تاتو پرستو، یک تتو آزادانه و اصیل!

طرح های تاتو پرستو و معنی آن

اگر طرفدار تتوهای جدید و در عین حال اصیل و کلاسیک هستید، تاتو پرستو مناسب شماست؛ پس با ما همراه باشید تا ایده های جذاب این طرح تتو را بررسی کنیم و معنی و مفهوم سبک های گوناگون تتو پرستو را بیان کنیم.

 

تاتو پرستوها در یک خط

تاتو پرستوها در یک خط

 

پرستوها پرنده هایی شبیه گنجشک هستند که اکثر افراد آنها را با دم خاص و دو لبه آنها و مهاجرت های دسته جمعی شان به یاد می آورند. این پرندگان کوچک و زیبا معانی بسیاری در خود دارند و در هنر تاتو نیز محبوب هستند. در اکثر کشورهای جهان پرستو نماد صفر، آزادی و بازگشت به خانه است و در گذشته این طرح توسط ملوانان استفاده می شده است. تاتو پرستو در اشکال مختلف، با اندازه های گوناگون و به سبک های مختلف تاتو قابل اجراست و در بسیاری از نقاط بدن می توان آن را به زیبایی اجرا نمود.

شما می توانید این طرح را در یک تاتو مینیمال و ساده و یا در تتوهای هندسی بزرگ به کار ببرید. طرح پرستو در میان تتوهای سلبریتی ها، روی شانه داکوتا جانسون دیده می شود.

 

داکوتا جانسون و تتوی پرستو

داکوتا جانسون و تتوی پرستو

 

معنی تاتو پرستو

محبوب ترین برداشت از طرح پرستو، سفر است. طبق عقاید بریتانیایی، دریانوردان برای یادآوری مسیری که با کشتی در دریا طی کرده بودند، به عنوان یک طلسم برای داشتن سفرهای ایمن، پرستو را روی تنشان خالکوبی می کردند. ملوانان این پرنده را به این دلیل روی بدنشان حک می کردند زیرا باور داشتند که این خالکوبی به آنها کمک می کند سالم به خانه بازگردند؛ درست مانند پرستوها در هر سال!

 

تتو پرستو روی شانه

تتو پرستو در اطراف جناغ سینه

 

به جز سفر، تاتو پرستو نماد وفاداری و ماندگاری روابط است. این طرح یکی از تاتوهای منحصر به فرد است که همچنین می تواند به معنای تولد دوباره و بازگشت به زندگی باشد. برای مثال افرادی که از دام اعتیاد رها شده اند و یا از تصادفی مرگبار نجات یافته اند و یا حتی تصمیم به تغییر روش زندگی و لایف استایل خود دارند، با زدن این تتو به این موضوع اشاره می کنند.

تتو پرستو کوچک

تتو پرستو کوچک

 

طبق عقاید مسیحی، پرستو هنگام مصلوب شدن حضرت مسیح حضور داشت و رنگ پرهای خود را از خون ریخته شده او به دست آورد. بنابراین تاتو پرستو می تواند به معنای یک ادای احترام و ارادت به یکی از عزیزان از دست رفته باشد.

 

تاتو پرستو روی دست

تاتو پرستو روی دست

 

معنای این تاتو به ناحیه ای که اجرا می شود نیز بستگی دارد. برای مثال اجرای تاتو پرستو روی مشت ها نشانه داشتن مشت های قوی و قدرتمند در مبارزه است اما اگر روی مچ دست اجرا شود نشان دهنده عشق یک زن به خانواده، رهایی از بیماری و تولد دوباره است.

 

تاتو پرستو به سبک سنتی

تاتو پرستو به سبک سنتی

 

پس بطور خلاصه معنای تاتو پرستو به این صورت است:

سفر

بازگشت به خانه

وفاداری و روابط ماندگار

تولد دوباره

بازگشت به زندگی

احترام به یک عزیز از دست رفته

قدرت مبارزه

عشق به خانواده

رهایی از بیماری

 

یک تتو پرستوی مادر و فرزندی!

یک تتو پرستوی مادر و فرزندی!

 

طرح های محبوب تاتو پرستو

تاتو پرستو آبرنگی

برای کسانی که می خواهند جنبه های رنگارنگ زندگی خود را به نمایش بگذارند، این نوع تتو بسیار زیبا خواهد شد. ترکیب رنگ های مختلف همراه با نماد پر معنی از این پرنده یک ترکیب عالی از شخصیت شماست! تتو آبرنگی پرستو همچنین می تواند نماد  پیروز شدن شما بر سختی ها و بیماری ها باشد. اگر بیماری خاصی را شکست داده اید می توانید یک تتو پرستو  با رنگ پس زمینه مورد استفاده برای آگاهی سازی درمورد آن بیماری خاص (برای مثال، رنگ صورتی برای سرطان سینه) بزنید. این نوع تاتو می تواند به عنوان یک انتخاب مناسب برای کاور کردن یا پوشاندن تتوهای ناخواسته نیز استفاده شود.

 

تتو آبرنگی پرستو

تتو آبرنگی پرستو

 

تاتو پرستوهای جفت

از آنجا که پرستوها مادام العمر با جفت خود وقت گذرانی می کنند، نماد عشق به خانواده هستند. تتو دو پرستو که در حال پرواز با یکدیگر هستند، یک تتو مناسب برای زن و شوهرهای وفادارو در عین حال نشان دهنده سفرها و ماجراهای طولانی آن دو در مسیر زندگی مشترک است.

 

دو پرستوی عاشق!

دو پرستوی عاشق!

 

پرستوهای در حال پرواز

این طرح تاتو مناسب و مورد علاقه همه افرادی است که از مسافرت لذت می برند و نشان دهنده آزادی و حس مشتاقانه برای ماجراجویی گروهی است. بسیاری از مردم تصمیم می گیرند آن را روی شانه و گردن اجرا نمایند زیرا بهتر دیده می شود. اگر یک پرستو به تنهایی اجرا شود نشانه خودکفا بودنف درونگرایی و لذت بردن از تنها سفر کردن است.

 

پرستوها در حال پرواز

پرستوها در حال پرواز

 

تاتو پرستو همراه با گل

اگر می خواهید تاتو پرستو، جنبه ملایم تر و رمانتیک تر وجود شما را نشان دهد، یک تاتو پرستو همراه با گل بزنید. برای مثال همراه شدن تاتو گل رز با پرستو می تواند عشق را در اشکال مختلف نشان دهد. البته شما می توانی به سلیقه خود انواع دیگر گل ها را انتخاب نمایید.

 

تاتو سبک سنتی پرستو

تاتو سبک سنتی پرستو و گل

 

تاتو نوشته در کنار پرستو

همه ما یک متن یا نقل قول در رندگی خود داریم که در عمق وجودمان طنین انداز شده است و در پس زمینه ذهنمان نقش بسته است. گاهی نیز جمله ای برانگیزاننده و امیدبخش می بینیم که احساس می کنیم نیاز داریم این جمله را هرروز از خودمان بشنویم و یا به دیگران یادآوری کنیم. متن خود را در کنار پرستوی زیبا و ظریفتان بزنید. به انتخاب خود حتی می توانید نام یکی از عزیزان خود و یا تاریخ یکی از اتفاقات مهم زندگی مثل تولد فرزندتان را در کنار پرستو حک کنید.

 

تتو نوشته در کنار پرستو

تتو نوشته در کنار پرستو

 

مکان های مناسب برای تاتو پرستو

همانطور که گفته شد، تتو پرستو یکی از معدود تتوهایی است که با تغییر مکان اجرا، ممکن است معنای آن متفاوت شود. اگر پرستو را در قسمت های زمخت تر بدنتان اجرا نمایید، نشان دهنده قدرت و توانایی و رزم جویی شماست اما اگر توسط خانم ها و در نواحی ظریف و انحنا دار بدن تتو شود، نشان دهنده آزادی، عشق به خانواده، وفاداری و ماندگاری است.

 

معنای تتو پرستو به نسبت مکانی که آن را تتو می کنید تغییر می کند!

معنای تتو پرستو به نسبت مکانی که آن را تتو می کنید تغییر می کند!

 

اگر قصد دارید یک پرستوی بزرگ با جزییات زیاد را تتو کنید، شانه‌ ها، پشت و سینه مناسب هستند اما اگر پرستوی کوچکی را انتخاب کنید، پزینه های بیشتری برای انتخاب وجود دارد. برای مثال می توانید روی مچ دست، ساعد، قفسه سینه، جناغ و ساق پا تتو خود را اجرا کنید. برای جلوگیری از محو شدن رنگ های تتو، انتخاب هنرمند مناسب بسیار مهم است و همچنین فراموش نکنید که نکات مهم قبل و بعد از تتو را رعایت کنید.

 

تاتو پرستو پشت ساعد دست

تاتو پرستو پشت ساعد دست

 

فراموش نکنید که لازم نیست همیشه طبق هنجارها و عرف پیش بروید. هر چیز هنری قابلیت شکستن مرزها را دارد پس خود را برای انتخاب منطقه تتو و حتی سبک تتو محدود نکنید. می توانید از تکتیک دات ورک در تتو استفاده کنید، می توانید از طرح تاتو قلب استفاده نمایید و یا حتی می توانید از طرح های تتو کوچک و مفهومی در ترکیب تاتو خود بهره بگیرید.

 

 

برای مشاهده نمونه کارهای تتو بدن، اجراهای هنرجوها و ویدیوهای آموزش رایگان اجرای تتو به صفحه اینستاگرام و کانال یوتیوب ما مراجعه کنید!

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *