انتخاب اصولی طرح تتو | روش ها و مراحل انتخاب طرح

مراحل انتخاب صحیح طرح تاتو بدن

 

 

انتخاب و جستجوی اصولی طرح تاتو شامل سه مرحله است:

مرحله اول: واژه های فارسی مد نظر را به زبان انگلیسی برگردانیم.

مرحله دوم: با ابزارها و وبسایت های مخصوص جستجوی طرح آشنا باشیم.

مرحله سوم: کلیدواژه های مخصوص جستجوی طرح تتو را بشناسیم.

 

برگرداندن کلمات فارسی به انگلیسی

 

 

برای شروع باید کلمه مورد نظرمان را به زبان انگلیسی برگردانیم. دلیل این که باید کلمه را به زبان انگلیسی ترجمه کنیم این است که در زبان انگلیسی به نتایج بهتر و بیشتری می رسیم و بهتر می توانیم طرح مورد نظرمان را انتخاب کنیم.

 

برای ترجمه کلمات مورد نظر هم اپلیکیشن های ترجمه و هم وبسایت های گوناگون وجود دارند که ما در این مقاله استفاده از اپلیکیشن گوگل ترنسلیت را پیشنهاد می کنیم.

 

وارد اپلیکیشن گوگل ترنسلیت شده و زبان ترجمه را از فارسی به انگلیسی تغییر دهید. برای مثال اگر می خواهید معنای انگلیسی کلمه جمجمه را برای پیدا کردن تتو جمجمه پیدا کنید، در قسمت مشخص شده کلمه جمجمه را وارد کنید و می بینید که ترجمه آن به زبان انگلیسی ظاهر می شود.

 

 

وبسایت گوگل ترنسلیت نیز دقیقا مانند اپلیکیشن آن است. همین مراحل را می توانید در وبسایت گوگل ترنسلیت اجرا نمایید.

 

 

ابزارهای جستجوی طرح تتو

 

گوگل

اولین و مهم ترین ابزار جستجوی طرح تتو سایت گوگل است. با جستجو در سایت گوگل مقالات معتبری برای شما نمایش داده می شود که می توانید از میان آنها مقاله مورد نظر خود را انتخاب کنید و طرح مورد نظر خود را پیدا کنید.

 

روش استفاده

برای انتخاب آسان تر و دسترسی به تصاویر و همچنین پیدا کردن تصاویر مرتبط، بهتر است در بالای صفحه ای که نتایج نمایش داده می شود، روی بخش تصاویر کلیک کنید تا همه تصاویر مربوط به کلمه ای که جستجو کرده اید نمایش داده شود.

 

با کلیک بر روی هر یک از تصاویر، نمونه های شبیه به آن در زیرش نشان داده می شود.

 

عیب استفاده از این روش این است که وبسایت گوگل مقالات و تصاویر را بر اساس معتبر بودن و امتیازی که دریافت کرده اند دسته بندی می‌کند و مقاله محور است. بنابراین اولویت مقالات و تصاویری که شما با سرچ در وبسایت گوگل پیدا می کنید ممکن است بر اساس تصاویر و ارتباط کامل آنها با یکدیگر نبوده و صرفا بر اساس مقالاتی باشد که آن تصاویر در آنها بوده اند.

 

پینترست

در اپلیکیشن یا سایت پینترست، دسته بندی و اولویت تصاویر بر اساس کیفیت، محبوبیت و ارتباط آنها با یکدیگر انجام شده است و شما برای پیدا کردن طرح مورد نظر خود به راحتی می‌توانید با جستجوی واژه موزد نظرتان به نتایج مرتبط برسید.

 

روش استفاده

اپلیکیشن پینترست را می توانید از طریق نرم افزار گوگل پلی، مایکت و … دانلود کنید. ابتدا لازم است که وارد حساب کاربری خود شوید و اگر حسابی ندارید لازم است که ثبت نام کنید. می‌توانید با استفاده از حساب ایمیل خود وارد برنامه شوید.

 

کلمه مورد نظرتان را در بخش مربوط به جستجو وارد کنید و روی یکی از تصاویر کلیک کنید. در قسمت نتایج مشاهده می‌کنید که تصاویر جدید کاملا مربوط به تصویر اولیه هستند و برای مثال اگر کلمه تتو جمجمه به انگلیسی(skull tattoo)  را جستجو کنید خواهید دید که با کلیک بر روی یکی از تصاویر، تصاویر پایین تر نیز بر اساس آن طبقه بندی شده اند.

 

اگر نیاز داشتید که قسمت خاصی از تصویر را جستجو کنید و نتایج شبیه به آن را پیدا کنید، روی علامت ذره بین سمت راست پایین تصویر ضربه بزنید و ناحیه مورد نطر خود را مشخص نمایید تا تصاویری دقیقا مرتبط به جستجوی تصویری برای شما نمایش داده شود.

 

اینستاگرام

در قسمت سرچ اینستاگرام کلمه انگلیسی مورد نظر خود را وارد کنید و در قسمت نتایج، روی نتیجه ای که هشتگ دارد ضربه بزنید و با این کار شما وارد همه پست‌های هشتگ دار مربوط به آن واژه می‌شوید. دقت داشته باشید که با این روش، ممکن است همه نتایج نمایش داده شده مربوط به جستجوی شما نباشد. برای مثال موتور جستجوی اینستاگرام همه پست‌هایی که هشتگ تتو جمجمه(skull tattoo)  دارند را در یک صفحه نمایش می‌دهد، فارغ از اینکه آن تصاویر واقعا شامل تتو جمجمه هستند یا نه. شما با کلیک بر روی هر کدام می‌توانید وارد جزییات آن تصویر شده و آن را از نمای نزدیک مشاهده کنید.

 

قسمت بد ماجرا در سرچ اینستاگرام اینجاست که برای پیدا کردن تصاویر مربوط به تصویری که برای شما نشان داده شده است، راهی وجود ندارد اما شما می‌توانید سبک‌های مرتبط با هم را با وارد شدن به صفحه ای که آن پست را منتشر کرده است پیدا کنید. به این منظور بر روی یکی از تصاویر در قسمت نتایج جستجو کلیک کنید و سپس بر روی نام پیجی که پست را گذاشته است کلیک کنید. با این کار میتوانید تتو آرتیست‌هایی که سبک کارشان مورد پسند شما هستند را پیدا کنید و از اجرای آنها ایده بگیرید.

 

آشنایی با کلیدواژه‌های مخصوص طرح تتو

در این قسمت به بررسی کلیدواژه‌های مربوط به جستجوی طرح تتو در نرم افزار یا سایت پینترست می‌پردازیم:

کلیدواژه های کلی برای انتخاب طرح

Design: این واژه معادل کلمه طرح در زبان فارسی است و با اضافه کردن این کلمه به کلمه انگلیسی که قصد دارید آن را جستجو کنید، ایده‌ها و مخصوصا طرح‌های خام برای شما نمایش داده می‌شود.

Men\women: این کلمات معنای زنانه و مردانه را در زبان انگلیسی دارند و با افزودن هرکدام از آنها به کلمه انگلیسی مورد نظرتان، به نتایجی مختص آن کلمه دسترسی پیدا می‌کنید و برای کثال فقط تتوهای زنانه به شما نمایش داده می‌شود.

Idea: این کلمه به معنای ایده است و با جستجوی کلمه مورد نظرتان به همراه این کلمه، ایده‌هایی از موضوع مورد نظر به شما نشان داده خواهد شد.

 

کلیدواژه‌های تخصصی برای انتخاب طرح

این کلیدواژه‌ها مبتنی بر مفهوم و مکان تتو مورد نظر هستند و با جستجوی کلمه همراه با آنها به نتایجی دقیق می‌رسیم. در اینجا چند مثال را بررسی می کنیم:

Life: با اضافه کردن این کلمه به اسم طرح تتویی که قصد دارید جستجو کنید، اپلیکیشن یا وبسایت پینترست طرح‌هایی مبتنی بر درخت زندگی، جملات حکیمانه مربوط به زندگی و طرح‌هایی که بطور کلی به زندگی و متعلقات آن ارتباط دارند را نمایش می‌دهد.

Hand: با اضافه کردن قسمتی از بدن که قصد دارید تتوی بعدی شما در آن نقطه اجرا شود، نتایجی که نمایش داده می‌شود بر همین اساس خواهد بود. این جستجو بسیار مفید و کمک کننده خواهد بود؛ چرا که شما بینش دقیقی از نتیجه اجرای تتو می‌بینید و سپس تصمیم می‌گیرید که کدام طرح را انتخاب کنید و آن را در چه اندازه‌ای اجرا کنید.

Color: با اضافه کردن سبک و جزییات مورد نظرتان به کلمه‌ای که سرچ می‌کنید می‌توانید به نتایج دقیق تری برسید. مثال های دیگر این دسته دات ورک، بلک ورک، هندسی و … هستند که به شما کمک می‌کنند نتایج جستجو هایتان را با سبک مورد نظرتان مشاهده کنید.

 

زمانی که طرح‌ها را با استفاده از کلیدواژه ها جستجو و مشاهده کردید میتوانید این کلیدواژه‌ها را بصورت ترکیبی به کار ببرید تا به نتایج دقیق تری برسید. هرچقدر تعداد کلیدواژه‌های بیشتری وارد قسمت جستجو کنید، نتایج محدودتر و کم تر ولی در عین حال دقیق تر و متمرکزتری به دست می‌آورید. با تجربه و چند بار امتحان کردن کلیدواژه‌های مختلف، متوجه می‌شوید که چگونه باید جستجوی دقیق و مفیدی داشته باشید.

 

برای اطلاع از انواع سبک‌های تتو به مقاله سبک‌های تتو مراجعه کنید. همچنین برای اطلاع از مفهوم و معنای طرح‌های مختلف تتو به مقاله مفهوم طرح‌های تتو مراجعه کنید.

 

 

برای مشاهده ویدیو آموزشی مربوط به انتخاب طرح تتو ف…شکن خود را روشن کنید و ویدیو زیر را پخش نمایید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *