع باعث می شود تا شما احساس بهتری داشته باشید و فشار شما پایین نیاید. وقتی سوزن تاتو بدن در پوست شما داخل و بیرون می رود، قند خونتان پایین می آید و خوراکی های شیرین به شما کمک خواهد کرد تا حالت تهوع و خستگی نداشته باشید.

 

دوش بگیرید

اگر تاتو را می خواهید اطراف محل هایی از بدن بزنید که عرق می کند (مانند بازوها که نزدیک به زیر بغل هستند) حتما دوش بگیرید.

مطمئن شوید که کاملا تمیز شده اید چون حتما تاتوآرتیست شما از بوی بدن لذت نمی برد.

 

قبل از زدن تاتو بدن لباس مناسب بپوشید

 مطمئنا شما دوست ندارید لباس مورد علاقتان خونی و یا چرب شود. پس با لباسی که برای شما کم اهمیت است به سالن تاتو بدن بروید.

 

خودتان موهای محل تاتو را نزنید

اگر محلی که قصد دارید روی آن تاتو بزنید دارای مو است آن را خودتان نزنید چرا که ممکن است پوست را بخراشید و یا زخمی کنید. بگذارید این کار را خود تاتوآرتیست برایتان انجام  دهد چرا که اگر پوست آسیب ببیند نمی تواند روی آن تاتو بزند.

 

در مورد بی حسی مشورت کنید

اگر می خواهید در محل تاتو بی حسی بزنید تا درد تاتو کمتر شود، قبل از آن با تاتوآرتیست خود مشورت کنید.

بعضی از بی حسی ها تغییرات موقتی در لایه سطحی پوست به وجود می آورند و نمی گذارند به خوبی تاتوآرتیست کار خود را انجام دهد.

برای کاهش درد تاتو بدن این مطلب را بخوانید.

 

قبل از زدن تاتو بدن کافئین کم مصرف کنید

کافئین یک محرک قوی است و مقدار کمی از آن باعث تمرکز می شود. کافئین سطح انرژی را بالا می برد اما مقدار زیاد آن شما را بی قرار می کند، چیزی که اصلا برای نشستن طولانی مدت مناسب نیست.

 

تاخیر نکنید

تاتوآرتیست بعد از شما هم نوبت داده است پس اگر به موقع آن جا حضور پیدا نکنید او مجبور می شود ادامه تاتو شما را در جلسه های دیگر انجام دهد.

 

 

در هنگام زدن تاتو بدن

در هنگام زدن تاتو

در هنگام زدن تاتو

 

راحت باشید

برای بعضی از طرح های تاتو بدن باید به مدت طولانی بنشینید پس بهتر است احساس راحتی کنید. به گونه روی صندلی بنشینید و یا روی تخت بخوابید که در بهترین حالت باشید.

 

با تاتوآرتیست ارتباط برقرار کنید

تاتوآرتیست ها معمولا افرادی اجتماعی هستند و بسیار مهربانانه برخورد می کنند. آن ها می دانند که کمی اضطراب دارید. پس قبل از شروع تاتو با آن ها صحبت کنید و هر چه از انجام تاتو زدن می خواهید بدانید بپرسید. آن ها به خوبی جواب شما را خواهند داد.

 

در هنگام زدن تاتو بدن بگذارید تاتوآرتیست در آرامش کار کند

بعضی از تاتوآرتیست ها دوست دارند با شما در حال تاتو زدن صحبت کنند و بعضی دیگر ترجیح می دهند در آرامش کار کنند.

اگر می بینید که تاتوآرتیستتان سعی می کند آرامش خود را حفظ کند بهتر بگذارید او در آرامش به کار خود ادامه دهد.

 

اصلا برای داشتن زمان استراحت خجالت نکشید

بعد از مدتی انجام تاتو باید استراحت کنید. مخصوصا اگر اولین تاتو شما است این خستگی را زودتر احساس می کنید.

تاتوآرتیست بعد از مدتی استراحت می دهد اما اگر در حال زدن تاتو بدن احساس کسالت کردید بهتر است با او در میان بگذارید. او شما را درک خواهد کرد.

 

در هنگام زدن تاتو بدن سعی کنید حالت بدن خود را حفظ کنید

در هنگام زدن تاتو بدن باید بدن شما ثابت باشد. اگر بدنتان تکان بخورد امکان دارد سوزن در بیرون از طرح به پوست وارد شود. پس اگر می خواهید بدنتان را تکان دهید یا عطسه و سرفه کنید به تاتوآرتیستتان بگویید.

امیدوارم روزی خوب و تاتویی زیبا داشته باشید.

 

برای دیدن ویدئو مراقبت های بعد از تاتو اینجا کلیک کنید و برای آشنایی با باید ها و نباید ها بعد از انجام تاتو این مطلب را بخوانید.

7 پاسخ
 1. محمد گفته:

  سلام ببخشید من میخوام قسمت داخلی مچ دستم تاتو بزنم ولی یه رگم نزدیک اینجاست یعتی از روی سطح پوست پیدا است این مشکلی ایجاد میکنه آیا

  پاسخ
  • عارفه گفته:

   سلام دوست عزیز من خودم تتوکار هستم و اینکه روی رگ تتو انجام بشه هیچ مشکلی پیش نمیاد

   پاسخ
 2. مبین گفته:

  سلام ممنونم بابت توضیحات فوق العاده تون
  من هفته دیگه میخوام تتو کنم و این توضیحات خبلب به کارم اومد

  پاسخ
   • mrym گفته:

    بستگی به طرح انتخابی داره اگه کوچیک باشه خیلی دیگه از صد یا صد و پنجاه تومن شروع میشه ولی طرحای تقریباااا بزرگ از یک تومن اینا شروع میشه

    پاسخ
 3. اریا گفته:

  سلام
  من روی ساعدم موی کمی دارم
  برای تتو لازمه که موی کمو بزنم؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *