تاتو بعد از افزایش وزن

تاتو بعد از کاهش یا افزایش وزن چه تغییر شکلی می دهد؟

چگونه تغییر وزن روی تاتو تاثیر می گذارد؟

زمانی که شما تاتو می زنید رنگ به داخل پوستتان نفوذ می کند. پس از مدتی نوع پوستتان کیفیت و ظاهر آن را تعیین می کند. عوامل بسیاری می توانند بر تاتو تاثیر بگذارند که از آن جمله می توان به تغییر تاتو بعد از کاهش یا افزایش وزن ناگهانی اشاره کرد. وقتی وزن یک فرد کاهش یا افزایش پیدا می کند طرح تاتو روی بدن او ممکن است کمی تغییر کند و ظاهر اولیه را نداشته باشد.

پوست تا حد بسیار زیادی انعطاف پذیر است و با تغییر وزن کش می آید و یا جمع می شود در صورتی که تاتو انعطاف پذیر نیست. ممکن است خط ها دیگر تراز قبلی را نداشته باشند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که تغییر شکل تاتو بستگی به محلی دارد که آن را تاتو زده اید.

 

 

چگونه می توان تغییر شکل تاتو به واسطه کاهش وزن را کم کرد؟

تغییر شکل تاتو بعد از کاهش وزن

تغییر شکل تاتو بعد از کاهش وزن

بیشترین تغییر شکل تاتو بعد از کاهش یا افزایش وزن در شکم، ران و بالای بازو رخ می دهد زیرا محل تجمع چربی ها هستند. از طرفی دیگر طرح های تاتو کوچک بیشترین تغییر شکل را می دهند در صورتی که طرح های بزرگ کمترین تغییر شکل را دارند.

پس اگر بعد از تاتو زدن قصد دارید کاهش وزن دهید بهتر است تاتو های بزرگ را در مکان های کم چربی بزنید.

اما بهترین راه برای جلوگیری از تغییر شکل تاتو این است که آهسته کاهش وزن دهید زیرا پوست زمان کافی را خواهد داشت تا تاتو را به طور طبیعی حفظ کند. همچنین کاهش وزن ناگهانی باعث ایجاد چین و چروک می شود.

خوردن آب فراوان به شما کمک می کند تا تغییر کمتری در تاتو داشته باشید. همچنین هیدرات کیفیت پوست شما را افزایش می دهد و این برای تاتو شما بهتر است.

 

 

چگونه افزایش وزن روی تاتو تاثیر می گذارد؟

تاتو بعد از افزایش وزن

تاتو بعد از افزایش وزن

افزایش وزن حتما روی تاتو تاثیر خواهد گذاشت اما مقدار این تغییر شکل بستگی به اندازه تاتو و مکانی که آن را می زنید دارد. تاتو با طرح های پیچیده و متقارن بیشترین تغییر شکل را نشان می دهند.

تاتو های کل دست، بالای بازو و شانه ها بسیار محبوب هستند. در این نواحی شاید مقداری تغییرات به دلیل افزایش حجم ماهیچه ها احساس کنید.

مشکل دیگری که با افزایش وزن سریع همراه است ترک پوستی می باشد. در این موارد پوست به ما می گوید که تحمل این حجم از افزایش وزن را ندارد. آن ها معمولا با خط های سفید و سرخ ظاهر می شوند و اگر این ترک ها اطراف و یا روی تاتو اتفاق بیفتند آن را از بین می برند. می توان روی ترک های پوستی تاتو زد اما باید به یاد داشته باشید که وقتی پوست دچار آسیب دیدگی و یا ترک می شود، درد تاتو در آن نقطه بیشتر است.

 

 

چگونه می توان تاثیرات افزایش وزن بر روی تاتو را به حداقل رساند؟

افزایش وزن می تواند تاثیراتی بیشتر از کاهش وزن بر روی تتو داشته باشد. می دانیم که افزایش وزن گاها غیر عمدی است اما اگر با اختیار خودتان وزنتان را زیاد می کنید می توانید به راحتی از عوارض آن جلوگیری کنید.

اگر افزایش وزن را به سرعت انجام دهید نهایتا شاید چند ترک پوستی ناخواسته داشته باشید.

هیدراتاسیون یکی از بخش های ضروری پوست است. به شدت پیشهناد می شود که برای حفظ آن یک مرطوب کننده پوست با کیفیت عالی مصرف کنید. انعطاف پذیری پوست احتمال ایتلا به ترک پوستی را کاهش می دهد پس سعی کنید بعد از دوش گرفتن و قبل از خواب از مرطوب کننده استفاده کنید.

 

 

تاتو من تغییر شکل داده است، چکار کنم؟

اگر شما نیز با تغییر شکل تاتو بعد از کاهش یا افزایش وزن مواجه شده اید حتما به دنبال چاره ای هستید. من توصیه می کنم تا با یک تاتوآرتیست مشورت کنید. پیش تاتوآرتیست خود بروید و این موضوع را با او مطرح نمایید.

ممکن است به شما پیشنهاد دهد تا با کمی تغییر آن را اضلاح کنید و یا شما از او بخواهید که کلا آن طرح را تغییر دهد.

 

اقداماتی که گفته شد به شما کمک خواهد کرد تا کمترین تغییر شکل را در تاتو بعد از کاهش یا افزایش وزن داشته باشید.

با آرزوی موفقیت برای شما

 

منبع:

authoritytattoo.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *