تتوهای امینم و معنی آنها

تتوهای امینم رپر آمریکایی:

 

امینم ملقب به خدای رپ (Rap God) یکی از پرطرفدارترین و به عقیده برخی از طرفداران رپ، بهترین رپر امریکایی است. این خواننده به گفته بسیاری از اساتید موسیقی نیز سخت کوش ترین و با استعداد ترین خواننده رپ خطاب شده است. این هنرمند امریکایی مانند هنرمندان و سلبریتی‌های دیگر، اعتقادات و موارد با اهمیت زندگی اش را با تتوهای بدنش به نمایش می‌گذارد. در این مقاله به بررسی تتوهای امینم و معنی و مفهوم آنها می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

 

 

“Ronnie RIP and Detroit City”

این تتو بر روی شانه چپ امینم قرار دارد و داستان پشت آن یک داستان دردناک است. امینم این تتو را برای ادای احترام به عمویش رونی پولکینگارن انجام داد.

 

 

رونی او را با دنیای هیپ هاپ آشنا کرد و در سال ۱۹۹۱ خودکشی کرد. این تتو در ابتدا نام دیگر امینم یعنی Slim shady بود که امینم پس از مرگ عمویش آن را کاور کرد و Ronie RIP را جایگزین آن کرد. او بعدها آن تتو را نیز تکمیل کرد و یک گل رز و یک قارچ عظیم‌الجثه‌ به آن افزود. در کل این تتو زندگی غم‌انگیز دیترویت را به تصویر می‌کشد.

 

 

دستبند قبیله‌ای

این تتو بر روی مچ دست چپ امینم اجرا شده است. به نظر می‌رسد که این تتو برای امینم یک راز مخفی است! او در یکی از مصاحبه‌هایش بیان کرده است که دلیل واقعی و معنای این تتو را به یاد نمی‌آورد؛ زیرا وقتی که از شدت مستی بیهوش بوده آن را زده است. این یکی از دلایلی است که توصیه می‌کنیم در هنگام هوشیار نبودن به تتو فکر هم نکنید!

 

 

“ROT IN PIECES”

این تتو در قسمت شکم امینم، دور ناحیه ناف او اجرا شده است و اگر دقیق تر به آن نگاه کنیم، یک سنگ قبر باز شده می‌بینیم که نام همسر سابق امینم، «کیم اسکات» بر روی آن نوشته شده است و در زیر سنگ قبر عبارت پاره پاره شدن حک شده است.

 

 

این تتو، رابطه مشکل دار وی با همسر سابقش را به تصویر می‌کشد.

 

 

“PROOF”

این تاتو بر روی ساعد چپ امینم اجرا شده است. در سال ۲۰۰۶، پس از مرگ proof adorns دوستش که با شلیک گلوله کشته شد، او این طرح را برای ادای احترام به او بر روی دست چپش تتو زد.

 

 

“Halie Jade”

تتوی نام دختر امینم بر ساعد دست راستش تتو شده است. این تتو در کریسمس سال ۱۹۹۵ به مناسبت تولد هالی اجرا شده است. علاقه شدید امینم به دخترش را در متن رپ‌هایش و همچنین در تتوهای امینم می‌توان احساس کرد.

 

پرتره هالی

امینم تتو چهره دخترش را بر روی شانه راستش به همراه دارد. این تاتو یک عکس از دوران کودکی هالی را نشان می‌دهد و در زیر آن تتو گل رز قرار دارد.

 

“Bonnie & Clyde”

این تتو زیر تتو پرتره هالی بر بازوی راست امینم اجرا شده است و نام بانی و کلاید، زوج جنایتکار معروف آمریکایی که بسیاری از بانک‌ها را سرقت کردند در بر دارد. زیر آن نیز یک ماشین فراری ۱۹۳۰ قرار کرفته است. امینم در آهنگ های خود به آن پرداخته است.

 

تتوهای امینم روی بازویش

 

“D-12”

این تتوها در دو قسمت از بدن امینم اجرا شده اند. در ساعد دست راست و چپ او. ایده این تتو از گروه موسیقی هیپ هاپ Ditroy Dozen گرفته شده است که در سال ۱۹۹۶ شکل گرفته است.

 

 

“Slit me”

این تتو روی مچ دست راست امینم اجرا شده است. این تتو در میان تتوهای امینم، زندگی آشفته امینم را به تصویر می‌کشد و نشان دهنده گذراندن دوره‌های افسردگی در او است.

 

Slit-me-Eminem-tattoos

 

بیوگرافی امینم

مارشال بروس مدرز سوم «Marshall Bruce Mathers III» آهنگساز, تهیه‌کننده, هنرپیشه و خوانندهٔ رپ آمریکایی هست که در تاریخ ۱۷ اکتبر ۱۹۷۲ «۲۵ مهر ۱۳۵۱» در سنت‌جوزف میسوری متولد شد. وی اکثر با نام هنری امینم «Eminem» به شیوهٔ نوشتاری EMINƎM یا اسلیم شِیدی «Slim Shady» شناخته میشود.

وقتی مارشال ۱۸ ماهه بود, پدرش منزل را برای همه ی وقت ترک کرد و مادرش به تنهایی سرپرستی وی را برعهده گرفت. در زمان کودکی مارشال, انها مرتب از منزل‌ای به منزل دیگر و از شهری به شهر دیگر جابه‌جا میشدند. تا پیش از ۱۲ سالگی, او و مادرش در شهرهای مختلف میسوری مثل سنت جوزف و ساوانا و کانزاس سیتی زندگی کرده بودند.

 

 

تا اینکه در شهر وارن ایالت میشیگان «از شهرک‌های دیترویت» ساکن شدند. مارشال به مدرسه لینکولن در وارن می‌رفت, با این حال گاهی در مبارزه‌های سبک آزاد رپ در مدرسه آزبورن در آنسوی شهر شرکت میکرد. در همان زمان با برنده شدن در یک اجرا در یک کارخانه آمریکایی-آفریقایی توانست دقت مخاطبان هیپ‌هاپ را به خود جلب کند. وی بعد از دو بار تجدید در کلاس نهم به علت مدرسه گریزی و نمرات نزدیک به تجدید, در ۱۷سالگی ترک تحصیل کرد. امینم دو بار با «کیمبرلی آن اسکات», دوست دوران مدرسه‌اش, ازدواج کرد. کیمبرلی و خواهرش که در زمان نوجوانی از منزل فرار کرده بودند وقتی مارشال ۱۵ ساله بود به منزل او و مادرش رفتند و آنجا ساکن شدند. کیم و مارشال ارتباط خود را از سال ۱۹۸۹ نخست و چهاردهم ژوئن ۱۹۹۹ با هم ازدواج کردند.

 

 

سال ۲۰۰۰ مقداری پس از اینکه کیم برای دومین بار به علت رانندگی در حالت مستی دچار دردسر شده بود خواهش جدایی کردند. این دو در سال ۲۰۰۱ از هم جدا شدند اما در ژانویه ۲۰۰۶ مجدد با هم ازدواج کردند. ازدواج دوم انها در دسامبر همان سال اتمام یافت و هر دو توافق کرند که حضانت تنها دخترشان, «هیلی جِید مدرز» «متولد ۲۵ دسامبر ۱۹۹۵» را مشترکاً بر عهده بگیرند.

 

 

امینم پس از اکران مجموعه بی‌ نهایت خود در اوت ۱۹۹۶, اولین مجموعه حرفه‌ای خود را با نام اسلیم شیدی ال‌پی در فوریه ۱۹۹۹ منتشر کرد. امینم برای این مجموعه توانست پاداش گرمی برترین مجموعه رپ را به‌دست‌آورد. بعد از اسلیم شیدی ال پی, مجموعه مارشال مترز ال‌پی را در مه ۲۰۰۰ و نمایش امینم را در مهٔ سال ۲۰۰۲ منتشر کرد که هر کدام توانست گرمیِ برترین مجموعه رپ را دریافت کند. امینم تنها هنرمندی هست که توانسته برای ۳ مجموعه متوالی, پاداش برترین مجموعه رپ سال را از جوایز گرمی بگیرد. مجموعه دیگری که در نوامبر ۲۰۰۴ اکران شد, مجدد خوانی نام داشت. امینم بعد از این مجموعه تا مدت ۵ سال از حرفه کاری خود فاصله گرفت. بالاخره در مه ۲۰۰۹ ششمین مجموعه خود را با نام بازگشت اکران کرد.

 

 

وی در ژوئن ۲۰۱۰, وی هفتمین مجموعه را با نام ریکاوری منتشر کرد. ریکاوری مجموعه موفقی در سطح جهانی بود, بطوری که توانست برترین فروش سال ۲۰۱۰ در جهان را بدست آورد. این برای دومین بار بود که «بعد از نمایش امینم» عنوان پرفروش‌ترین مجموعه سال را ازآن خود می کند. امینم برنده گرمی برای مجموعه‌های بازگشت و ریکاوری شد. هشتمین مجموعه او مارشال مترز ال‌پی ۲ نام داشت, که در نوامبر ۲۰۱۳ اکران شد و توانست پاداش گرمی برترین مجموعه رپ را برنده شود.او توسط مجلهٔ رولینگ استون در رتبه ۸۲ لیست «۱۰۰ هنرمند ماندگار جهان در همه ی دوران‌ها» قرار گرفت. همین طور او عنوان «برترین رپر زندهٔ جهان» را از مجلهٔ «وایب» در سال ۲۰۰۸ دریافت کرد.

 

 

امینم و گروه دی ۱۲ در کل ۱۰ مجموعه عدد یک در جدول بیلبورد ۲۰۰ دارد. او ۱۳ قطعه عدد یک در سراسر جهان دارد. امینم در دسامبر ۲۰۰۹ پاداشٔ «هنرمند دهه» را از مراسم پاداشٔ بیلبورد دریافت کرد. به قولٔ مجلهٔ بیلبورد, امینم تنها هنرمندی هست که دو آلبومش توانسته‌اند به برترین فروش سال در دهه ۲۰۱۰ میلادی دست یابند.وی به کتاب رکوردهای جهانی رکوردهای گینس نیز راه یافته‌هست. او پیروز شد در آهنگ «خدای رپ» ۱۵۶۰ واژه را در شش دقیقه و چهار ثانیه رپ کند. به این ترتیب شنونده رپ او, در هر ثانیه با ۴/۲۸ واژه مواجه میشود.

 

 

برای مشاهده  نمونه کارهای اجرای تتو  روی لینک کلیک کنید و برای اطلاع از زمان برگزاری دوره های آموزش تتو و مشاهده ویدیوهای رایگان آموزش تتو به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید. همچنین برای مشاهده نمونه کارها و اجرای هنرجویان، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید!

 

مقالات پیشنهادی:

بهترین تاتوهای سلبریتی‌ها

تتوهای جدید مسی

تتوهای تتلو و معنی آنها

معنی تتوهای جانی دپ

تاتوهای راک (دواین جانسون)

تاتوهای دیوید بکهام و معنی آنها

تتو مشهور شادمهر عقیلی

معنی تتوهای مسی

تتوهای ریحانا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *