تاتو بدن

فواید تتو زدن : تاثیر تاتو بر سلامت و ایمنی بدن

فواید داشتن یک مجموعه تتو

اینکینگ |شنیده اید که گفته میشود یک سیب در روز شما را از دکتر بی نیاز می کند؟ حالا دکتر لین و همکارانش می گویند که داشتن چند تتو شما را از دکتر دور می کند!

تاتو زدن یک کار هنری است که پوست شما را تزیین می‌کند. تتو می‌تواند یادبود یا نمادین باشد و یا علاقه شما را به موضوع خاصی نشان دهد و افکار شما را بیان نماید. این هنر مزایای فراوانی به همراه دارد که در ادامه چند مورد از آن را مرور می‌کنیم.

 

تتو می‌تواند عزت نفس افراد را بالا ببرد.

یکی از فواید تتو زدن این است که افرادی که اعتماد به نفس پایین و مشکلات اجتماعی دارند با داشتن تتو می‌توانند حس بهتری برای حضور در اجتماع داشته باشند و به خودشان و بدنشان بیشتر عشق بورزند.

 

تاتو بدن

 

تتو نقص‌ها را پوشش می‌دهد

تتو زدن روی قسمت‌هایی از بدن که از نظر افراد و یا اطرافیان آنها دارای نقص یا مشکل ظاهری از قبیل ماه گرفتگی، جای زخم، سوختگی و لک‌های مادرزادی محسوب می‌شود، موجب بالا رفتن حس عزت نفس و از بین رفتن حس شرمساری و خجالت و در نتیجه حضور بهتر در جمع‌ها خواهد شد. البته فراموش نکنید که نقص وجود ندارد و همه بدن‌ها با هر شکلی زیبا و قابل احترام هستند. برخی از افراد با استفاده از تتو زخم‌‌هایشان را جاودانه می‌کنند، مانند مادرانی که زخم‌ها و ترک‌‌های روی شکم خود را گرامی می‌دارند.

 

تتو بدن

 

تتو باعث افزایش توانایی سیستم دفاعی بدن  و کاهش استرس می‌شود

جدا از دیگر فواید تتو زدن، مطالعات اخیر محققان دانشگاه آلاباما آخرین یافته‌های خود را در ژورنال امریکایی زیست شناسی انسانی با تمرکز بر مزایای دریافت چند تتو در مارس ۲۰۱۶ منتشر کردند. این تیم تحقیقاتی کشف کردند که داشتن یک مجموعه تاتو مناسب می تواند باعث افزایش قدرت دفاعی بدن و تقویت آن شود. در نتیجه داشتن چند تاتو می‌تواند از بیمار شدن شما جلوگیری کند و استرس شما را تا اندازه قابل توجهی کاهش دهد.

 

تاتو بدن اینکینگ

 

چگونه تتو زدن موجب افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن افراد می‌شود؟

به گفته دکتر کریستوفر لین، دانشیار دانشگاه علوم انسانی، یک تاتو بدن به تنهایی ممکن است موجب درد و خستگی بدن شما شود و ضعف به همراه داشته باشد. چرا که در حین اجرای تتو شما متحمل درد (از کم تا زیاد) می‌شوید و بدنتان در طول این اجرای اولیه ضعیف می‌شود. روند اولین خالکوبی، بدن شما را در یک شوک خفیف قرار می‌دهد زیرا بدن شروع به تمرکز در بهبود ناحیه آسیب دیده می کند و از آنجا که دفاع بدن متمرکز بر بهبود تتو شما است، توانایی شما را در برابر بیماری کاهش می‌دهد. این مکانیزم درست مشابه مکانیزم بدن در اولین جلسه تمرینات ورزشی سنگین است. بدن شما در اولین تجربه تمرینات ورزشی مانند دراز و نشست‌های متوالی، حرکات شنا و دویدن خسته و دردناک می‌شود و احساس ضعف ممکن است چنان شما را در بر بگیرد که توانایی حرکت را نداشته باشید؛ اما مشاهده می‌کنید که با ادامه دادن تمرینات و استمرار انجام حرکات ورزشی بدنتان دیرتر خسته می‌شود و همچنین درد شما به مرور زمان کمتر و کمتر می‌شود. درمورد تاتو هم اینچنین است؛ هر چه بیشتر انجامش دهید، بدن بیشتر آن را بعنوان یک عادت زندکی از شما می‌پذیرد و درد شما را در دفعات بعدی کاهش می‌دهد.

 

تتو بدن

 

در ابتدا این موضوع فقط یک تئوری بود و نیاز به اثبات داشت؛ بنابراین دکتر لین و همکارانش به چندین مرکز تتو محلی مراجعه کردند و از داوطلبان خواستند که مطالعه روی آنها انجام شود. افرادی که تعداد خالکوبی و زمان متفاوتی برای انجام مراحل مختلف داشتند، انتخاب و مطالعه آغاز شد. قبل و بعد از انجام هز تتو از هر فرد نمونه بزاق دهان گرفته شد. این نمونه‌ها برای تجزیبه و تحلیل سطح یکی از آنتی بادی‌های بدن و همچنین سطح کورتیزول، هورمونی مزتبط با ایمونوگلوبین A  که برای سرکوب پاسخ‌های ایمنی شناخته شده است، استفاده شد.

 

مرکز تتو بدن

 

در این آزمایش برای افرادی که اولین تتو خود را انجام می‌دادند، سطح آنتی بادی ایمونوگلوبین بدن به میزان قابل توجهی کاهش یافت. با این حال، کسانی که از قبل روی بدنشان تتو داشتند، افت آنتی بادی قابل توجهی مشاهده نشد. همچنین هورمون کورتیزول که نمایانگر سطح استرس است در افرادی که برای بار دوم یا بیشتر تتو می‌زدند نسبت به افرادی که برای بار اول این کار را انجام می‌دادند بسیار کمتر بود. مسلما انجام هر کاری برای بار اول استرس زاست!

 

فواید تتو زدن

 

بنابراین اگر از قبل تتو زده اید و به دنبال تتو یا تتوهای جدید تر هستید، باید این مژده را به شما بدهیم که با هر بار تاتو زدن، به ایجاد یک سیستم ایمنی قوی تر کمک می‌کنید. البته باید بدانید که با تتو زدن نمی توان سرطان را درمان و یا از تب مالت جلوگیری کرد، اما مطمئن باشید یکی از فواید تتو زدن برای شما این بوده است که پس از بار دوم از دفعه قبل قوی تر و مقاوم تر به درد هستید و هر بار قوی تر هم خواهید شد. در برابر سرماخوردگی و آنفلوانزا مقاوم تر خواهید شد و جراحات سطحی شما بسیار زودتر بهبود خواهند یافت!

 

فواید تتو زدن

تاتو آسیب‌های جسمی و روحی را کاهش می‌دهد

با توجه به اینکه داشتن چند تتو موجب کاهش سطح هورمون کورتیزول که به سطح استرس مرتبط است می‌شود، از دیگر فواید تتو زدن می توان این را نام برد که از بروز مشکلاتی که با وجود مقادیر بالای کورتیزول در بدن پدیدار می‌شود نیز جلوگیری می‌کند. این آسیب‌ها عبارتند از:

میگرن- سردرد

افزایش وزن

ضعف حافظه و قدرت یادگیری

افزایش فشار خون

کاهش توانایی ترمیم زخم‌ها

 

تاتو بدن فواید تتو زدن

بنابراین از جمله فواید تتو زدن بصورت مناسب، داشتن یک مجموعه تتو به شما برای کاهش علائم میگرن، کاهش وزن، متعادل ساختن فشار خون، بهبود حافظه و قدرت یادگیری و افزایش قدرت ترمیم پوست کمک می کند.

تاتو بدن فواید تتو زدن

 

 

ما را در اینستاگرام همراهی کنید!

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *