تتو بدن هندسی

تتوهای هندسی (آشنایی با تاتوهای هندسی مقدس)

تاتوهای هندسی مقدس چه معنایی دارند؟

وبسایت اینکینگ | این تتوهای هندسی شامل نمادهای مقدس تمام جهان است. از زمان‌های گذشته تا کنون. بنابراین با ما همراه باشید تا با معروف ترین تاتوهای هندسی مقدس آشنا شویم.

 

تاتو هندسی

تاتو بدن هندسی

 

ما اغلب به اشکال مختلف معنا می‌دهیم. خطوط صاف و شکسته نمایانگر خشکی و رسمیت و خطوط منحنی و دایره مانند نماد نرمی و انعطاف هستند. اما هندسه مقدس از همه این نماد گذاری‌ها پیشرفته تر است و به همین دلیل است که در تا این حد در سراسر دنیا طرفدار دارد! این طرح ها از دقیق ترین تناسبات ریاضی بهره گرفته اند و از همین جهت کاملا در دید انسان کامل و بی نقص جلوه می‌کنند.

محققان هندسه مقدس معتقدند که این علم به این موضوع اشاره دارد که معمار و سازنده جهان ما، هوشمند ترین موجود (خدا) است.  به گفته افلاطون: خدا یک مهندس (هندسه دان) است!

برخی از نمونه‌های متداول این نمادها و تناسبات مقدس در وقایع روزمره طبیعت نهفته است. مانند سلول‌های شش ضلعی کندوی زنبور عسل، یا مارپیچ لگاریتمی ناوتیلوس اتاق. بیشتر تاتوهای هندسی با هندسه مقدس در ارتباط هستند یا برگرفته از آن هستند.

نمونه‌هایی از این اشکال مقدس را می‌توان در مکان‌هایی که ماهیت مقدس دارند مشاهده کرد. مانند کلیساها، مساجد، معابد، خیمه‌ها، بناهای تاریخی، محراب‌ها و ساختمان‌های مخفی از جمله فراماسون‌ها.

نمادهای مقدس در هندسه

 

گل زندگی

اگر دنبال یک تتو زیبا و با معنی هستی، گل زندگی می‌تواند بهترین انتخاب شما باشد. این نقش و نگارهای خاص بعنوان یک تاتو هندسی بسیار محبوب است . از چند دایره درهم با فاصله یکسان تشکیل شده است. نمونه‌هایی از استفاده گل زندگی به دوران مصر باستان باز می گردد و در مجلات لئوناردو داوینچی هم می‌توان برخی از انواع این گل را مشاهده کرد.

 

تتو گل زندگی روی دست

تتو گل زندگی روی دست

 

گل زندگی معنایی عمیق و فراگیر دارد و مخفف تولد و رشد و اشکال مختلف زندگی از جمله بدن انسان و نحوه تعامل بخش‌های مختلف زندگی با یکدیگر است.

 

تاتو هندسی

تاتو هندسی با طرح گل زندگی

 

زیبایی گل زندگی به این دلیل است که جهت تمامی گلبرگهای تشکیل دهنده گلها طبق محاسبات دقیق ریاضی و هندسی تثبیت شده و هر گلبرگ میان دو گل مشترک است. نهایتا این گل ها اشکالی دایره وار را تشکیل می دهند که این طرح را هم ظریف و هم دقیق نشان می دهد.

 

تاتو بدن گل زندگی روی شانه

تاتو بدن گل زندگی روی شانه

 

 

مکعب متاترون

این شکل مقدس گونه ای از گل زندگی است، از ۱۳ دایره مساوی تشکیل شده که خطوطی از مرکز هر دایره به مرکز ۱۲ دایره دیگر امتداد دارد. نمونه های هنری حاوی این مکعب را می‌توان در بسیاری از نمونه‌های بناهای مذهبی یافت.

 

تاتو هندسی مکعب متاترون

تاتو هندسی مکعب متاترون

 

مکعب متاترون که یکی از قدرتمند ترین نقوش هندسی است، بعنوان فرشته زندگی نیز شناخته می‌شود. گفته می‌شود که متاترون بر جریان جهانی انرژی نظارت دارد و به گونه ای نگهبان انرژی جاری در زندگی است. محققان بیان می‌کنند که در قدیم اعتقاد بر این بوده است که این شکل خاص، نمایانگر تمامی اشکال و نمادهای موجود در جهان خلقت است و الگوهای خالقیت خداوند را به نمایش می گذارد.

 

تاتو بدن مکعب متاترون

تاتو بدن مکعب متاترون

 

این مکعب همچنین ناظر بر درخت زندگی که در آیین‌های کابالیستی به آن اعتقاد دارند شناخته شده است. در این آیین عقیده بر این است که مکعب متاترون نوعی محافظ است و انرژی‌های دریافتی توسط شخص را فیلتر می‌کند.

 

 

تاتو بدن مکعب متاترون

تاتو بدن مکعب متاترون

 

ستاره شش پر (مرکابا)

مرکابا یکی دیگر از اشکال هندسی مقدس است که از دو مثلث ساخته شده است؛ یکی به سمت بالا و یکی دقیقا برعکس دیگری رو به پایین.در نتیجه کنارهم قرار گرفتن این دو شکل، یک ستاره به وجود می‌آید که یک قطعه هرم شکل در وسط آن وجود دارد. تفاوت ستاره داوود و مرکابا در همین شکل هرمی است.

 

مرکابا

تاتو بدن مرکابا

 

مرکابا از سه بخش مر-کا-با تشکیل شده است که به ترتیب به معنای نور، روح و جسم هستند. بنابراین تتو مرکابا نشان دهنده ارتباط این سه عنصر است. مرکابا همچنین نشان دهنده تثلیث دیگری نیز هست: انرژی زنانه، انرژی مردانه و قدرت. این سه گانه بیانگر این است که چگونه انرژی ها برای ایجاد شخصی که ما هستیم با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و نمایانگر قدرت الهی هستند. یک تاتو بدن مرکابا می‌تواند نما خصوصیات معنوی و قدرت و تحقق توانایی‌های کامل انسان باشد.

 

تتو بدن مرکابا

تتو بدن مرکابا

 

ماندالا

 

تتو ترکیب متاترون و ماندالا

تتو ترکیب متاترون و ماندالا

 

 

می‌توان گفت تتو ماندالا یکی از محبوب‌ترین طرح‌های هندسی در جهان است. این نقش از اشکال اساسی تشکیل شده است که معمولا از مثلث و مربع‌هایی تشکیل شده است که در یک ترکیب دایره ای مرتب شده اند و باعث می‌شود این الگو در نهایت به صورت گرد درآید.

 

تاتو ماندالا روی دست

تاتو ماندالا روی دست

 

ماندالا یک نماد معنوی و مذهبی قدرتمند است که برای نشان دادن جهان کار می‌کند. در نوشته‌های هندو باستان، ماندالا را به عنوان نمایانگر یک مرحله قدرتمند از خلاقیت و همچنین ارتباطی با درون خود و دنیای اطراف توضیح می‌دهد.

 

تتو ماندالا

تتو ماندالا

 

امروزه تاتوهای هندسی مقدس ماندالا کمی با شکل سنتی آن تفاوت دارند اما هنوز هم همان‌قدر عالی به نظر می‌رسند.

 

تتو ماندالا

تتو ماندالا

 

 

Unalome

این طرح تاتو هندسی شامل طرح‌های مارپیچ مختلف است که در نهایت به یک خط مستقیم می‌رسند. این نماد باستانی از آیین بودا نشات می گیرد و برای نشان دادن سفری که همه ما در طول زندگی زمینی خود با آن مواجه هستیم و پستی و بلندی‌ها و پیچ‌های آن به کار می‌رود.

 

طرح unalome داخل گل

طرح unalome داخل گل

 

همچنین این طرح نمایانگر مسیر روشنگری است. مارپیچ‌های درون نقش به آزمایشات و مصیبت‌هایی ست که برای سنجش با آنها روبرو می‌شویم.

 

تتو unalome

تتو unalome

 

در نهایت با پشت سر گذاشتن بلایای زندگی و سختی‌های آن، به نقطه کامل تری از خودمان بدل می‌شویم و برخی اعتقاد دارند که نهایت این خط پر پرچ و خم، مرگ است که ما را به مرحله بالاتری از هستی هدایت می‌کند.

 

طرح تتو unalome

طرح تتو unalome

 

فراموش نکنید که این طرح تاتو هندسی مقدس همیشه باید عمودی باشد و اگر به مراقبه و شهود درونی اعتقاد دارید بهتر است که این علامت به سمت یکی از چاکراهای شما باشد.

 

تتو unalome

تتو unalome

 

دنباله یا مارپیچ فیبوناچی

این طرح تاتو هندسی بسیار مشهور و از طرف دیگر بسیار انعطاف پذیر است؛ چراکه می‌توان آن را به شکل‌های گوناگون از حلزون گرفته تا گلبرگ‌های گل اجرا کرد. ریشه این طرح تاتو هندسی از نسبت طلایی برگرفته از دنباله ریاضی فیبوناچی که توسط لئوناردو فیبوناچی معرفی شد نشات گرفته است و در این دنباله ریاضی، اعداد دنباله از جمع دو عدد قبلی خود به دست می‌آیند. با رسم هندسی این دنباله ریاضی، شکلی مستطیل مانند ایجاد می‌شود که یک خط مارپیچ درون آن وجود دارد. برای آشنایی بیشتر با این دنباله اینجا کلیک کنید.

 

تاتو بدن فیبوناچی

تاتو بدن فیبوناچی

این نسبت حیرت انگیز یعنی ۱٫۶۱۸ را می‌توان در همه چیز، از نسبت جهان گرفته تا تشکیلات گیاهان، و ستارگان پیدا کرد.

 

تاتو فیبوناچی

تتو بدن فیبوناچی

 

بسیاری از افراد این عدد مقدس را “خدا” نام‌گذاری کرده اند.  زیرا حضور آن در کل خلقت مشاهده می‌شود.

 

تاتو بدن نسبت فیبوناچی

تاتو بدن نسبت فیبوناچی

بنابراین معنای تاتو هندسی فیبوناچی کاملا به شما بستگی دارد؛ زیرا می‌توانید آن را به هرچیزی که دوست دارید ربط بدهید!

 

تتو فیبوناچی روی بازو

تتو فیبوناچی روی بازو

 

گره ابدی تبت

تاتوهای هندسی گره ابدی تبت را می‌توان ده طرح مربع شکل به هم پیوسته توصیف کرد که برای ایجاد یک چارچوب واحد بهم متصل شده اند. این شمایل معنوی یکی از هشت نماد فرخنده در آیین بودایی تبتی به شمار می‌آید که معمولا در جواهرسازی، روی کارت‌های تبریک و حصیرها استفاده می‌شود. می‌توان آن را گره بی پایان نیز نام گذاری کرد زیرا اگر با انگشت اضلاع آن را دنبال کنید، هرگز در نقطه‌ای به پایان نمی‌رسد و در واقع همچنان به ابدیت خود ادامه می‌دهد!

 

 

تتو هندسی مقدس گره ابدی تبت

تتو هندسی مقدس گره ابدی تبتی

 

طرح گره ابدی مثالی از مفاهیم وحدت، به هم پیوستگی، شقت، چرخه‌های تولد، مرگ و زندگی دوباره و پیوستگی روح و ذهن و جسم و جهان در بین تاتوهای هندسی مقدس است. بیشتر افرادی که گره ابدی تبتی را به عنوان تتو بدن انتخاب می کنند این کار را برای یاد آوری ارتباطی که همه انسان‌های جهان به عنوان یک موجودیت کل دارند انجام می‌دهند.  همچنین می‌توان از این طرح تاتو بدن بعنوان نمادی از خوش شانسی، فصول سال، کارما و زندگی بی پایان استفاده کرد.

 

تتو بدن گره ابدی

تتو بدن گره ابدی

 

 

برای اطلاع از زمان برگزاری دوره های آموزش تتو بدن و مشاهده نمونه کارها اینجا کلیک کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *