معرفی سبک ها و طرح های تتو

انتخاب طرح تتو: راهنمای کامل | انواع طرح و سبک تتو

طرح تتو چیست؟ + انواع دسته بندی طرح تتو

 

ظرح های تتو

ظرح های تتو

 

طرح تتو | از همان روزهای اولیه ابراز وجود، انسان ها گوشت و پوست خود را با علائم مختلف رنگ آمیزی کرده است. نمادهای مختلف قبیله ای و توتم های محافظ، علامت‌های نظامی و رزمی، نام عزیزان و تصاویر مقدس دیگر از همان زمان تا کنون به عنوان نوعی هنر و پوشش شناخته شده اند و قسمتی از پوست را به یک اثر هنری تبدیل کرده اند. این طرح‌ها از زمان آغاز دوره هنر و نقاشی تا به امروز، بصورت دائم و موقتی بر روی بدن انسان‌ها خودنمایی کرده اند.  (همه چیز درباره تتو)

 

معرفی سبک ها و طرح های تتو

معرفی سبک ها و طرح های تتو

 

تتو یا خالکوبی چیست؟

خالکوبی در واقع معنای کلمه tattoo  به انگلیسی است که اصل کلمه Tatu در زبان لاتین است. این کلمه نشات گرفته از کشور تاهیتی واقع در اقیانوس آرام است و معنای اصل کلمه، علامت گذاری چیزی است. واژه تاتو در قرن ۱۸ میلادی از زبان سامورایی وارد زبان انگلیسی شده است و معنای آن به کلمه کوبیدن برمیگردد.

(تاریخچه تتو)

 

تاتوها از قدیم تا به امروز ارزشمند بوده اند

تاتوها از قدیم تا به امروز ارزشمند بوده اند

 

در طول زمان، علاقه انسان‌ها به تتو نه تنها کاهش نیافته است، بلکه بیشتر، گسترده تر و تخصصی تر نیز شده است. قبل از این که تتو به عنوان یک هنر شناخته شود، تتو در برخی جوامع نشانه جرم و جنایت بود و تتو داشتم نشانه خوبی تلقی نمی شد. اما تتو در دنیای امروز به یک سبک زندگی تبدیل شده است و در سراسر جهان، مردان و زنان همچنان به داشتن این آثار هنری بر روی پوست خود اهمیت می‌دهند.

 

 

در زمان حال بسیاری از افراد، حرفه تخصصی تتو را بصورت آکادمیک فرا می‌گیرند و سعی در حفظ ارزش‌های این هنر خاص و مدرن دارند. علاه بر آن امروزه بسیاری از افراد شناحته شده و بسیاری از سلبریتی‌ها با تتوهای خود طرز فکر و عقایدشان را بیان می کنند و این موضوع باعث شده تا افرادی که طرفدار شخص معروفی هستند به طور جدی با بررسی و تحلیل دقیق تتوهای او سعی در رمزگشایی تفکرات، علایق و خاطراتش داشته باشند.

 

 

مسئله ای که در همه زمان‌ها از ارزش و اهمیت زیادی برخوردار بوده است، طرح تتو و انتخاب آن بوده است. دقت در انتخاب طرح تتو به افراد کمک می‌کند تا از همه معانی پنهان در پشت تتو خود آگاه باشند و از دل زدگی نسبت به تتو خود جلوگیری کنند. اگر شما نیز قصد زدن تتو دارید، فارغ از اینکه طرح تتو خود را انتخاب کرده باشید یا نه، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

اهمیت و فواید تتو زدن چیست؟

لباس‌ها ممکن است در تغییر انسان‌ها و پیش بردن آنها به سوی برتری نقشی نداشته باشند، اما مطمئن باشید که تتوها این کار را می‌کنند. اگر هدفی که دارید را روی بدنتان تتو کنید، هر روز و هر ثانیه آن را می‌بینید و همچنین با توجه به این نکته که دیگران نیز آن تتو را می‌بینند، تلاش خواهید کرد تا به هدف خود نزدیک تر شوید و در نتیجه این تتو به عنوان یک یادآور برای شما عمل خواهد کرد. همانطور که در مقاله فواید و آثار تتو بر روی بدن گفته شد،  هدف افراد از زدن تتو ممکن است یک یا چند مورد از این‌ها باشد:

فرهنگ

اهداف شخصی

بیان ارادت و احترام عزیزان

ثبت تاریخ و اتفاق‌های مهم

یادآوری یک جمله آرامش بخش یا برانگیزاننده

خاص بودن و داشتن ظاهر زیبا

پوشاندن نواقص

علاقه داشتن به روند تتو

بر روی مقالات زیر کلیک کنید تا اطلاعات بیشتر را مشاهده کنید:

(تتو متن انگیزشی)

تتو روی بخیه، جای سوختگی، ماه گرفتگی)

(نظرات امیر تتلو در مورد تتوهایش)

 

هرکس برای تتو خود دلیلی شخصی دارد.

هرکس برای تتو خود دلیلی شخصی دارد.

 

طرح تتو چیست؟

به نقش‌ها و علامت‌های خاصی که بر اساس آن تتو اجرا می‌شود، طرح تتو گفته می‌شود. طرح تتو شبیه یک نقاشی است که قابلیت پرینت شدن را دارد و رنگ‌ها و اندازه اش همان چیزی است که بعد از اجرای تتو بر روی پوست خود می بینید. این طرح نمای کامل و جامع از چیزی است که شما می‌خواهید بر روی پوستتان داشته باشید.

 

 

ممکن است طرح تتو از قبل آماده باشد و یا شما و تتو آرتیست آن را خودتان طراحی کرده باشید. بعد از انتخاب طرح، هنرمند تتو از کاغذ استنسیل یا همان کاغذ انتقال طرح تتو بر روی پوست استفاده می‌کند.

 

 

در ابتدا لازم است که طرح خود را در اندازه دلخواه بر روی کاغذ پرینت کنید. سپس تتو آرتیست آن را کاغذ را بر روی کاغذ استنسیل فیکس می‌کند تا مانع حرکت کردن آن شود.در این مرحله باید با خودکار بر روی تمامی خطوط طرح تتو خط انداخت. در ادامه تتو آرتیست قسمتی از بدن که می خواهید تتو روی آن اجرا شود را با آب و صابون شستشو می‌دهد و خشک می‌کند. یک ژل به نام ژل الکتروم بر روی پوست شما کشیده می‌شود و سپس استنسیل بر روی پوست قرار داده می‌شود. تا این جا طرح بر روی پوست شما نقش بسته و آماده برای شروع اجرای تتو است!

 

طرح های مختلف تتو

طرح های مختلف تتو

 

تغییرات طرح‌های تتو از گذشته تا امروز

در گذشته بسیاری از تتوها بصورت فی‌البداهه و بدون طرح و نقش قبلی اجرا می‌شده است. روش تتو در آن زمان به این صورت بوده است که ابتدا نقش مورد نظر را با سوزن بر روی پوست حک می‌کرده اند تا خون از آن جاری شود و سپس ماده رنگی را بر روی این زخم قرار می‌داده اند تا به تدریج جذب پوست شود. ماده رنگی در آن زمان شامل نیل، سرمه، دوده چراغ، آب تره و هر رنگ طبیعی دیگر بوده است.

 

 

در گذشته به دلیل ارتباط مستقیم سوزن و رنگ‌های تتو با خون، احتمال بروز بیماری‌های عفونی و همچنین انتقال بیماری‌های ایمنی وجود داشته است. با گذشت زمان و مدرنیته شدن هنر تتو، بهداشت تتو نیز دستخوش پیشرفت شد و این هنر تخصصی تر شد. یکی از عواملی که پیشرفت زیادی را تجربه کرد، به وجود آمدن طرح‌های تتو بود.

 

 

طرح‌های تتو در ابتدای شروع هنر تتو بسیار ساده بودند و به دلیل عدم وجود امکانات کافی و لازم، از جوهر ساده و تک رنگ و از طرح‌های قابل اجرا با ساده ترین لوازم موجود بهره گرفته می‌شد. به تدریج با افزایش یافتن امکانات هنرمندان برای اجرای تتوهای پیچیده تر، لوازم کمک کننده ساخته شدند و رنگ‌های متفاوت جای رنگ ساده جوهر تتو را گرفتند. بنابراین طرح‌های تاتو از آن زمان دقیق‌تر و جزیی تر شده اند.

 

 

 

به کمک کاغذهای استنسیل و وجود ماشین‌های مختلف تتو که هر مدل بصورت تخصصی برای اجرای سبک خاصی طراحی شده و همچنین وجود سوزن‌های تتو که هرکدام مختص اجرای یک تکنیک خاص هستند (خط، نقطه، سایه و …) هنر تتو به گستردگی هنرهای دیگر مانند نقاشی و موسیقی شده است و چه بسا در بسیاری از موارد از هنرهای هم سطح خود پیشی گرفته است!

 

 

 

طرح‌های تتو

در این قسمت انواع دسته بندی طرح‌های تتو یا به عبارت دیگر سبک‌های تاتو را بررسی می کنیم.

 

طرح‌های سه بعدی

این نوع تتوها حالتی برجسته و واقعی دارند به طوری که وقتی به تتو نگاه می‌کنید، احساس می‌کنید جسمی واقعی بر روی پوست است. امروزه هنرمندان تتو قادر هستند هر نوع تصویری را به گونه ای اجرا کنند که زنده و واقعی به تظر برسد. این موضوع به کمک رنگ‌ها، سایه‌ها و تکنیک‌های مختلف قابل انجام است. تتوهای سه بعدی یکی از سبک‌های جالب و جذاب تتو است زیرا هنر و نقش در این سبک طراحی حقیقتا زنده می‌شود و به چشم می‌آید. دقت داشته باشید که هر کسی تتو اجرا کردن بلد است در اجرای تتو سه بعدی مهارت ندارد. این نوع طرح‌های تتو نیازمند تسلط به قوانین فیزیک و پرسپکتیو است. همچنین تتو آرتیست در اجرای این طرح‌ها نیاز به تسلط بر طیف رنگ‌ها و سایه‌ها برای نشان دادن برجستگی‌ها و فرو رفتگی‌های طرح است.

 

تتو سه بعدی

تتو سه بعدی

 

طرح‌های آبسترکت یا انتزاعی

آیا به جنبه‌های خلاقانه و هنری تمایل دارید؟ اگر جواب شما بله است، پس طرح تتو خود را از میان این طرح‌های انتزاعی انتخاب کنید. این طرح‌ها سرگرم کننده و جالب هستند و با نگاه کردن به آنها به دنیای خیالات خلاقانه سفر خواهید کرد. پرتره‌های انسانی با چهار چشم، مکعب‌های هندسی با خطوط رنگارنگ و پیام‌های غیرشفاف در ترکیب با چهره‌های قدیمی و کلاسیک نمونه‌هایی از طرح‌های تاتو آبسترکت هستند.

 

تتو آبسترکت

تتو آبسترکت

 

طرح‌های آمبیگرام یا متقارن نما

این نوع طرح‌های تتو، در اصل نوشته‌هایی بسیار جذاب هستند که عموما از یک کلمه یا عبارت تشکیل شده اند و نقطه بارز جذابیت آنها این است که اگر آنها را برعکس کنید و بخوانید، باز همان کلمه به چشمتان می خورد. طراحی این کلمه‌ها به گونه ای است که حرف اول طوری قرار بگیرد که وقتی نوشته را ۱۸۰ درجه می چرخانید بصورت حرف آخر دیده شود و همینطور درمورد همه حروف دیگر نیز چنین است.

 

تتو متقارن

تتو متقارن

 

 

همانطور که در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید، کلمات فردوسی و بالاترین به شکلی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند که با چرخش ۱۸۰ درجه ای کل تصویر، در حالت دوم نیز کلمه به همان صورت دیده و خوانده می‌شود.

 

 

طرح های تشریحی یا آناتومیک

این طرح های تتو از ماهیچه‌ها گرفته تا استخوان‌ها و قلب و فراتر از آن، همه اعضای بدن انسان را در بر می‌گیرد. اگر عاشق بدن انسان هستید و به مباحث زیست شناسی و آناتومی علاقه دارید، این طرح‌های تتو برای شما هستند. بهترین افرادی که می‌توانند این طرح‌های تتو را انتخاب و حتی طراحی کنند، متخصصان استخوان و اسکلت هستند! گرچه این طراحی‌ها برای همه افراد جذاب هستند. برخی از کسانی که این طرح تتو را انتخاب می‌کنند، آنهایی هستند که در یک سانحه آسیب دیده اند. آنها ممکن است برای به خاطر سپردن استخوان‌های شکسته ناشی از آسیب‌های ورزشی، تصادفات رانندگی و چیزهایی فراتر از آن، تاتو کنند. این طراحی‌ها فقط به استخوان مربوط نمی‌شود. ممکن است فردی که سرطان ریه را شکست داده است و یا سیگار را ترک کرده است و به دنبال زندگی سالم تری است، در قسمت ریه اش این نوع تاتو را بزند.

 

تتو اناتومیک

تتو اناتومیک

 

طرخ‌های بیومکانیکی

برای افرادی که به فیلم‌های سبک ترمیناتور Terminator علاقه دارند، این نوع طرح‌های تاتو مناسب هستند. همچنین اگر به اشکالی شبیه چرخ‌دنده و ربات‌ها علاقه دارید و یا در این زمینه‌ها فعالیت دارید، این طرح‌ها مناسب شماست. این سبک‌ها اغلب به حالت سه بعدی طراحی می‌شوند و شامل قطعات فلزی‌ای هستند که انگار در سطح زیر پوست به بکدیگر متصل شده اند. این قطعات در بسیاری از موارد شبیه یک بازو یا یک پای الکترونیکی هستند و این حس را القا می‌کنند که فردی که تتو را دارد یک نوع ربات است!

 

تتو بیومکانیک

تتو بیومکانیک

 

 

 

طرح‌های سیاه و خاکستری

این گونه تتوها بسیار جذاب هستند، چرا که نقش همه رنگ را در آن طیف‌های مختلف رنگ خاکستری ایفا می‌کنند و این رنگ‌ها جای خود را به دو رنگ سیاه و خاکستری  داده اند. این سبک تتو از سایه‌های زیادی برای نشان دادن فرو رفتگی‌ها و بر آمدگی‌ها استفاده می کند و برای اجرای تمام آثار هنری مناسب است. بسیاری از طرح‌های پرسپکتیو دار مانند قطعات سنگی و مجسمه‌ها به سبک سیاه و خاکستری اجرا می‌شوند.

 

تاتو بدن سیاه و خاکستری

طرح تاتو بدن سیاه و خاکستری

 

 

 

طرح‌های بلک ورک یا سیاه

یک تتو مشکی می‌تواند به هر شکلی که شما بخواهید اجرا شود. طرح‌های مربوط به سبک بلک ورک معمولا برای پوشاندن تتوهای قبلی مناسب هستند و برای کاور کردن تتوهای قدیمی پیشنهاد می‌شوند. تتوهای سفید روی پس زمینه سیاه، تتوهای قبیله‌ای، هندسی، فضای منفی، تتوهای دات ورک و سبک‌های ترکیبی نیز در این حیطه قابل اجرا هستند. باید دقت داشته باشید که این نوع تتوها ممکن است هزینه زیادی برای شما داشته باشند چرا که اجرای آن‌ها هم زمان زیادی از تتو آرتیست می گیرد و هم جوهر زیادی مصرف می‌کند. اجرای این نوع تتوها اگر در قسمت بزرگی از پوست باشند، ممکن است چند جلسه به طول بینجامد و درمان زخم‌های آن نیز بیشتر از تتوهای دیگر زمان می‌برد.

 

تتو مشکی

طرح تتو مشکی

 

 

 

طرح‌های سلتیک

طرح‌های سلتیک انتخاب‌هایی متداول برای تتو هستند. شکل‌های نمادین محتلف و متنوع این اشکال، مشخص کننده معنی و مفهوم‌های آن‌ها هستند.

 

طرح تتو سلتیک

طرح تتو سلتیک

 

حلقه‌ها نشان دهنده اتحاد و مفاهیم جاودنگی، تناسخ و چرخه‌های زندگی و تولدهای دوباره هستند. مثلث عموما در این نوع طرح‌ها به سه‌گانه‌های زمین، دریا و آسمان و یا روح، جسم و ذهن اشاره دارند. و مربع‌ها و چهارگوش‌ها سنبل‌های محافظت انسان در مقابل نیروهای شر است و اشاره به چهار فصل سال نیز دارد. در این طرح‌ها همچنین نقوشی ار انسان‌ها و حیوانات در هم پیچیده وجود دارد که نماد توجه به طبیعت و روابط و وابستگی متقابل بشر است.

 

طرح های سلتیک

طرح های سلتیک

 

 

 

طرح‌های دات ورک یا نقطه‌ای

همانطور که در مقاله همه چیز درباره تتو دات ورک گفته شد، این طرح‌ها شامل طرح‌هایی هستند که در نگاه کلی بصورت یک طرح با جزییات عالی به نظر می‌رسند و وقتی ار نمای نزدیک‌تر به تتو نگاه می‌کنید، جزییات شگفت انگیز تری به چشم می‌آیند و نقطه‌های فراوانی پدیدار می‌شوند که به جای خطوط و پر شدگی فضاها قرار گرفته اند. سبک تتو امروزه از پرطرفدار ترین سبک‌های تتو است؛ زیرا با استفاده از تکنیک‌های تتو نقطه‌ای، بسیاری از طرح‌ها را می‌توان اجرا نمود.

 

تتو نقطه ای یا دات ورک

تتو نقطه ای یا دات ورک

 

 

 

طرح‌ تتو هندسی یا ژئومتریک

این طرح‌ها الهام گرفته از اساسی ترین و ساده ترین اشکال طبیعت بنا شده اند و چیزی نیستند به جز قرار گرفتن مربع‌ها، دایره‌ها و مثلث‌ها در کنار هم. در نوع خاصی از این سبک، تنها از اشکال با خطوط صاف مانند مربع و مثلث استفاده می‌شود.

 

 

طرح تتو هندسی

طرح تتو هندسی

 

 

 

طرح تتو پرتره

یک راه عالی برای نشان دادن علاقه تان به یک فرد و یا ادای احترام به یک فرد از دست رفته این است که چهره او را بر روی بدنتان داشته باشید. تاتوهای پرتره اغلب به سبک واقع گرایانه و فراواقع گرایانه اجرا می‌شوند.

 

طرح تتو پرتره

طرح تتو پرتره

 

 

 

طرح‌های قبیله ای / پلینزی / مائوری / هاوایی

طرح‌های قبیله‌ای به نیاکان ما مربوط می‌شوند و دارای نقش‌های جسورانه بر اساس آثار هنری تمدن‌های قبیله‌ای طراحی شده اند. این تتوها در هر نقطه ای از بدن عالی به نظر می‌رسند و بسیاری از افراد مشهور از این نوع تتو بر روی بدن خود دارند. برای اطلاعات بیشتر به تتو افراد مشهور مراجعه کنید.

 

تتو تریبال

تتو تریبال

 

 

 

 

تتو درخشان (UV)

این نوع طرح‌های تتو به روشی جدید اجرا می‌شوند. در اجرای تتو به سبک UV، به جای جوهر معمولی از جوهر ماوراء بنفش استفاده می‌شود و هنگامی که تتو در یک مکان تاریک قرار گرفته باشد، تتو شروع به درخشیدن می‌کند. این نوع تتوها ایده‌های بسیار جالبی هستند. می‌توانید کل تتو خود را به این روش بزنید و یا از هنرمند خود بخواهید تکه هایی از آن را با جوهر درخشان اجرا کند. برای اطلاعات بیشتر به مقاله تتوهای درخشان مراجعه کنید.

 

تتو درخشان

تتو درخشان

 

 

 

طرح‌های تتو فرا واقع گرایانه

تتوهای فرا واقع گرایانه در نگاه اول هیج گونه تفاوتی با یک عکس ندارند. در حقیقت این نوع طرح‌ها کاملا واقعی و منطبق بر واقعیت ظاهری اشیا و چهره‌ها هستند. به طوری که عمق، سایه‌ها و تمامی اجزای یک طرح دقیقا به شکل حقیقی‌اش اجرا می‌شود. برای مثال یک گل رز در سبک واقع گرایانه باید به نحوی اجرا شود که هیچ چیزی کمتر یا بیشتر از یک گل رز واقعی نداشته باشد. اجرای این طرح‌ها نیازمند مهارت و تجربه بالایی است و زمان زیادی نیز از تتوآرتیست می‌گیرد.

 

تتو فرا واقع گرایانه

تتو فرا واقع گرایانه

 

 

 

طرح تتو ژاپنی

فرهنگ ژاپنی هنر را در سرتاسر جهان پراکنده است. سبک تتو سنتی ژاپنی یا ایرزومی نیز مانند تمامی صنایع ژاپنی از قبیل فیلم سازی، انیمیشن سازی یا انیمه، صنایع دستی و پوشاک سنتی این کشور کاملا منحصر به فرد است. در تتو ژاپنی عناصر جذابی وجود دارند. شکوفه‌های گیلاس، اژدها، گربه‌های برکت و شانس، کارت‌های بازی، ماهی کوی، ببرها و شیاطین محافظ از این دسته عناصر هستند.

 

طرح تتو ژاپنی

طرح تتو ژاپنی

 

 

 

طرح تتو نوشته

همانطور که در مقاله جذاب ترین ایده‌ها برای تتو متن گفته شد، این نوع تتوها شامل کلمات یا جملاتی هستند که برای شما ارزشمند هستند و نیاز دارید آنها را هر روز ببینید و یا بشنوید. یکی از جذابیت‌های این طرح‌ها این است که شما می‌توانید فونت دلخواه خود را برای اجرای طرح تتو انتخاب کنید و تتوهای ترکیبی به متن خود اضافه کنید.

 

تتو متن من تسلیم نخواهم شد

تتو متن من تسلیم نخواهم شد

 

 

طرح‌های ماندالا

ماندلا یکی از انواع تتوهای مقدس و مفهومی است. این نماد که به شکل دایره ای اجرا می‌شود، به ویژگی‌هایی مانند صبر، عشق، آگاهی ذهن و مدیتیشن مربوط است و معناهای عمیق و پیچیده ای را درون حلقه های خود جای داده است. همچنین مکان مناسب برای اجرای آن عموما ساعد، سینه یا پشت است.

 

تتو ماندالا

تتو ماندالا

 

طرح‌های مینیمالیستی

ساده، کوتاه و جذاب. یک خالکوبی مینیمالی اینطور است! این نوع طرح‌ها به ساده ترین شکل ممکن معنی و مفهوم مورد نظر خود را بیان می‌کنند. در مقاله همه چیز درباره تاتوهای مینیمالیستی گفتیم که این سبک از تاتو سعی دارد هنر را تا جد ممکن ساده کند و اضافات و جزییات آن را حذف نماید. اگر طرفدار ساده گرفتن و ساده زیستی هستید، از این گونه طرح‌ها خوشتان خواهد آمد چرا که  طرح‌های میتیمالیستی اغلب فقط به رسم خطوط اصلی اکتفا می‌کنند. در عین حال تتوهای مینیمال در این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده اند زیرا این یک سبک نمادین برای نشان دادن منظور شماست با این وجود معنی را فریاد نمی‌زند.

 

تاتو بدن مینیمال

تاتو بدن مینیمال

 

 

طرح‌های کلی

داشتن یک تتو ساده و باارزش حرف اول را می زند. درست مانند تاتوهای مینیمال ساده و بدون جزییات هستند اما تفاوت آنها با طرح‌های مینیمال این است که طرح‌های کلی به طرح بدن انسان ها و حیوانات اشاره دارد و عموما به شخصیت‌ها مربوط می‌شود. اخیرا نوع جدیدی از تاتو در بین مردم محبوب شده است که در آن، طرح کلی یک تصویرِ عکس برداری شده از خودشان یا عزیزانشان را تبدیل به یک طرح تتو می‌کنند. در مقاله نکات باور نکردنی درباره تتو گربه بطور کامل این موضوع را بررسی نموده ایم. برخی ار افراد برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره یا اشاره به عشقشان به حیوان خانگی شان، طرح کلی بدن آنها را روی بدنشان تتو می‌کنند.

 

طرح کلی خطوط بیرونی

طرح کلی خطوط بیرونی

 

 

 

طرح‌های آبرنگی

هنر آبرنگ از نرمی و لطافت خاصی برخوردار است. این سبک در هنر با ترکیب رنگ ها و استفاده از تفییر شدت و غلظت رنگ‌های مختلف به طیف‌های جالبی از رنگ‌ها می‌رسد. در هنر تاتو از این تکنیک‌ها برای رنگ آمیزی پس زمینه طرح‌های گوناگون استفاده می‌شود و موجب می‌شود طرح اصلی تاتو بیشتر به چشم بیاید.

 

تتو آبرنگی

تتو آبرنگی

 

 

 

تتو سفید

برای داشتن جلوه‌ای فوق العاده ار یک تتو، به احتمال زیاد داشتن یک تتو با جوهر سفید همان چیزی است که لازم دارید! بسته به رنگ طبیعی پوست شما، جوهر سفید تقریبا نامرئی است و باید برای دیدن آن دقت بیشتری به خرج داد. اگر مایل باشید که تتو شما خیلی زیاد جلب توجه نکند و اگر والدینتان روی تتو حساس هستند حتما این گزینه را در نظر داشته باشید. اگر می‌خواهید یک سبک خاص تر تاتو را تجربه کنید، پیشنهاد ما اجرای تتو سفید روی پس زمینه سیاه است که در مقاله‌های قبلی دقیق تر به آن پرداخته ایم.

 

تتو سفید

تتو سفید

 

طرح‌های سنتی آمریکایی (Old school )

این طرح ها شامل تصاویر کلاسیک از امریکای قدیم هستند. داستان های جالبی در پشت هر طرح وجود دارد. داستان هایی مثل عبور از دریا برای رسیدن به آمریکا، داستان‌های غرب وحشی و… . این تاتوها در اصل احترام به گذشته را یادآور می‌شوند در حالیکه ریشه در زمان حال دارند. این طرح‌ها که با خطوط ضخیم و رنگ‌های براق و روشن اجرا می‌شوند، به تتوهای old school نیز معروف هستند.

 

تتو سنتی امریکایی

تتو سنتی امریکایی

 

طرح‌های مدرسه جدید

اگر تصاویری از تتوهای سنتی آمریکایی بگیرید و آن‌ها را با سبک گرافیتی ترکیب کنید، با طرح‌های مدرسه جدید روبرو خواهید شد. این طرح‌ها نیز حاشیه‌های ضخیم و رنگ‌های روشن دارند اما محتوای این تصاویر به طرح‌های مدرن نزدیک تر است.

 

تتو مدرن مدرسه جدید

تتو مدرن مدرسه جدید

 

طرح های ترش پلکا

این طرح ها ترکیبی از واقع گرایی و لکه‌های رنگی هستند و یک سبک منحصر به فرد را به وجود می‌آورند. این سبک از کشور آلمان نشات گرفته است و هنر سنتی را با لکه‌ها و قطرات و کلمات ترکیب می‌کند و یک کلاژ به وجود می‌آورد. سبک ترش پولکای واقعی به رنگ قرمز و مشکی اجرا می‌شود اما می توان تغییراتی در اثر نهایی ایجاد کرد.

 

تتو تزش پلکا

تتو ترش پلکا

 

همانطور که قبل تر گفته شد، انتخاب طرح مناسب برای تتو بسیار مهم است و مهم تر از آن، انتخاب تتوآرتیست با تجربه و حرفه ای است. اگر به حرفه ای شدن در اجرای تتو علاقه دارید دوره های آموزش تاتو بدن مناسب شماست.

برای مشاهده  نمونه کارهای اجرای تتو روی لینک کلیک کنید و برای اطلاع از زمان برگزاری دوره های آموزش تتو و مشاهده ویدیوهای رایگان آموزش تتو به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *