سوالات متداول در مورد تتو

پاسخ جامع به پرسش‌های مهم در مورد تتو:

 

اگر تا کنون تتو نزده اید و یا اگر با وجود داشتن تتو، سوالاتی در مورد آن دارید، این مقاله به شما پاسخ می‌دهد. در این مطلب به بررسی سوالات مربوط به تتو می‌پردازیم.

 

آیا تتو بی خطر است؟

تا زمانی که نزد هنرمند معتبری بروید که با تجربه است و نکات ایمنی توصیه شده (مانند رعایت بهداشت فردی، استفاده از دستکش، شستشوی دست‌ها و محل تتو و استفاده از مواد یکبار مصرف و استریل شده) را رعایت می‌کند، انجام دادن تاتو کاملا بی خطر است. بهتر است از سلامت بدنتان آگاه باشید و در صورت داشتن بیماری خاصی، با پزشکتان مشورت کنید. همچنین بهتر است در مورد شرایط خاص بدنتان مانند بیماری با تتوآرتیست خود نیز صحبت کنید.

 

آیا تتو درد دارد؟

باید بدانیم که درد یک مقوله نسبی است و هر کسی تحمل متفاوتی در مقابل درد دارد. همچنین درد تتو در نقاط مختلف بدن با یکدیگر متفاوت است. این یک حقیقت است که تتو، درد دارد و به گفته افرادی که تتو زده اند، درد آن از احساس یک داغی ملایم تا احساس سوزش و خراش شدید و گسترده متفاوت است؛ اما می‌توان این گونه برداشت کرد که اگر درد تاتو مرگ آورد بود، هیچکس برای زدن تاتوی دومش به مرکز تتو  بر نمی‌گشت! همانطور که گفته شد، درد تاتو نسبی است. مقاله بی حسی تتو به شما کمک می‌کند درمورد بی حس کردن محل تاتو بیشتر بدانید. اگرچه ما در استودیو اینکینگ این نوع محصولات را توصیه نمی‌کنیم.

 

درد تتو

درد تتو

 

هزینه تتو چقدر است؟

وقتی صحبت از تتو می‌شود، ممکن است نگران هزینه آن باشیم و برای ما این سوال پیش بیاید که نکند هزینه ای که برای اجرای تتو قرار است بپردازیم بیشتر از چیزی که ارزش دارد باشد؟

 

در پاسخ این سوال باید بگوییم که هزینه تاتو به این عوامل بستگی دارد:

 

طرحی که انتخاب می‌کنید

اندازه تتویی که مد نظر دارید

رنگ‌های تتو

مدت زمانی که هنرمند روی پوست شما کار می‌کند

 

هزینه‌های پایه تاتو شامل هزینه برق دستگاه، هزینه استهلاک ماشین تتو، جوهر تتو، دستمزد استاد تتو و و هزینه مواد یکبار مصرف و مواد استریل استفاده شده قبل و بعد از اجرا هستند که قیمت پایه را تشکیل می‌دهند.

 

پیشنهاد ما به شما این است که در ابتدا کیفیت اجرای تتوآرتیست را در نظر بگیرید. تتو یک اثر هنری است که تا آخر عمرتان با شما همراه است مگر اینکه روش پاک کردن تتو با لیزر را انتخاب کنید.  پس مهم تر از هرچیزی کیفیت کار تتوآرتیست است. حتما نمونه کار اجراهای قبلی تتوآرتیست را ببینید و نکته مهم دیگر اینکه بهتر است از چند مرکز تتو قیمت بگیرید تا حدود قیمت دستتان بیاید.

 

هزینه تتو

هزینه تتو

 

بهترین زمان برای تتو زدن کدام است؟

اگرچه می‌توانید در هر زمانی از سال تتو بزنید، اما پوست شما در فصل تابستان ممکن است به دلیل شنا و برخورد اشعه‌های خورشید در معرض عناصر آسیب زننده به تتو قرار بگیرد. بنابراین بهترین زمان برای تتو زدن فصل زمستان است.

 

بهترین زمان تتو زدن

بهترین زمان تتو زدن

 

آیا در زمان بارداری و شیردهی میتوانم تتو بزنم؟

اولین موضوعی که باید به آن دقت کافی داشته باشید این است که اگر در حین تاتو زدن در دوران بارداری و شیردهی به بیماری های عفونی مبتلا شوید به چه اندازه می تواند برای کودکتان نیز خطرناک باشد. با این که احتمال این موضوع بسیار نادر است و FDA سازمان دارو و غذای آمریکا هیچ گونه گزارش مبنی بر مبتلا شدن یک فرد به بیماری های خونی از قبیل HIV و هپاتیت B از طریف تاتو زدن ندارد اما باز هم باید مد نظر داشته باشیم که این کار در دوران بارداری به چه اندازه می تواند خطرناک باشد. حتما توصیه می شود بگذارید این دوره به پایان برسد و بعد از آن برای تاتو زدن به یک سالن تاتو بروید زیرا این موضوع نه تنها ممکن است برای شما، بلکه برای فرد دیگری که قرار است پا به این دنیا بگذارد خطر آفرین خواهد بود.

هولی کامینگز، دکتر استادیار متخصص زنان و زایمان در بیمارستان Penn Medicine می گوید: “مطمئن ترین چیز اینست که تا بعد از بارداری صبر کنید و پس از خالکوبی کنید.”

 

تتو در دوره بارداری و شیردهی

تتو در دوره بارداری و شیردهی

 

برای کسب اسلاعات بیشتر به مقاله تتو در زمان بارداری و شیردهی مراجعه کنید.

 

آیا بیماری من مانع تتو زدن می‌شود؟

بیمار بودن ممانعتی در برابر تتو زدن برای شما ایجاد نمی‌کند، مگر اینکه این بیماری باعث شده باشد که سطح ایمنی بدنتان پایین بیاید. شما برای ترمیم زخم‌های تتو نیاز به قدرت گلبول‌های سفید خونتان دارید. پس لازم است که قدرت ایمنی بدنتان در حد نرمال باشد. از طرف دیگر، اگر بیماری شما مسری است و ممکن است در برخورد با افراد دیگر به آنها سرایت کند، بهتر است به مرکز تتو نروید. در هر صورت پیشنهاد می‌کنیم از سلامت خود اطمینان پیدا کرده و سپس روند تتو زدن را در پیش گیرید.

 

تاتو در زمان بیماری

تاتو در زمان بیماری

 

 

ایده‌های تاتو را از کجا پیدا کنم؟

هر تاتو برای فردی که آن را انتخاب کرده است منحصر بفرد است. پس شما هم باید تتو شخصی خودتان را پیدا کنید. سعی نکنید از دیگران تقلید کنید. می‌توانید از هنرمند خود بخواهید طرحی سفارشی برای شما طراحی کند. البته ممکن است تتوآرتیست شما صرفا اجرای تتو را انجام دهد. نکته اینجاست که باید دقیقا بیان کنید چه چیزی می‌خواهید. نشان دادن تصا.یر آن چه که دوست دارید به تتوآرتیست کمک می‌کند که خواسته شما را بهتر درک کند.

 

طرح های تتو

طرح های تتو را با تتوآرتیست خود در میان بگذارید.

 

آیا می‌توانم موهای روی تتو را اصلاح کنم؟

در صورتی که به تازگی تاتو زده اید، باید صبر کنید زخم‌های روی تتو بهبود پیدا کنند و سپس اقدام به اصلاح موهای روی آن کنید. زمان بهبود زخم تاتو از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

 

اصلاح موهای روی تتو

اصلاح موهای روی تتو پس از بهبود مشکلی ایجاد نمی کند.

 

چه سنی برای تتو زدن بهتر است؟

برای انجام تاتو باید حداقل ۱۸ ساله باشید اما این را در نظر بگیرید که هرچقدر جوان تر باشید باید روی طرح تتو خود بیشتر فکر کنید زیرا در سنین پایین تر احتمال اینکه چند سال بعد از تتو خود خسته یا پشیمان شوید وجود دارد.

 

بهترین سن تتو زدن

بهترین سن تتو زدن

 

چگونه از تتو جدید خود مراقبت کنم؟

بسیار مهم است که نکات مربوط به مراقبت‌های بعد از تتو را رعایت کنید. از برخورد نور خورشید و آب به آن ناحیه از پوست جلوگیری کنید، زخم‌های به وجود آمده را نکَنید و روی آن را اصلاح نکنید. استفاده از مواد شیمیایی و معطر به طور کل ممنوع است و تا زمانی که با آرام دست کشیدن روی محل تتو احساس پوسته پوسته بودن، خارش، درد و ورم نداشتید باید این مراقبت‌ها را ادامه دهید. زخم‌های تتو حدودا دو هفته بعد از اجرا بهبود می‌یابند. انجام اشتباهات بعد از اجرای تتو قبل از بهبود کامل آن باعث می‌شود آسیب‌های جدی به پوستتان برسد و تتو شما ماندگاری خوبی نداشته باشد.

 

 مراقبت از تتو

مراقبت از تتو

 

آیا رشد موها در محل تتو زده شده ادامه می‌یابد؟

ممکن است تتوآرتیست از شما بخواهد برای جلسه اجرا، موهای قسمت مورد نظر را اصلاح کنید. با این حال، اجرای تتو با قسمت مو درون پوست مرتبط نیست و رشد موی شما به منوال گذشته ادامه خواهد داشت. بعد از اجرای تتو، نباید هیچ گونه تفاوتی در رنگ یا بافت موها مشاهده کنید.

 

رشد مو دمحل تتو

رشد مو در محل تتو

 

آیا تتو محو می‌شود؟

همه تتوها کم یا زیاد شروع به کمرنگ شدن می‌کنند و محو شدن تتو نگران کننده نیست. شایع ترین دلیل کمرنگ شدن تتو شما تابش نور خورشید به آن است. دلایل دیگر این‌ها هستند:

افزایش سن

عدم مراقبت از پوست

استفاده از رنگ‌های خاص

وجود سایه‌های کمرنگ در تتو

اجرای ناشیانه هنرمند

 

رنگ تتو

رنگ تتو

 

آیا با وجود تتو می‌توانم خون اهدا کنم؟

در بسیاری از موارد بله. افرادی که تتو دارند می‌توانند خون اهدا کنند. البته اگر به تازگی تتو زده باشید، باید یکسال صبر کنید. قوانین کشورهای مختلف درمورد تاتو با یکدیگر تفاوت دارد اما در ایالت‌های جورجیا و نیویورک ممانعتی وجود نداردو در کشورهای ایالات متحده امریکا، انگلستان، هند، ژاپن و سریلانکا، پس از گذراندن مدت زمان خاصی از تتو، شما می‌توانید اهدای خون را انجام دهید.

 

اهدای خون با تتو

اهدای خون با تتو

 

آیا استفاده از مسکن در جلسه تتو خطرناک است؟

استفاده کردن از مسکن قبل از انجام تتو خطرناک نیست؛ اما برخی از مسکن‌هایی که موجب رقیق کردن خون می‌شوند ممکن است باعث شوند تتو شما خونریزی اضافی داشته باشد. داروهایی از قبیل آسپرین، داروهای ضدبارداری، استامینوفن، ناپروکسن و ایبوپروفن.

 

استفاده از مسکن در جلسه اجرای تتو

استفاده از مسکن در جلسه اجرای تتو

 

برای مشاهده  نمونه کارهای اجرای تتو  روی لینک کلیک کنید و برای اطلاع از زمان برگزاری دوره های آموزش تتو و مشاهده ویدیوهای رایگان آموزش تتو به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *