طرح تتو ماندالا و معنی تتو ماندالا

ایده‌های تاتو ماندالا به همراه معنی و مفهوم طرح تتو ماندالا

 

ماندالا نمادی زیبا و پر معنی است که اهمیت فرهنگی زیادی دارد. با ما همراه باشید تا به بررسی طرح تتو ماندالا، ایده‌های تتو ماندالا و معنی و مفهوم آن بپردازیم.

 

ماندالا چیست؟

ماندالا یک نماد معنی دار سنتی است. این نام از زبان باستانی سانسکریت گرفته شده است و معنای آن دایره است. این طرح‌ها بر روی یک سری دایره و شکل‌های دوار تمرکز دارند و در آیین‌ها، مراقبه‌ها و سنت‌های مذهبی مورد استفاده قرار گرفته اند. این الگوهای پیچیده و جزییات آن، الهام بخش معنوی افراد بوده اند و توسط مردان و زنان زیادی از گذشته تا به امروز به عنوان تتو استفاده شده اند.

 

تتو ماندالا

تتو ماندالا

 

ویژگی ماندالا

ماندالا اغلب با تعادل، ابدیت، هارمونی و هماهنگی در ارتباط هستند و هنگام خیره شدن به ماندالا حس آرامش خاصی به شما دست می‌‌دهد. زیبایی این طرح این است که با اشکال مختلف مربوط به طبیعت و حتی حیوانات قابل اجراست و این اشکال در اندازه های مختلف وجود دارند پس برای تتو در نقاط مختلف بدن بسیار مناسب هستند. در مقاله تتوهای مقدس گفته شد که ماندالا یک تتو هندسی مقدس است و بیانگر ویژگی و اعتقادات معنوی و روحانی فرد است.

 

 

 

ایده‌های طرح تتو ماندالا

 

تاتو ماندالا کوچک

جذابیت تتوهای کوچک در این است که می‌توانید آنها را در هر نقطه از بدنتان داشته باشید. همچنین تتوهای کوچک زمان کمتری طول می‌کشند و همچنین هزینه کمتری دارند. کم بودن زمان اجرای تتو به معنای درد کمتر نیز هست. تتوهای کوچک قابلیت پنهان شدن نیز دارند. برای اطلاعات بیشتر مقاله نقاطی از بدن که برای پنهان کردن تتو مناسب هستند را مطالعه کنید.

 

تتو ماندالا

تتو ماندالا کوچک

 

تاتو ماندالا آفتابگردان

گل آفتابگردان نماد امید، خوش بینی و عشق است. این گل همچنین با ایمان به خدا و پرستش همراه است؛ زیرا این گل به سمت نور خورشید رشد می‌کند و  نشان دهنده عشق انسان به خداست. این طرح برای افرادی که چنین ویژگی‌هایی را در خود می‌بینند بسیار عالی خواهد بود. زیبایی این گل این است که می‌توان طرح ماندالای آن را در سبک‌های مختلف اجرا کرد. شما می‌توانید این تتو را در قسمتی از بدن که هر روز دیده می‌شود اجرا کنید. مانند ساعد یا مچ دست.

 

تتو ماندالا

تتو ماندالا آفتابگردان

 

تاتو ماندالا هندسی

تاتوهای هندسی بر روی اشکال و خطوط تمرکز دارند و ظاهری دقیق و سحرآمیز به وجود می‌آورند. اجرای ماندالا در این سبک به آن جلوه ای دیدنی خواهد داد و تتو را نمادین و معنادار می‌کند. سبک‌های هندسی ماندالا اغلب با هماهنگی، تعادل و دقیق بودن همراه هستند و احساس آرامش زیادی از دیدن این هماهنگی در بیننده به وجود می‌‌آید. بهتر است این سبک از ماندالا را در جایی اجرا کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد.

 

 

تاتو ماندالا رنگی

تتوهای رنگی چشمگیر و زیبا هستند و راهی عالی برای جلوه بخشیدن به تتوهای مختلف‌اند. جذابیت تتو رنگی ماندالا این است که جزییات تتو را برجسته می کند. اما عیب این نوع تتوها این است که ممکن است تتو رنگی بر روی همه پوست‌ها مناسب نباشد و همچنین ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد. علاوه بر آن، تتوهای رنگی زودتر از دیگر تتوها محو می‌شوند. برای کسب اطلاع درمورد محو شدن تتو به مقاله راه‌های جلوگیری از محو شدن تتو رنگی مراجعه کنید.

 

تتو ماندالا

تتو ماندالا رنگی

 

تاتو ماندالا ساده

اگر زیبایی برای شما در سادگی معنا پیدا می‌کند، بهترین گزینه برای شما داشتن یک تتو ماندالا ساده است. گرچه باید بدانید که ماندالا به خودی خود طرحی دارای جزییات زیاد و دقیق است و مینیمال سازی آن ممکن است کار دشواری باشد. برای ساخت یک تتو ماندالا ساده سعی کنید آن را کوچک و بدون ترکیب سازی شکل های گوناگون اجرا کنید. اطلاعات بیشتر درمورد تتوهای مینیمال در مقاله تتوهای مینیمالیستی.

 

تتو ماندالا

تتو ماندالا

 

تتو نیمه ماندالا

در دنیای امروز این ترند که از نیمه ی اشکال در هنر استفاده شود رواج زیادی پیدا کرده است.  این دایره جادویی در هر اندازه و شکلی زیبایی خود را نمایان می‌کند. طرح تتو نیمه ماندالا بر روی نواحی از بدن مانند مچ دست و یا انتهای ساعد بهترین ظاهر را  دارد. با این حال، استفاده از نمادهای مقدس بدون توجه به معنی آنها بحث برانگیز است و برخی آن را یک سوءاستفاده فرهنگی تلقی می‌کنند.

 

 

در مقاله نمادشناسی تتو در علامت‌های سریال اسکویید گیم گفتیم که دایره در تتو نماد کامل بودن، خدا، اعتدال، ارتباط و چرخه‌های زندگی و مرگ و کمال است. بنابر این معنی، یک ماندالای نصف شده به نظر عده ای ممکن است بی احترامی به معنای کامل بودن و مفهوم دقیق دایره به نظر برسد. البته بسیاری از افراد نیز این عقیده را دارند که ماندالای نیمه، یک ماندالای کامل در حال بیرون آمدن و به اصطلاح در حال طلوع کردن است که این معنای زیبایی است.

 

تتو ماندالا

تتو ماندالا

 

تاتو جمجمه ماندالا

جمجمه نمادی جهانی از مرگ است و می تواند تصویری ترسناک باشد که روی پوست شما تا آخر عمر می‌ماند. تتو جمجمه تداعی‌های مثبت و منفی زیادی دارد. برای برخی افراد، جمجمه نشان دهنده این است که از مرگ نمی‌ترسند یا در کل انسان شجاعی هستند. جمجمه در سبک‌ها و با تکنیک‌های مختلف از جمله ماندالا به خوبی کار می‌کند و معنای بیشتری به تتو شما می‌بخشد.

 

تاتو ماندالا

تاتو ماندالا جمجمه

 

تاتو فیل ماندالا

زیبایی طرح‌های ماندالا در این است که به اشکال مختلف قابل اجرا هستند. فیل حیوانی نمادین است که با خرد و قدرت همراه است. این یک گزینه جذاب برای افرادی است که به دنبال معناگرایی در تتو هستند. اگرچه می‌توانید با استفاده از طرح تمام بدن فیل تتو خود را اجرا نمایید، اما سر فیل نیز بصورت جداگانه منظور شما را می رساند. سر فیل را می توان با مسیر روشنگری پیوند داد زیرا فیل نماد شانس و محافظت نیز هست.

 

تتو ماندالا

تتو ماندالا

 

نقاط مناسب برای تتو ماندالا

دست

یکی از قابل مشاهده ترین قسمت‌های بدن برای تتو ماندالا دست است زیرا همیشه برای شما و دیگران قابل مشاهده است. اجرای تتو ماندالا بر روی دست به دلیل پوست نازک این ناحیه دردناک خواهد بود.

 

تتو ماندالا دست

تتو ماندالا دست

 

شانه

تتو شانه یکی از بهترین گزینه‌ها برای زنان و مردان است. نکته خوب در این نقطه این است که درد آن از دیگر نقاط بدن کمتر است و هرچه به ترقوه نزدیک می‌شوید درد بیشتر می‌شود. اگر برای شما مهم است که تتو شما دیده نشود نیز این ناحیه مناسب شماست.

 

 

تاتو ماندالا

تتو ماندالا شانه

 

 

ساعد

اگر این اولین تتو شماست، این ناحیه بهترین گزینه است زیرا نه تنها می‌توانید آن را بپوشانید، بلکه این امکان وجود دارد که هر روز آن را ببینید . همچنین این ناحیه درد کمی دارد زیرا ماهیچه، چربی و پوست ضخیم این ناحیه مانع درد می‌شود.

 

تاتو ماندالا

تاتو ماندالا ساعد

 

بازو

این نقطه را می‌توان با لباس پوشاند پس برای پنهان کردن تتو مناسب است. درد این ناحیه به خاطر ماهیچه و چربی این ناحیه، کم‌تر از دیگر نواحی است.

 

تتو ماندالا بازو

روی پا

پا یکی از نقاطی ست که برای هر نوع تتویی مناسب است. پوشاندن آن راحت است و طرح‌های مینیمال در این ناحیه جلوه خوبی دارند. اجرای تتو بر روی پا به دلیل نازک بودن پوست و کم بودن چربی و ماهیچه و وجود استخوان در زیر پوست دردناک است اما با این وجود یکی از محبوب ترین نواحی برای تتو است. اگر این نقطه از بدن را انتخاب می‌کنید، به نکات مخصوص دوره بهبود تتو بعد از اجرای آن فکر کنید زیرا تا چند روز پس از تتو زدن نمی‌توانید جوراب یا کفش بپوشید تا از محو شدن تتو تازه تان جلوگیری کنید.

 

تاتو ماندالا

تاتو ماندالا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *