تاتو گل رز، یک طرح تتو همیشه در حال شکفتن!

مفهوم و ایده‌های تتو بدن گل رز

تاتو گل رز هرگز پژمرده نمی‌شود. گل‌های رز نمایانگر زیبایی بی انتها هستند و این تتو اگر به درستی انجام شود، هرگز از زیبایی آنها کاسته نمی‌شود و لذت زیادی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. گل رز با گلبرگ‌هایی بزرگ و متراکم به رنگ‌های قرمز، نارنجی، زرد، هلویی، سفید و صورتی یکی از مشهور ترین گل‌ها در جهان است که اجرای آنها با رنگ‌های درخشان تتو بسیار عالی خواهد شد. با ما همراه باشید تا در مورد این طرح تتو زیبا و رمانتیک بیشتر بیاموزیم.

 

تاتو گل رز

تاتو گل رز

معنی تاتو گل رز

افسانه‌ها و داستان‌های زیادی در مورد مفهوم طرح‌های تتو گل رز وجود دارد. زیبایی این گل، عطر خوشش و حتی خارهای آن داستان‌های کهنی دارد که مفهوم این گل باشکوه را توضیح می‌دهد. فارغ از سبک‌ها و طرح‌های تتو رز، آیا می‌دانید چرا گل رز و تاتو گل رز معمولا با ایده‌های عاشقانه و رمانتیک مرتبط است؟

 

تاتو گل رز

تاتو گل رز

در افسانه‌ها آمده است که آفرودیت، الهه عشق یونانی، اغلب با گل‌های رز سر، گردن و پاهای خود را تزیین می‌کرد. این داستام را می‌توتان به روش‌های مختلف تفسیر کرد. عده ای اعتقاد دارند که این گل‌های رز اشاره به معشوق کشته شده ی آفرودیت یعنی آدونیس دارد و بنابراین یک تفسیر رایج این است که گل رز نماد عشق جاودانه ی است که در برابر زمان و حتی مرگ، مقاومت می‌کند.

اما تاریخچه این گل به همین جا ختم نمی شود.

 

تتو گل رز

تتو گل رز

 

اسطوره رومی مربوط به گل رز، فلورا الهه بهار و گلهاست که در سرزمین‌های‌ تحت فرمان خود قدم بر می‌دارد و گل‌های رز را شکوفا می‌کند. البته تنها یونانی‌ها و رومی‌ها نیستند که عاشق گل رز هستند.

در مسیحیت، رز قرمز نماد مریم مقدس است که مربوط به قرن سوم میلادی است. در آن زمان سنت آمبروز معتقد بود که باغ عدن پر از گل‌های رز بدون خار بوده است و خار نداشتن نماد بی گناهی است. به همین دلیل، مریم باکره را اغلب “گل رز بدون خار” می‌نامند.

 

تتو گل رز ترکیبی

تتو گل رز ترکیبی

 

همچنین در شرق، مفاهیم پیچیده و عمیقی مربوط به گل رز وجود دارد. افسانه‌ها و اشعاری درمورد رابطه عاشقانه بلبل و گل. بسیاری از این مفاهیم را در اشعار فارسی قدیمی می‌توان یافت.

 

تاتو گل رز قرمز

تاتو گل رز قرمز

نویسندگان و شاعران اروپایی نیز شعرهایی در مورد گل رز داشته اند. نقل قول‌های زیادی نیز درمورد خار داشتن گل‌ها وجود دارد. آن برونته شاعر و نویسنده می‌گوید: ” اما کسی که جرات نمی‌کند خار را درک کند، هرگز نباید هوس گل رز کند!” و آلفونس کار، روزنامه نگار فرانسوی گفته است: “ما می‌توانیم شکایت کنیم که چرا بوته‌های گل رز خار دارند، یا می‌توانیم خوشحال باشیم زیرا خارها گل رز دارند!”

 

با توجه به این موارد می‌توان نتیجه گرفت که گل رز از همان روزهای اولیه بشریت به عشق گره زده شده است!

 

تتو بدن گل رز

تتو بدن گل رز

 

محبوب‌ترین رنگ‌ها برای تاتو گل رز

جالب است بدانید که گل رز نه تنها به معنای عشق و زیبایی ست، بلکه هر رنگ گل رز معنای خاص خود را دارد. رنگ تاتو در طرح گل رز بسیار تاثیر گذار است.

تاتو رز قرمز

معروف ترین و شناخته شده ترین تاتو گل رز به این رنگ است! تاتو سنتی رز قرمز نماد عشق و علاقه است.

 

تاتو گل رز قرمز

تاتو گل رز قرمز

 

تاتو رز صورتی

گل رز صورتی نشان دهنده لطف، قدردانی و محبت است.

 

تاتو گل رز مینیمال صورتی

تاتو گل رز مینیمال صورتی

 

تاتو رز بنفش

رز بنفش نمادی برای سلطنت و افسون است.

 

تتو گل رز بنفش

تتو گل رز بنفش

 

تاتو رز آبی

این رنگ از تاتو گل رز به دلیل کمیاب بودن و خاص بودن، نشانه ای از کمیاب بودن و دست نیافتنی بودن است.

 

تاتو گل رز آبی

تاتو گل رز آبی ترکیبی

 

تاتو رز زرد

این رنگ از تتو گل رز بطور سنتی نشان دهنده دوستی، شانس و شادی است.

 

تتو گل رز زرد

تتو گل رز زرد

 

تاتو رز سیاه

تاتو گل رز سیاه می‌تواند استعاره ای برای مرگ، عزاداری و اندوه باشد. همانطور که در مقاله تاتو قلب و معنای آن بیان شد، افرادی که عزیزی را از دست داده اند از تتوهایی با رنگ سیاه استفاده می‌کنند. البته به یاد داشته باشید که تتو سیاه همیشه به معنای اندوه و غم نیست. یکی از سبک‌های تاتو، بلک ورک است که در حال حاضر نیز بسیار محبوب است.

 

تتو رز سیاه

تتو رز سیاه

 

تاتو رز سفید

رزهای سفید نماد خلوص، پاکی یا جادو هستند. استفاده از جوهر سفید در تتو می‌تواند یک قطعه جالب و قدرتمند ایجاد کند.

 

تتو گل رز سفید

تتو گل رز سفید

 

 

تاتو گل رز سیاه و سفید

این ترکیب رنگ‌ها ممکن است معنای خاصی نداشته باشند، اما به اجرای واقع گرایانه تاتو گل رز بسیار کمک می‌کند.

 

تاتو سفید و سیاه

تاتو سفید و سیاه

 

استفاده از رنگ‌های مختلف و علامت های دیگر در کنار تاتو گل رز، معنا و زیبایی تاتو شما را چندین برابر می‌کند. برای مثال استفاده از جمجمه یا خنجر در کنار تاتو گل رز، اغلب نشانه مرگ است و یادآور آن است که زندگی همیشه باید پایان یابد، صرف نظر از اینکه چقدر زیباست. همچنین غنچه بودن یا باز بودن گل رز می‌تواند معنای مورد نظر شما را به آن بیفزاید.

 

محبوب‌ترین قسمت‌ها برای تتو گل رز

روی دست

در این قسمت از بدن، به خوبی می‌توان ساقه گل رز را اجرا کرد و برای اینکه خودتان و دیگران به یک اندازه از آن لذت ببرند بسیار مناسب است. بطور کلی، اجرای تاتو گل رز بر روی دست، باعث می‌شود هر چیزی که لمس می‌کنید، با طراوت، خوشبو و متبرک شود!

 

تاتو گل رز روی دست

تاتو گل رز روی دست

 

شانه و بازو

این قسمت از بدن به دلیل برجستگی و شکل خاص عضلات و استخوان ها، جلوه گل رز را افزایش می‌دهد و همچنین استفاده از برگ‌های زیاد در اطراف تاتو اصلی و اجرای گلبرگ‌های بزرگ در این ناحیه باعث پر شدن و زیباتر شدن آن ناحیه خواهد شد. شما می‌توانید از تتوآرتیست خود بخواهید که تتو شما را تا ناحیه ترقوه ادامه دهد.

 

تاتو شانه با طرح گل رز

تاتو شانه با طرح گل رز

 

گردن و سینه

استفاده از تتو گل رز در این قسمت معناگرایی آن را بسیار زیاد می‌کند. نزدیک بودن تاتو به قلب، باعث می‌شود که بار احساسی و رمانتیک تاتو سنگین شود. شما می‌توانید یک تاتو عاشقانه را در این قسمت با گل‌های رز کوچک تزیین کنید.

 

تاتو گل رز روی گردن

تاتو گل رز روی گردن

 

ساق دست

در این قسمت از بدن، به خوبی می‌توان ساقه گل رز را اجرا کرد و برای اینکه خودتان و دیگران به یک اندازه از آن لذت ببرند بسیار مناسب است.

 

تاتو گل رز روی ساعد

تاتو گل رز روی ساعد دست

 

ران و ساق پا

شکل خاص عضلات ران پا و همچنین همیشه در دید نبودن این قسمت از بدن باعث می‌شود که اجرای گل رز با اندازه بزرگ تر و جزییات بیشتر، نتیجه بهتری برای شما داشته باشد. اجرای تاتو گل رز بر پشت ساق پا نیز اگرچه به راحتی قابل پوشاندن نیست، اما با جزییاتی دوست داشتنی و زیبا قابل اجرا خواهد بود.

 

تاتو ران گل رز

تاتو ران گل رز

 

گل رز یکی از بهترین انتخاب‌ها برای پوشاندن جای زخم و بخیه و سوختگی با تتو است. بسیاری از هنرجویان دوره‌های آموزش تتو ، به عنوان اولین نمونه‌کار اجرای تتو طرح گل رز را انتخاب می‌کنند. با رعایت مراقبت های قبل و بعد از تتو، ماندگاری تاتو گل رز خود را بیشتر کنید.

برای مشاهده آموزش های رایگان تتو اینکینگ به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید!

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *