تتو ماهی | معنی و مفهوم تتو ماهی و ایده تاتو ماهی

همه چیز درباره تتو ماهی

 

تتو یک راه مطمئن برای دائمی کردن یک اثر هنری بر روی بدن شماست. تتوها از هر نوعی که باشند، تاتو بدن یا تتو صورت مانند تتو خط چشم و ابرو، هرگز از روی پوست شما حذف نمی‌شوند؛ مگر اینکه اقدام به لیزر تتو کنید. بنابراین باید درمورد طرح تتو خود تحقیق کنید و معنی آن را بدانید. در این مقاله قصد داریم با تتو ماهی و معنی آن و همچنین انواع تتو ماهی آشنا شویم پس همراه ما باشید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله تتو عروس دریایی را نیز مطالعه کتید.

 

تتو ماهی

تتو ماهی

 

رابطه انسان و ماهی

دریا یکی از اولین منابع برای پیدا کردن غذا و یکی از اولین اشکال رزق و روزی بوده است و بخش جدایی ناپذیری از تاریح بشر را تشکیل داده است. رابطه انسان با ماهی‌ها منشا تکاملی دارد. این جانور آبزی یک پایه اصلی در لیست غذایی در تمام فرهنگ‌ها را تشکیل می‌دهد اما در هنر تتو ماهی‌ها چه مفهومی دارند؟

 

تتو ماهی

تتو بدن ماهی

 

مفهوم نماد ماهی در فرهنگ‌ها

در بسیاری از فرهنگ‌ها در سرتاسر جهان، ماهی‌ها نماد معنویت انسان هستند. در دین مسیحیت و در بسیاری از عقاید مذهبی، عیسی مسیح به عنوان یک ماهیگیر معرفی شده است و یکی از معروف ترین معجزات او، این است که با طلب برکت از خداوند، توانست فقط با پنج قرص نان و دو ماهی، به جمعیتی بیش از پنج هزار نفر خوراک دهد و آنها را سیر کند.

 

تتو ماهی

تتو ماهی روی ساعد

 

عنصر آب در بسیاری از فرهنگ‌ها و عقاید نشان دهنده احساسات و ضمیر ناخودآگاه ما است. به این ترتیب، آن دسته از حیوانات که در دریا و اقیانوس زندگی می‌کنند و یا نزدیک به دریا و اقیانوس هستند، معمولا به عنوان نماد ذهن و وضعیت ذهنی ما نمایش داده می‌شوند. ماهی‌ها، ستاره‌های دریایی، نهنگ‌ها، عروس‌های دریایی، اسب‌های دریایی و کوسه‌ها از این گروه جانورانی هستند که به ضمیر ناخودآگاه انسان اشاره دارند و این موضوع بخصوص در فرهنگ‌های آسیایی صادق است. در این نواحی از جهان، دریاها بر جنبه‌های متعدد ادیان و سنت‌های محلی افراد تاثیر زیادی گذاشته است.

 

تتو ماهی

تتو ماهی روی شانه

 

در بسیاری از سنت‌های آفریقایی و هند شرقی، ماهی به عنوان نمادی از آفرینش، دگرگونی و باروری دیده می‌شود. خدای هندو، ویشنو، به ماهی تبدیل شد و جهان را از سیل نجات داد. ماهی‌ها در اکثر فرهنگ‌ها نماد فراوانی نیز هستند. در فرهنگ بابلی‌ها و سومری‌ها احترام زیادی برای ماهی وجود داشته است و خدای آفرینش و ایجاد به نام انکی، به شکل ماهی تصور می‌شده است. در کشور چین به نشانه سعادت و برکت به تازه عروس‌ها ماهی هدیه داده می‌شود تا روزی آنها زیاد شود و فرزندان زیاد و سالم داشته باشند.

 

تتو ماهی

تتو ماهی رنگی

 

حیوانات دریایی همچنین به عنوان نگهبانان علم و دانش تلقی شده اند. در اساطیر ایرلندی، یک ماهی با خوردن فندق حکمت بینش و دانش زیادی به دست می‌آورد و به قزل آلای دانش تبدیل می‌شود.

 

تتو ماهی

تتو ماهی روی پا

 

بنابراین دیده می‌شود که علامت ماهی یکی از بهترین راه‌ها برای اشاره به مفاهیم درونی و ناخودآگاه است.

 

معنی طرح تتو ماهی

 

تتو ماهی

تتو ماهی قرمز

 

این طرح به ظاهر ساده در طول سال‌ها معانی مختلفی را در خود جای داده است. این معانی به این ترتیب هستند:

فراوانی و ثروت

صبر

ماندگاری و وفاداری

هدف و آرزو

قدرت

استحکام

بازسازی و شفا

درخشش و نور

خرد و دانش

شانس، سعادت و برکت

 

انواع تتو ماهی

 

تتو ماهی

تتو ماهی

 

از الگوهای پیچیده و رنگ های پر جنب و جوش ماهی مبارز سیامی گرفته تا خطوط ترسناک یک کوسه گاو نر، خالکوبی های ماهی در اندازه ها، رنگ ها، شکل ها و گونه های زیادی وجود دارد. معنای دقیق هر خالکوبی به حیوانی که به تصویر کشیده شده بستگی دارد و سایر عناصر موجود در طرح چه نمادهایی دارند. ماهی به خاطر شکل پر پیچ و تابش کاملا با عضلات و انحناب بدن اانسان سارگار است و برای تتو بسیار مناسب است.

انواع محبوب تاتو ماهی عبارتند از

تتو گربه ماهی

گربه ماهی در تتو نماد فریب خوردن، آشوب، هرج و مرج و بی ثباتی است.

 

تتو گربه ماهی

تتو گربه ماهی

 

در اساطیر ژاپنی، نمازو، با ایجاد زمین لرزه‌های مرگبار و ایجاد ویرانی و هرج و مرج نماد زمین لرزه است و هنوز هم در این کشور هشدار زلزله با نماد گربه ماهی همراه است.

 

تتو گربه ماهی

تتو گربه ماهی

 

در حالت کلی گربه ماهی نشان دهنده این است که اوضاع آن طور که به نظر می‌رسد نیست و ممکن است ظاهر و باطن هیچ چیزی یکسان نباشد.

 

تتو گربه ماهی

تتو گربه ماهی

تتو نهنگ یا وال

 

تتو نهنگ / وال

 

نهنگ‌ها ارواح قدرتمند اقیانوس ها هستند وبا توجه به اندازه باورنکردنی شان، جای تعجب نیست که ما انسان ها تا این خد شیفته آنها هستیم.

 

تتو وال نهنگ

تتو نهنگ

 

اعتقاد در بیشتر فرهنگ ها بر این است که نهنگ ها موجوداتی دانا و آگاه هستند که با روح جاری در جهان در ارتباط هستند.

 

تتو وال

تتو وال

 

 

همچنین وال ها نماد مادر شدن، حفاظت و راهنمایی، ضمیر ناخودآگاه، صبر و بینش، درک، آرامش و هماهنگی هستند.

 

تتو ماهی

تتو وال

 

تتو ماهی کوی

آیا تا به حال جست و خیز ماهی‌های کوی در برکه‌های آرام خیره شده اید؟ این ماهی‌ها در واقع ماهی کپور هستند و نام ژاپنی آنها “کپور رنگی” است.

 

تتو ماهی

تتو ماهی کوی

 

اگرچه این ماهی به یکی از نمادهای اصلی فرهنگ ژاپنی تبدیل شده است، اما در واقع جایگاه اصلی خود را از سواحل رودخانه زرد در چین به دست آورده است. گفته می شود که کوی با شنا کردن بر خلاف جریان آبشار عظیمی به نام دروازه اژدها، غیرممکن‌ها را فتح کرده است و به افسانه تبدیل شده است.

 

تتو ماهی

تتو ماهی کوی

 

ماهی کوی در ادامه به ژاپن وارد شد و در هنر و آثار هنرمندان بزرگ ژاپن جای گرفت. در هنر تاتو ژاپنی که ایرزومی نام دارد و در آن اغلب از وسایل غیر الکترونیک برای اجرای تتو استفاده می‌شود، ماهی کوی نقش پررنگی دارد.

 

تتو ماهی

تتو ماهی کوی

 

این ماهی در ایرزومی نماد شجاعت، عشق، نجابت، جاه طلبی و رسیدن به هدف، وفاداری، عزم و اراده قوی و برکت و ثروت زیاد است. این ماهی همچنین در طراحی تتو یین و یانگ نیز استفاده می‌شود.

 

تتو ماهی کوی

 

تتو کوسه

کوسه‌ها به دل انسان‌ها وحشت می‌اندازند. با این حال، موجوداتی مرموز و زیبا هستند.

 

تتو ماهی

تتو ماهی کوسه

 

آنها در بسیاری از فرهنگ های بومی سراسر جهان نمادی مقدس هستند. و به عنوان یکی از شکارچیان نهایی جهان، نشان دهنده قدرت رام نشدنی و ترسناک دریا هستند.

 

تتو ماهی

تتو ماهی کوسه از بالا

 

تتو کوسه بین ملوانان محبوب است زیرا آنها با قدرت و هجوم وحشیانه این حیوانات باشکوه آشنا هستند.

 

تتو ماهی

تتو کوسه ماهی

 

کوسه در هنر تتو به معنای کنجاوی، نترسی، هوش، پرخاشگری و دید روشن است.

 

تتو ماهی

تتو ماهی کوسه

 

برای مشاهده  نمونه کارهای اجرای تتو  روی لینک کلیک کنید و برای اطلاع از زمان برگزاری دوره های آموزش تتو و مشاهده ویدیوهای رایگان آموزش تتو به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید. همچنین برای مشاهده نمونه کارها و اجرای هنرجویان، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید!

 

مقالات پیشنهادی:

بهترین تاتوهای سلبریتی‌ها

تتوهای جدید مسی

تتوهای تتلو و معنی آنها

معنی تتوهای جانی دپ

تاتوهای راک (دواین جانسون)

تاتوهای دیوید بکهام و معنی آنها

تتو مشهور شادمهر عقیلی

معنی تتوهای مسی

تتوهای ریحانا

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *