تتو مراکی

تاتوهای کوچک و مفهومی (قسمت دوم)

بررسی انواع تتو بدن مینیمال و مفهومی

وبسایت اینکینگ | در بخش قبلی به مفهوم تتوهای مینیمال پرداختیم و هشت نمونه از انواع تاتوهای کوچک و مفهومی را معرفی کردیم. در این بخش شش مورد دیگر از این نوع تتوها را مرور می کنیم. با ما همراه باشید.

 

تتو مینیمال

تتو مینیمال

 

همانطور که در بخش قبلی گفته شد، نیازی نیست تتوی شما بزرگ باشد تا تاثیر خود را بگذارد. شما با انتخاب یک تتو کوچک و پرمعنا می‌توانید منظورتان از تاتو را به اطرافیان نشان دهید و یا به خود یادآوری کنید. می توانید با استفاده از مفهوم تتوهای باستانی، یک تتو مناسب انتخاب کنید.

تتو خورشید و ماه

از میان تاتوهای کوچک و مفهومی، تتو خورشید و ماه بسیار محبوب و پر طرفدار است. یک تتو کوچک خورشید و ماه می‌تواند اهمیت معنوی زیادی داشته باشد. در آموزه‌های عرفانی و معنوی در سراسر جهان، خورشید و ماه بطور معمول نماد تقابل انرژی زنانه و مردانه هستند.

 

تتو بدن ماه و خورشید

تتو بدن ماه و خورشید

 

این دو نماد وقتی در کنار هم قرار بگیرند، می‌توانند برای نشان دادن عرصه‌های جداگانه ذهن، یعنی خودآگاه و ناخودآگاه مورد استفاد قرار می‌گیرند. خورشید نماد روشنی و نور و خودآگاهی است؛ در حالیکه ماه نماد شب و تاریکی و بخش ناخودآگاه ذهن انسان است.

 

تاتو ماه و خورشید

تاتو ماه و خورشید

 

خورشید در باور بسیاری از مردم علامت جسم و بدن و همه چیزهای فیزیکی است و ماه به دلیل متفاوت بودن ظاهرش در روزهای مختلف و تاثیراتش بر جزر و مد، علامت احساسات متغیر و روح و درون انسان است.

 

تتو خورشید و ماه

 

خورشید و ماه همچنین در جادوگری و کیمیاگری بسیار مهم و قابل توجه بوده اند. چرخه همیشگی و ناتمامِ زندگی و سختی‌ها و آسانی‌ها نیز از مفاهیمی هستند که وجود خورشید و ماه در کنار هم به آنها اشاره دارد.

 

یادگاران مرگ

برای کسانی که همه جنبه‌های سری کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر را دوست دارند، تتو یادگاران مرگ یک انتخاب ساده اما غنی از معناست! یادگاران مرگ نام سه شی در مجموعه کتاب‌های هری پاتر (جلد هفتم) می‌باشد. این سه شی عبارتند از: ابرچوبدستی، سنگ رستاخیز و شنل نامرئی‌کننده . یادگاران مرگ در واقع نام داستانی از کتاب «افسانه‌های بیدل قصه گو» (کتابی در مجموعهٔ هری پاتر نوشته جی. کی. رولینگ) می‌باشد.

 

تتو یادگاران مرگ

تتو یادگاران مرگ

 

این نماد، طرحی الهام گرفته از کیمیاگری است که یک مثلث با یک خط عمودی و یک دایره در وسط آن به تصویر کشیده شده است. این نماد بعنوان یک خالکوبی، نمایانگر همه مواردی است که باید برای تسلط بر مرگ داشته باشید؛ یعنی ابرچوبدستی برای انجام دادن هرکاری که بخواهید، سنگ رستاخیز برای برگرداندن عزیزانتان از دنیای مردگان و شنل نامرئی برای فرار از دست مرگ!

 

تتو یادگاران مرگ هری پاتر

تتو یادگاران مرگ هری پاتر

 

به این ترتیب می توان آن را به عنوان نمادی از تولد دوباره و تولد مجدد و همچنین ادای احترام به مجموعه کتاب های بسیار محبوب و تأثیرگذار تفسیر کرد.

 

یادگاران مرگ تتو مینیمال

یادگاران مرگ تتو مینیمال

 

گره مثلثی VALKNUT

اگر به طرح‌های مینیمالیستی، تاتوهای کوچک و مفهومی و اساطیر نورس همزمان علاقه دارید، این طرح مناسب شماست.

 

valknut

valknut

 

نقش این گره از قرون وسطی سرچشمه می‌گیرد. دارای سه مثلث به هم پیوسته است و به عنوان تصویری برای زندگی پس از مرگ، تولد و دوباره و مفاهیم تداوم، نظم و اراده بی پایان شناخته می‌شود.

 

گره مثلثی والکنات

گره مثلثی والکنات

این نماد با نام های محتلفی از جمله: “گره کشته شدگان، قلب کشته شدگان و قلب والا شناخته شده است. بدون شک گره ابدی مثلثی بیانگر قدرت روح بر نیروهای منفی و تاب آوری و قدرت تحمل روح انسان است و برای افرادی که به دنبال قدرت و اراده هستند یک انتخاب عالی است.

 

تاتو گره ابدی مثلثی

تاتو گره ابدی مثلثی

 

عناصر اصلی کیمیاگری (چهار عنصر پایه)

برخd از بزرگ ترین دانش عظیم و پایه علوم جدید را می‌توان در ساده ترین طرح‌ها یافت و به ویژه در مفاهیم کیمیاگری، اینگونه طرح‌ها بسیار مشهود است. کیمیاگری یک سیستم اعتقادی در دوران باستان بود که باورهای عرفانی را با ادراکات علمی در هم می‌آمیخت.

 

عناصر کیمیاگری

عناصر کیمیاگری

 

بسیاری از افراد در زمان‌های گدشته دور اعتقاد داشتند که با کیمیاگری می‌توان عناصر دیگر را به طلا تبدیل کرد و تغییراتی گسترده در امر تغییر ماهیت مواد گوناگون به وجود آورد. اما متافیزیک این هنر پنهان را برای انتقال روح به فرایندی معروف به صعود مرتبط می‌دانستند.

 

عناصر کیمیاگری

عناصر کیمیاگری

کیمیاگری غربی از عناصر هرمتیک استفاده می‌کند. نمادهای مورد استفاده برای این مواد عبارتند از:

آتش( با نماد مثلث)

آب (با نماد مثلث وارونه)

هوا (با نماد مثلث و خط)

زمین (با نماد مثلث وارونه و خط)

 

چهار عنصر اصلی در کیمیاگری

چهار عنصر اصلی در کیمیاگری

 

آتش در این مجموعه تاتوهای کوچک و مفهومی نماد الهام، ماجراجویی و انرژی است.

زمین نماد انرژی زنانه، خلاقیت، پرورش و باروری است.

آب عنصری است که با نیروی زندگی، ضمیر ناخودآگاه، توانایی رونی، احساسات و شهود مرتبط است.

درمورد عنصر هوا اعتقاد بر این است که نشان دهنده فرایندهای ذهنی، تنفس، ارتباطات، دانش و زندگی است.

 

تاتو بدن عناصر کیمیاگری

تاتو بدن عناصر کیمیاگری

 

انسو (ENSO)

یک طرح تاتو عالی و ساده برای افرادی که مدیتیشن را دوست دارند و یا کسانی که برای آموزه های بودیسم ارزش قائل هستند.

 

تاتو انسو

تاتو انسو

 

این دایره توسط پیروان ذن نقاشی شده است زیرا اعتقاد آنها بر این است که حقیقت و درونی ترین آثار وجودی هنرمند را در آن نقطه از زمان نشان می‌دهد. تتو دایره ذن نمایانگر خلا یا نیستی نهایی است که در عرفان دائو تصور می‌شود این هیچ چیز، منبع همه چیز باشد.

 

enso tattoo

enso tattoo

 

علامت انسو همچنین می‌تواند نتیجه نهایی مطلوب مدیتیشن را نشان دهد. یعنی انحلال نفس و رها شدن فرایند ذهنی.  و البته معنی دقیق این علامت از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

 

تتو بدن انسو

تتو بدن انسو

 

AMPERSAND

این تاتو بدن که جزو مهمی از دسته تاتوهای کوچک و مفهومی است به عنوان نمادی برای “و” شناحته می‌شود. یک طرح ساده است که می‌تواند معنای متفاوتی داشته باشد. اتحاد، با هم بودن، ازدواج، دوستی و دلبستگی به شخص، مکان و یا مفهوم تفسیر شود.

 

تاتو امپرسند

تاتو امپرسند

علامت امپرسند مختصر، ساده و در هر اندازه ای قابل اجراست و می‌توانید آن را برای یادآوری و ارتباط با هرچیزی که دوستش دارید روی هر نقطه ای روی بدنتان حک کنید.

 

تتو &

تتو &

 

مراکی (meraki)

زبان یونانی از غنی ترین زبانان جهان است و تنها زبان باستانی ست که هنوز زنده است. بنابراین می‌توان توجیه کرد که چرا مراکی یکی از آن کلماتی است که به این راحتی‌ها قابل ترجمه نیست. اما ساده ترین معانی که بعنوان معنی این کلمه کوتاه و پرمعنا می‌توان ارائه داد به این صورت است:

مراکی به معنای انجام کاری با اشتیاق و با تمام وجود است. وقتی کاری را در زندگی با فداکاری مطلق و با حضور قلب خالصانه انجام دهید این کلمه معنا پیدا می‌کند؛ فارغ از اینکه آن کار چقدر دشوار یا سخت است. زیرا شما عاشق آن کار هستید!

 

تتو مراکی

تتو مراکی

 

کسی که زندگی را دوست دارد، تا آخر عمر آن را بطور کامل زندگی می‌کند. همه چیز را با غیرت انجام می‌دهد و همیشه در لحظه از چیزی که انجام می‌دهد لذت می‌برد. به گفته ونسان ون گوگ، هنرمند مشهور،   “من قلب و روحم را در کارم قرار داده ام و در این راه عقلم را از دست داده ام”

 

تتو مرکی

تتو مرکی

 

معنای این کلمه یونانی به کلمه انگلیسی Ardor نزدیک است که به مفهوم انجام کاری با اشتیاق فراوان اشاره دارد. تتو مراکی یکی از زیباترین و عمیق ترین‌ها در میان تاتوهای کوچک و مفهومی است.

تتو مراکی

تتو مراکی

 

 

برای آشنایی با سبکهای تتو و مشاهده نمونه کارهای هنرجویان دوره آموزش تتو بدن، اینجا مراجعه کنید!

1 پاسخ
  1. بهراد گفته:

    با سلام
    مطالب بسیار کامل و مفید بود لطفاً قسمت‌های سه و چهار را نیز به اشتراک بگذارید

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *