تاتو ساق دست مردانه

اهمیت و ایده های تاتو ساق دست برای آقایان

 

ساق دست یکی از محبوب ترین مکان ها برای قرار دادن تتو مردانه است. دیده شدن یا نشدن تتو در این ناحیه به بلندی آستین لباس شما بستگی دارد و شما تصمیم می گیرید که آن را به دیگران نشان دهید یا نه. هچنین ساق دست یکی از ایده آل ترین نقاط برای اجرای تاتوهای مفهومی است. این قسمت برای اجرای اولین تتو شما مکان مناسبی ست. در ادامه این مقاله ایده های جذاب تتو ساق دست مردانه را مرور خواهیم کرد.

 

تاتو روی ساق دست

تاتو روی ساق دست

 

چرا ساق دست؟

قرار دادن تاتو روی ساق دست برای آقایان چندین معنای متفاوت دارد؛

اول، از آنجا که بسیار قابل مشاهده است، می تواند نشان دهنده صداقت و اعتماد به نفس یک مرد باشد. در واقع اگر بر روی این ناحیه یک تتو داشته باشد، به این معناست که چیزی برای پنهان کردن ندارید و به خود افتخار می‌کنید.

دوم، به این دلیل که این ناحیه یکی از نواحی بدن است که فرد می‌تواند روزانه تتو خود را ببیند، برای تاتوهای یادآورنده و انگیزشی مناسب است.

 

تتو ساعد دست مردانه

تتو ساعد دست مردانه

 

آیا تتو ساعد دردناک است؟

ساق دست یکی از نقاطی ست که در نمودار درد و سوزش اعضای مختلف بدن هنگام تتو ، درد کمی را متحمل می شود. البته قسمت داخلی ساعد کمی حساس تر است زیرا پوست شما در این قسمت نازک تر می‌شود. اما باید بدانید که این درد جزو دردهای شدید و غیرقابل تحمل نیست. اگر طرح شما تا قسمت مچ دست کشیده شود، ممکن است درد شما در ناحیه استخوانی افزایش یابد.

 

تاتو ساعد دست

تاتو ساعد دست

 

ماندگاری تاتو ساق دست

همانطور که در مقاله راه های جلوگیری از محو شدن تاتو گفتیم، یکی از عوامل مهم در کمرنگ شدن تتو، برخورد اشعه‌های خورشید با تاتو است. بهتر است اگر قصد دارید در این ناحیه تاتو بزنید، آن را از تابش مستقیم نور خورشید دور نگه دارید و از لوسیون های ضدآفتاب استفاده کنید.

 

تاتو مردانه ساعد

تاتو مردانه ساعد

 

ایده های تاتو ساق دست مردانه

تاتو رز روی ساعد

تتو گل رز یک سرح کلاسیک مردانه برای تاتو ساعد است. گل ها نشان دهنده احساسات و مفاهیم پیچیده هستند. ملوانان در گذشته گل ها را بصورت ترکیبی بر ساعد خود خالکوبی می کردند تا در طول سفرشان خود را به یاد خانواده و عشقی که در خانه منتظر آنها بود بیاندازد. خارهای گل رز نشان دهنده در و از دست دادن یک عزیز است. همانطور که در مقاله تاتو گل رز، یک تتو همیشه در حال شکفتن گفته شد، رنگ تاتو گل رز نیز می تواند معنای آن را تغییر دهد.

 

تاتو گل رز ساعد مردانه

تاتو گل رز ساعد مردانه

 

تاتو اسم کنار ساعد

یک راه بسیار زیبا برای ادای احترام به افرادی که در زندگی شما خاص هستند، تتو اسم آنهاست. بسیاری از آقایان ترجیح می‌دهند نام والدین خود را روی بدنشان تتو بزنند، در حالی که عده ای دیگر از افراد نام همسر و عشق زندگی خود را تاتو می زنند. این یک انتخاب بسیار جذاب برای زوج‌هاست. شما همچنین می‌توانید نام فرزند خود را بر روی ساعد حک کنید.

 

تتو اسم مردانه

تتو اسم مردانه

 

تتو ساق دست مردانه شیر

تاتو شیر به دلیل ماهیت باشکوه و غالبش، همیشه یک طرح محبوب برای تاتو بدن بوده است. پادشاه جنگل با اعتماد به نفس، قدرت و شجاعت همراه است. بنابراین آقایانی که این ویژگی‌ها را در خود می‌بینند، می‌توانند با داشتن یک تاتو شیر آن را اثبات نمایند. در طالع بینی، علامت افراد متولد مرداد با شیر مشخص می‌شود و اگر شما یک مرد متولد مرداد باشید، معنای این تاتو برای شما دوچندان خواهد شد.

 

تاتو بدن مردانه: شیر

تاتو بدن مردانه: شیر

 

تاتو درخت پشت ساعد

درختان یک انتخاب مفهومی و قدرتمند برای مردان هستند؛ زیرا می‌توانند صدها و حتی هزاران سال زنده بمانند. از آنجا که در طول سال بسیار تغییر می‌کنند و به نظر می‌رسد در زمستان مرده و در بهار زنده می‌شوند، بسیاری از افراد آنها را نماد تولد و زندگی دوباره می‌دانند. درختان همچنین سرپناه و غذا برای مردم و حیوانات فراهم می‌کنند. جدا از این دلایل، اگر احساس می‌کنید ارتباط عمیق و نزدیکی با طبیعت دارید، طرح تاتو درخت را فراموش نکنید. گزینه‌‌های زیادی برای اجرای تاتو درخت وجود دارد. از جمله تمرکز روی شاخه‌‌ها یا برگ‌ها و یا انواع مختلف درختان و یا حتی یک جنگل کامل!

 

تتو درخت ساعد مردانه

تتو درخت ساعد مردانه

 

تاتو کوچک روی ساعد

اگر اولین تتو خود را انجام می‌دهید، یک تاتو کوچک و مردانه برای شما بسیار مناسب است. می‌توانید یک عبارت، مجموعه ای از حروف اول نام، یا یک طرح تتو هندسی کوچک را در نظر بگیرید. آقایانی که به سبک مینیمال علاقه دارند، اغلب طرح‌‌های تاتو کوچک و مفهومی اشکال مانند دایره و مثلث را انتخاب می‌کنند؛ زیرا این اشکال اغلب دارای معانی نمادین عمیقی هستند و حتی وقتی کوچک باشند چشمگیر به نظر می‌رسند.

 

تتو مردانه کوچک

تتو مردانه کوچک

 

تاتو ساق دست مردانه ساده (پشت ساعد)

میمیمالیست‌‌ها از یک تاتو ساده لذت می‌برند. این نوع تتوها با هر سبکی سازگار هستند. اگر شما نیز از این نوع تاتو خوشتان می‌آید، طرحی را انتخاب کنید که واضح و مختصر باشد و ترجیحا در اجرای آن فقط از رنگ سیاه استفاده شود و یا رنگهای بسیار کمی را استفاده کند. یک کلمه یا عبارت کوتاه و یا یک خط صاف می تواند انتخاب خوبی باشد.

 

تاتو ساده مینیمال مردانه

تاتو ساده مینیمال مردانه

 

تاتو گرگ روی ساعد

یکی از قوی ترین نمادهای تاتو برای آقایان، طرح گرگ است. این جانوران دو وجه متفاوت دارند. از یک سو، آنها به عنوان شکارچیان رام نشده و وحشی شهرت دارند و از سوی دیگر، آنها واحدهای خانوادگی بسیار مستحکم و قدرتمندی را تشکیل می‌دهند و به همسر و توله‌های خود بسیار اهمیت می‌دهند. آنها در تاریکی خوب می‌بینند و در بسیاری از فرهنگ‌ها نماد محافظت محسوب می‌شوند. اگر این ویژگی‌ها را در خود می‌بینید، تاتو گرگ مناسب شماست.

 

تاتو گرگ مردانه

تاتو گرگ مردانه

 

تتو هندسی ساعد

تاتوهای هندسی اخیرا شهرت بسیاری پیدا کرده اند. این نوع تاتوها ظاهر مدرن و آینده نگرانه را به سایر سبک‌های تتو افزوده اند و به تنهایی نیز عالی به نظر می‌رسند. هرچه بیشتر به این طرح ها نگاه کنید، عمق و پیچیدگی بیشتر می‌بینید.مفاهیم ریاضی و معنوی را نیز می‌وان به وسیله تاتوهای هندسی نمایش داد. یکی از سبک‌های جدید و پرطرفدار تتو، تاتو هندسی مقدس است.

 

تاتو هندسی مردانه روی ساق دست

تاتو هندسی مردانه روی ساق دست

 

تاتو ساق دست مردانه ماندالا (پشت ساعد)

همنطور که در مقاله بررسی معنای نمادها در تتو گفته شد، ماندالا یک نماد بودایی برای هماهنگی، تعادل، ابدیت و کمال است. این کلمه از عبارت سانسکریت “دایره” گرقته شده است. در نتیجه این طرح از الگوهای دایره ای یا اشکالی استفاده می‌کند که از یک نقطه مرکزی خارج می‌شوند. با داشتن یک تاتو ماندالا در پشت ساعد، جنبه معنوی وجودتان را آشکار می‌کنید و این علامت به نمادی از ارتباط شماو جهان حکمت و معنویت تبدیل می‌شود.

 

تتو ماندالا یک تتو مردانه جذاب

تتو ماندالا یک تتو مردانه جذاب

 

تاتو جغد بر روی ساعد

جغدها با خرد و دانش همراه هستند؛ بنابراین برای مردانی که عاشق یادگیری هستند و یا دانشجویانی که به تازیگی فارغ التحصیل شده اند مناسب است. این پرندگان بیشتر در شب فعالیت می‌کنند و به دلیل توانایی دیدن در تاریکی، نماد غلبه کردن بر سختی‌ و افسردگی هستند. جغدها همچنین می‌توانند نماد یک محافظ باشند که شما را در مبارزه راهنمایی می‌کند.

 

تتو جغد مردانه

تتو جغد مردانه

 

 

تاتو قطب‌نما پشت ساعد

قطب نما وسیله ای است که به شما کمک می‌کند راهتان را پیدا کنید. امروزه این وسیله کمتر استفاده می‌شود اما معنای لغوی ان به همان شکل باقی مانده است. قطب نما امروزه نمادی از حرکت در مسیر زندگی و همچنین نشانه خوش شانسی است. از آنجا که قطب نما همیشه شمال را نشان می‌دهد، برخی از آن برای ناشن دادن احساس الهام استفاده می‌کنند. شما می‌توانید نام شخص خاصی را به قسمت شمال قطب نما اضافه کنید. این یک ادای احترام به آن شخص است.

 

تاتو قطب نما

تاتو مردانه قطب نما

 

تاتو بال پشت ساعد

تتو بال همراه با کلمه آزادی است و می‌تواند آزادی روح و رهای را نمایش دهد. برخی از افراد از این طرح برای بزرگداشت عزیزی که از دست رفته است انتخاب می‌کنند و برخی دیگر برای یادآوری رهایی از یک اسارت مثل اعتیاد. ساعد شما به دلیل شکل خاص عضلات و استخوان‌‌ها، یک مکان عالی برای اجرای شکل کامل یک بال با جزییات زیاد است.

 

تتو بال

تتو بال ساعد

 

نکاتی برای داشتن یک تجربه خوب از تاتو

تصمیم گیری برای زدن یک تاتو همیشه یک تصمیم بزرگ است. تاتو برای همیشه روی بدن شما باقی نمی ماند مگر اینکه روش پاک کردن تاتو از روی پوست با کمک اشعه لیزر را انتخاب کنید.

هنرمند مناسب را پیدا کنید

برای انجام تاتو های ساق دست ایده خوبی است که هنرمندی را پیدا کنید که تجربه خوبی از اجرا داشته باشد. شما حتی می‌توانید نمونه کارهای اجرای تتو آنها را ببینید تا از آنها الهام بگیرید و یا از حرفه‌ای بودن آنها در سبک های مختلف مطمئن شوید. هنرجویان دوره های آموزش تاتو بدن  اینکینگ، صفر تا صد طراحی و اجرای انواع سبک های تاتو و همچنین تکنیک‌های اجرای صحیح و اصولی تتو بدن را فرا می‌گیرند.

 

اندازه تتو را انتخاب کنید

آیا یک تصویر یا طرح ساده می خواهید و یا قصد دارید یک تتو بزرگ با جزئیات بسیار زیاد داشته باشید؟ دانستن اینکه اندازه تاتو شما ما چقدر است به شما در انتخاب طرح تاتو کمک می کند. اگر این اولین تاتو شماست از کوچک شروع کنید و بدانید که همیشه می‌توانید به طرح خود شاخ و برگ بدهید، آن را بزرگتر کنید یا جزئیاتش را افزایش دهید.

منطقه ای که می‌خواهید تاتو روی آن باشد را انتخاب کنید

آیا قصد دارید تتوی خود را پنهان کنید؟ پس بهتر است دنده ها گردن یا پشت گوش را انتخاب کنید اما اگر می‌خواهید تاتو شما نمایش داده شود بهتر است بازو، انگشت، پایین پا یا قفسه سینه را انتخاب کنید. ایده هایی که در این مطلب مشاهده کردید ایده هایی برای تاتو ساق دست بودند. ساق دست جزو مناطق تقریبا در دید عموم است ولی اگر لباس با آستین بلند بپوشید می توانید آن را پنهان نمایید.

 

 

برای اطلاع از زمان برگزاری دوره های آموزش تتو و مشاهده ویدیوهای رایگان آموزش تتو به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید!

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *