تتو رئال

تتو رئالیسم یا واقع گرایانه | تاریخچه، تکنیک‌ها، سبک‌ها و طرح‌ها

همه چیز درباره طرح تتو رئالیسم

 

زمانی که یک هنرمند یک اثر واقع گرایانه و سه بعدی را بر روی یک چیزی دوبعدی مانند بوم، یک کاغذ یا پوست اجرا می‌کند، حس واقعی بودن آن اثر برای بیننده لذت بخش است. در این مقاله به بررسی سبک تتو رئالیسم و طرح تتو رئالیسم می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.

تتو رئال

تتو رئال

تتو رئالیسم چیست؟

همانطور که در مقاله راهنمای جامع انتخاب طرح تتو نیز گفته شد، تتو رئالیسم یا واقع گرایانه سبکی از تتو است که در آن، تتو به گونه ای اجرا می‌شود که گویی یک دوربین عکاسی از یک سوژه خاص عکاسی کرده است. این سوژه می‌تواند از چهره انسان تا اتومبیل‌ها و منظره‌های مختلف متفاوت باشد.

 

تتو رئال

تتو واقع گرایانه

 

اساتید قدیمی این هنر در نقاشی و طراحی افرادی مانند لئوناردو داوینچی، میکل آنژ، رامبراند و تیتیان هستند که زمینه را برای ورود هنرمندان معاصر به عرصه طراحی واقع گرایانه فراهم کردند. تتوهای واقع گرایانه به دو دسته بندی رئالیسم سیاه و خاکستری و رئالیسم رنگی تقسیم می شوند.

 

تتو واقع گرایانه

تتو واقع گرایانه

 

تاتو واقع گرایانه سیاه و خاکستری

اجرای این نوع تتوها فقط به جوهر سیاه و خاکستری نیاز دارد. اثر ایجاد شده بر روی پوست در این نوع تاتو شبیه عکس سیاه و سفید استو تسلط بر سبک سیاه و خاکستری نسبتا ساده تر از سبک رنگی استو هنرمند در این سبک قادر است بطور کامل بر روی جزییات و سایه‌ها بدون افزودن رنگ تمرکز کند.

 

تتو واقع گرایانه

تتو واقع گرایانه سیاه و خاکستری

 

تاتو واقع گرایانه رنگی

همانطور که از نام این نوع تتوهای رئالیسم مشخص است، تمام عناصر تتو باید رنگی باشند. ایجاد یک تتو واقع گرایانه رنگی نیاز به دقت و تمرکز بالایی دارند. اغلب اوقات هنرمند برای رسیدن به نتیجه مطلوب، نیاز به چندین لایه رنگ آمیزی دارد.

 

تتو واقع گرایانه

تتو واقع گرایانه رنگی

 

ویژگی تتوهای واقع گرایانه

طرح تتوهای واقع گرایانه از تکنیک هایی همچون اندازه گیری دقیق فاصله‌ها و طول و عرض، استفاده از فرمول و نسبت‌های خاص برای تخمین اندازه ها و رعایت پرسپکتیو یا نمایش عمق سوژه‌ها استفاده می‌کند. ممکن است تتو آرتیست از یک تصویر واقعی برای اجرای تتو استفاده کند و یا ممکن است از یک نقاشی در سبک رئالیسم بعنوان طرح تتو استفاده کند.

 

تتو رئالیستیک

 

تتوهای فرا واقع گرایانه در نگاه اول هیج گونه تفاوتی با یک عکس ندارند. در حقیقت این نوع طرح‌ها کاملا واقعی و منطبق بر واقعیت ظاهری اشیا و چهره‌ها هستند. به طوری که عمق، سایه‌ها و تمامی اجزای یک طرح دقیقا به شکل حقیقی‌اش اجرا می‌شود. برای مثال یک گل رز در سبک واقع گرایانه باید به نحوی اجرا شود که هیچ چیزی کمتر یا بیشتر از یک گل رز واقعی نداشته باشد. اجرای این طرح‌ها نیازمند مهارت و تجربه بالایی است و زمان زیادی نیز از تتوآرتیست می‌گیرد.

 

تتو رئالیستیک

تتو رئالیستیک

 

در تتوهای رئالیسم یا واقع گرایانه رنگی، رنگ‌ها باید درخشان باشند و تتو باید با کنتراست بالا اجرا شود تا طرح بر روی پوست حالتی زنده به خود بگیرد. گفته می‌شود که در هنگام اجرای تتوهای واقع گرایانه، جوهر باید بدر لایه سوم تا چهارم پوست نفوذ کند.

 

تتو رئالیستیک

تتو رئالیستیک

 

ماندگاری تتوهای رئالیسم

ماندگاری رنگ‌های تتو یکی از مهم ترین پارامترهای تتو است. در این نوع تتوها، دیده می‌شود که تتوهای کلاسیک سیاه و خاکستری نسبت به تتوهای رنگی دیرتر محو می‌شوند.

 

تتو رئالیستیک

تتو رئالیستیک

تکنیک های تتو رئالیسم

باید بدانیم که هر هنرمندی در کار خود از تکنیک های منحصر به فرد و در برخی موارد از تکنیک‌های مخفی استفاده می‌کند و این موضوع باعث می‌شود که نتیجه کار تتو آرتیست‌های مختلف با یکدیگر تفاوت داشته باشد. اما تتو رئالیسم فنونی دارد که اکثر هنرمندان از آن ها استفاده می‌کنند.

 

تتو واقع گرایانه

 

یکی از تکنیک ها استفاده از نقشه‌های دقیق از سایه های طرح پرینت شده است. اگر تا به حال تتو زده باشید و یا با مراحل اجرای تتو آشنا باشید، می دانید که تتو آرتیست مناطق مختلف تتو را پیش از اجرا با استفاده از کاغذ استنسیل مشخص می کند و سایه ها را نیز علامت می‌زند. این مرحله در مورد تتو رئالیسم باید با دقت و جزئی نگری بیشتری صورت گیرد. همچنین تنطیم رنگ‌های دقیق و یکسان با الگو و استفاده از سوزن تتو مناسب برای هر قسمت از طرح از تکنیک های این سبک هستند.

 

تتو واقع گرایانه

تتو واقع گرایانه

 

موضوعات تتو رئالیسم

با توجه به ماهیت تتو رئالیسم، سبک‌ها، طرح‌ها و مفاهیم مختلفی در این ژانر وجود دارد. هنر تاریک، سوررئالیسم، هایپررئالیسم، فوتورئالیسم، مجسمه‌های یونان باستان، پرتره، عکس‌های فیلم و …

 

تتو واقع گرایانه

تتو واقع گرایانه

 

هزینه، زمان اجرا و میزان درد تتوهای رئالیسم

اجرای موفقیت آمیز یک تتو واقع گرایانه بسیار بیشتر از یک تتو میینیمال و یا سنتی به جزییات بستگی دارد. بنابراین اجرای آن معمولا به زمان بیشتری نیاز دارد و طبیعتا هزینه آن بالاتر خواهد رفت.

 

تتو رئالیسم

تتو رئالیسم

 

دردی که در زمان اجرای تتو احساس می‌شود به محلی که تتو می زنید بستگی دارد. پیشنهاد می کنیم به نمودار درد و سوزش تتو در نقاط مختلف بدن نگاهی بیندازید. برای مثال، اجرای یک تتو واقع گرایانه در قسمت دنده‌ها درد بیشتری به همراه دارد.

 

تتو رئالیسم

تتو رئالیسم

 

ایده‌های طرح تتو رئالیسم

 

تتو طبیعت

در این تتوها به اجزای طبیعت و سوژه‌هایی که در اطراف ما بصورت طبیعی وجود دارند پرداخته می شود. مانند جنگل‌ها، دریا، ساحل، کوه‌ها و مناظر طبیعی.

تتو بدن رئال

تتو بدن رئال

تتو پرتره

در این نوع تتوها چهره‌ دقیق یک انسان بر روی پوست اجرا می شود. غالبا از چهره افراد مشهور و عزیزان شخص استفاده می‌شود. در میان تتوهای مسی، تتو پرتره مادرش وجود دارد.

 

تتو پرتره

تتو پرتره

 

تتو حیوانات و گیاهان

در این نوع تتوها قسمت یا کل بدن یک جانور و یا یک گیاه بصورت دقیق تصویر می‌شود. برخی از هنرمندان دو سبک مختلف تتو رئالیسم را در ترکیب با یکدیگر به کار می‌برند. در مقاله تتو گربه درمورد استفاده از تکنیک‌های سبک رئالیسم در اجرای چهره و بدن گربه توضیح داده ایم.

 

تتو بدن رئال

تتو بدن رئال

 

تتو فیلم و سریال‌های مشهور

در این نوع تاتوها، یک تصویر از صحنه‌ای زیبا از یک فیلم یا سریال و یا انیمیشن بر روی پوست اجرا می‌شود.

 

تتو رئالیسم

تتو رئالیسم

 

برای مشاهده  نمونه کارهای اجرای تتو  روی لینک کلیک کنید و برای اطلاع از زمان برگزاری دوره های آموزش تتو و مشاهده ویدیوهای رایگان آموزش تتو به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید. همچنین برای مشاهده نمونه کارها و اجرای هنرجویان، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید!

 

 

 

 

تتو رئالیسم

تتو رئالیسم

 

 

تتو رئالیسم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *