لیزر، ریموو، کاور، پاک کردن تاتو در منزل

پاک کردن تاتو و انواع روش های پزشکی و خانگی آن

انواع روش های پاک کردن تاتو

همان طور که می دانید تاتو یا خالکوبی ایجاد طرح و نقش هایی بر روی قسمت زنده پوست (درم) توسط سوزن و رنگ تاتو است که با سوراخ کردن پوست توسط سوزن تاتو، رنگ تاتو به زیر پوست انتقال پیدا می کند، در نتیجه تاتو دائمی و غیر موقت بر روی بدن شما خواهد ماند. از این رو یکسری از افراد به دلایل مختلف از جمله تکراری شدن یا قدیمی شدن، پشیمان شدن، نا راضی بودن از کیفیت تاتو، تغییر سبک زندگی و غیره به پاک کردن تاتو روی می آورند. روش های پاک کردن تاتو متعدد هستند.
به همین جهت متد و ترفند های مختلفی برای پاک کردن تاتو موجود است که سعی داریم در این مقاله به آنها بپردازیم.

پاک کردن تاتو توسط لیزر

این شیوه یکی از بهترین روش های پاک کردن تاتو است که بسیار پر طرفدار میباشد و میتوان گفت از کم ضرر ترین روش های پاک کردن تاتو میباشد، البته در صورتی که توسط متخصص و دستگاه مخصوص این کار صورت گیرد.

 

 

پاک کردن تاتو با زدن رنگ پوست

یکی از پر عارضه ترین روش ها استفاده از رنگ پوست میباشد، چرا که رنگ پوست انسان بسیار متنوع است و میتوان گفت بیشمار رنگ پوست وجود دارد که هیچ یک شبیه دیگری نیست، در نتیجه رنگ پوستی که بر روی پوست شما تاتو میشود متفاوت از رنگ پوست شماست و همین باعث میشود محلی که از رنگ پوست استفاده شده نمایان بماند و ظاهر نامناسبی پیدا کند.

همچنین رنگ پوستی که قرار است بر روی تاتوی شما زده شود با رنگ تاتوی شما ترکیب میشود و رنگ جدیدی بوجود می آورد که باز هم ظاهر بدی دارد.
یکی دیگر از معایب این روش این است که برای اینکه رنگ پوست بر رنگ تاتوی قبلی شما غلبه کند نیاز است این امر چندین بار و با عمق زیاد تر از حد مجاز انجام گیرد، در نتیجه در اغلب موارد باعث ایجاد زخم، اسکار و گوشت اضافی در محل تاتو میشود.
برای کسانی که از رنگ پوست استفاده میکنند لیزر کردن نیز غیر ممکن خواهد بود.

کاور کردن تاتو

بهترین و کم عارضه ترین روش پاک کردن تاتو این است که شما بخواهید بر روی تاتوی قبلی خود یک تاتو جدید بزنید تا از شر تاتوی قبلی خلاص شوید.
البته این روش بستگی به این دارد که شما از تاتوی قبلی خود ناراضی باشید و بخواهید یک تاتوی جدید بر روی آن بزنید، نه اینکه در کل از تاتو ناراضی هستید.

پوشاندن کاور کردن تاتو برای پاک کردن

پاک کردن تاتو با کاور کردن

 

استفاده از ریموور

این روش نیز معایبی دارد که پیشنهاد نمی شود . مگر در حالت های خاص و یا تاتو های کوچک و تاتوی صورت.
در این متد موادی به نام ریموور که حالت اسیدی دارند به روی تاتوی قبلی شما تاتو میشود و باعث میشود که رنگ تاتو از زیر پوست شما خارج شود.
به دلیل اسیدی بودن مواد ریموور (چه از نوع شیمیایی و چه از نوع طبیعی و یا ارگانیک) و تاتو کردن ریموور به صورت مکرر و در عمق زیاد پوست، شما شاهد اسکار و زخم خواهید بود و به پوست شما اسیب وارد میشود.

 

جراحی پوست

از قدیمی ترین کارهایی که می توان انجام داد این است که پوست توسط پزشک جراحی شده و پس از خارج کردن رنگ تاتو پوست مجدد بخیه میشود که جای زخم آن باقی خواهد ماند.

 

روش های خانگی

یکسری از روش های خانگی نیز مطرح میشود از جمله سوزاندن،استفاده از کرم های پاک کننده، مالیدن سیر بر روی پوست و غیره که به هیچ عنوان توصیه نمیشود.

2 پاسخ
  1. فاطمه باقری رامین گفته:

    سلام
    خیلی ممنون ازسایت
    مطالب فوقالعاده مفیدبودوبسیارکامل وکاربردی

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *