تاتو عقاب و معنی آن

انواع طرح های تاتو عقاب و مفهوم آنها

عقاب علامت اصلی و رسمی آمریکا، نشان دهنده شجاعت و آزادی است و این تصویر در بین مردان و زنان در هر سنی محبوب است. اگر قصد دارید یک تاتو بزنید و در مورد طرح‌ آن تردید دارید مطلب همراه ما باشید تا لیستی از طرح های تاتو عقاب را مشاهده کنیم و معنی و مفهوم عقاب در هنر تتو را بیاموزیم.

 

تتو عقاب

تتو عقاب

 

معنا و مفهوم علامت عقاب

عقاب هزاران سال در فرهنگ ها و کشورهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. برای آمریکایی های بومی این پرنده تجسم روح بزرگ است و پرهای بزرگ آن پرنده در مراسم مقدس استفاده شده است. حاکمان مصر نیز آن را در تزیین لباس ها و منازل خود به کار می بردند و همچنین ارتش ایران باستان نیز در طراحی ها از این پرنده بهره گرفته است.

 

تتو عقاب

تتو عقاب

 

در مسیحیت این پرنده نماد تعمید است زیرا یهودیان معتقد بودند که پرواز در آسمان بال های عقاب را می سوزاند و برای بازیابی بالهایش آنها را در آب خالص فرو میبرد. همچنین عقاب با مار به عنوان پیروزی بر شیطان تلقی می شود زیرا در برخی از فرهنگ ها مار نماد شیطان و اهریمن است. در مورد آمریکا به طور دقیق تر باید گفت که این پرنده نماد میهن‌پرستی این کشور است است و همچنین در مهر رسمی آمریکا این علامت استفاده شده است.

 

تتو عقاب روی پا

تتو عقاب روی پا

 

در سنت چینی عقاب نشان دهنده پشتکار قدرت و شجاعت است همچنین به عنوان نماد خورشید در نظر گرفته می شود و با قدرت و جاودانگی مرتبط است است همچنین نماد پاکی و زیبایی در عین تنهایی ست.

 

عقاب طرح تتو جئوگرافیک

عقاب طرح تتو جئوگرافیک

 

انواع تاتو عقاب

 

طرح قبیله ای

بال های باز شده عقاب نماد اقتدار و برتری است. طرحی را انتخاب کنید که بیشترین اهمیت و زیبایی را در نظر شما دارد. مردم اغلب بر اساس هویت و میراث قومی خود این نوع تاتو را انتخاب می‌کنند. بنا به سلیقه خود می توانید از رنگ های تتو گوناگون و درخشان و یا رنگ های ساده و تیره استفاده کنید.

 

تاتو عقاب

تاتو عقاب

تاتو سر عقاب

این نوع از تاتو نشان دهنده چشم انداز و تمرکز است با افزودن رنگ آبی به چشم های آقا به این موضوع قطعیت و تاکید ببخشید.

 

سر عقاب

سر عقاب نماد تفکر و تمرکز است.

 

می‌توانید این تصویر را با متن های نمادین و یا عبارت های معنی دار ترکیب کنید. می توانید برای ترکیب این طرح از طرح های پر طرفدار تتو در سال ۱۴۰۰ استفاده کنید.

 

تتو سر عقاب

تتو سر عقاب

 

تاتو عقاب مصری

این طرح منحصر به فرد بیشتر با حفاظت و اقتدار مرتبط است است و معمولاً با نمادهای سلطنتی و پادشاهی مثل تخت و تاج ترکیب می شود.

 

تتو عقاب مصری

تتو عقاب مصری

 

برای تاکید بر این موضوع، شما می‌توانید از هنرمند خود بخواهید که تا تو را در زمین های آبی یا بنفش اجرا نماید.

 

تاتو هوروس

تاتو هوروس

 

عقاب نشسته

این طرح تاتو نماد سلامتی تامین و انرژی است. می توانید از این طرح به عنوان یک انگیزش برای یادآوری توانایی های خودتان استفاده کنید. همچنین می توانید این طرح را با نماد هایی ترکیب کنید که شما را به یاد اهداف خودتان می‌اندازد.

 

تتو عقاب نشسته

تتو عقاب نشسته

 

تاتو پر عقاب

از پر این پرنده میتوان برای تاکید بر موضوع قدرت در یک قطعه ترکیبی استفاده کرد. برخی اعتقاد دارند که نمایش پر یک عقاب به جای پرنده کامل می تواند نشان دهنده این باشد که قسمتی از شما گم شده است و تنها پر است که باقی مانده. در کنار این طرح می توانید از طرح تتوهای کوچک و مفهومی هم استفاده کنید.

 

تتو پر عقاب

تتو پر عقاب

 

تاتوی پر همچنین می تواند برای کسانی مناسب باشد که می‌خواهند یک تاتو کوچکتر داشته باشند.

 

تاتو پر عقاب

تاتو پر عقاب

 

طرح های رایج از تاتو عقاب

تاتو عقاب جسورانه تر از دیگر طرح‌ها است. بنابراین سایه زنی پیچیده و دقیق به زیباتر شدن و برجسته تر شدن طرح شما کمک می کند. می توانید این طرح را روی سینه یا پشت خود حک کنید.

 

 

تاتو عقاب سیاه

در این نوع تاتو بدن، شاهد اجرای یک طرح از عقاب بصورت تبره و اغلب سیاه هستیم. می توان از طرح کلی بدن عقاب ایده گرفت. اگر این نوع تتو در اندازه کوچک اجرا شود، یک تتو مینیمال زیبا خواهید داشت!

 

تاتو مینیمال عقاب

تاتو مینیمال عقاب

 

تاتو عقاب سیاه و خاکستری

بهتر است برای اجرای تم تیره این طرح طرح از سایه زنی های دقیق و تکنیک‌های تاتو نقطه ای بهره بگیرید. اگر یک عقاب سیاه و خاکستری را که روی یک جمجمه نشسته است روی بدنتان تاتو کنید این علامت می تواند نماد پیروزی بر مرگ و یا پذیرش مرگ و میر را به تصویر بکشد و همچنین اگر در پس زمینه شمع های خاموش وجود داشته باشند با همراهی علامت جمجمه نشان دهنده مرگ و نیستی هستند. بهترین مکان برای اجرای این طرح بازو می باشد.

 

تاتو عقاب سیاه و خاکستری

تاتو عقاب سیاه و خاکستری

 

تاتو عقاب کوهی

در این نوع طرح تاتو، این پرنده وحشی در کوه های سربه فلک کشیده و یا ترکیبی محو از تتو منظره و پرنده دیده می شود. برای واقع‌بینانه تر شدن طرح، بهتر است از جوهر سفید بر روی گردن و از جوهر زرد برای پاها و منقار آن استفاده شود و دقت شود که رنگ بدنه پرنده با این نقاط متضاد باشد. همچنین اگر قصد شما این است که عقاب جلوه بهتری داشته باشد، بهتر است طرح کلی کوه ها خیلی مفصل نباشد تا هم توجه را بیشتر به عقاب جلب کند و هم برای تخیل بیننده در مورد طرح دقیق کوه ها جایی باقی بگذارد.

 

تاتو عقاب کوهستانی

تاتو عقاب کوهستانی

 

بهترین مکان ها برای اجرای تاتو عقاب

 

به این نکته دقت کنید که تاتو عقاب را می توان در هر نقطه از بدن قرارداد و اگرچه این هنر در همه جا زیبا به نظر می رسد، اما مکان ایده آل به اندازه و نوع تاتویی که قصد دارید انجام دهید بستگی دارد.

 

تاتو عقاب

تاتو عقاب

 

علاوه بر این هنگام انتخاب مکان مناسب تاتو باید دید را در نظر داشته باشید اگر مایل هستید که تاتوی شما در دید عموم ظاهر شود هر جایی که دوست دارید را می توانید انتخاب کنید ما اگر برای شما مهم است که تاتوی شما خیلی مشخص نباشد بهتر است شانه پشت و ران را انتخاب کنید. ترکیب این طرح با تتوهای هندسی در هر جایی از بدن زیبا خواهد شد!

 

تاتو هندسی عقاب

تاتو هندسی عقاب

 

روی دست

یک تاتو کوچک با پرهای کشیده شده تا روی انگشتان بسیار زیبا به نظر می رسد. می‌توانید بدن پرنده را در پشت دست خود اجرا کنید و پرهای پرنده روی انگشتان شما گسترده شده باشند.

 

تاتو عقاب روی دست

تاتو عقاب روی دست

 

بازوها

برای طرح های بزرگتر مناطقی مانند بازوها، پشت ساق پاها و پشت شانه ها مناسب هستند. تصویر سر عقاب روی بازو بسیار زیبا به نظر می‌رسد و آقایان معمولاً آن را به عنوان یک نماد برای قدرت روی بازو تاتو می کند.

 

تتو عقاب روی بارو

تتو عقاب روی بارو

 

قفسه سینه

یک مکان ایده آل برای تاتو عقاب قفسه سینه است.

می‌توانید در این ناحیه به تاتو عقاب خودتان عناصر دیگری بیفزایید. همچنین میتوانید نقل قولهایی فلسفی و خردمندانه را برای افزایش معنا و مفهوم هنر به آن اضافه کنید.

 

تاتو عقاب روی قفسه سینه

تاتو عقاب روی قفسه سینه

 

همانطور که قبل تر گفته شد، انتخاب طرح مناسب برای تتو عقاب بسیار مهم است و مهم تر از آن، انتخاب تتوآرتیست با تجربه و حرفه ای است. اگر به حرفه ای شدن در اجرای تتو علاقه دارید دوره های آموزش تاتو بدن مناسب شماست.

برای مشاهده  نمونه کارهای اجرای تتو عقاب روی لینک کلیک کنید و برای اطلاع از زمان برگزاری دوره های آموزش تتو و مشاهده ویدیوهای رایگان آموزش تتو به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید!

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *