بی حسی تاتو بدن

بی حسی تاتو

 

بسیاری از افراد به درد حساس هستند و همیشه برای آن ها سوال است که تاتو زدن به چه اندازه ای درد دارد؟ آیا می توان آن را با بی حسی تاتو بدن از بین برد؟ پاسخ به این سوال کمی دشوار است!

بسیاری از تاتو آرتیست ها اعتقاد دارند که نباید از این محصولات برای از بین بردن درد تاتو استفاده شود با این حال در بازار می توان محصولاتی از کمپانی های مطرح لوازم تاتو دید که برای این منظور ساخته شده اند. از آن جمله می توان به اسپری ها، کرم ها، ژل ها و فوم ها اشاره کرد.

ما در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با عملکرد این محصولات و تاثیرات آن ها آشنا کنیم و به این سوال پاسخ دهیم که آیا بی حسی ها برای تاتو ضرر دارند؟

 

 

آیا از محصولات بی حسی تاتو بدن استفاده کنیم؟

آیا از محصولات بی حسی تاتو بدن استفاده کنیم؟

آیا از محصولات بی حسی تاتو بدن استفاده کنیم؟

تاتوآرتیست هایی که موافق استفاده از بی حسی های تاتو بدن نیستند به چند دسته کلی تقسیم می شوند. عده ای که درد تاتو را یکی از جنبه های اساسی و سنتی تاتو می دانند و می گویند هنگام تاتو زدن مشتری باید کمی درد را احساس کند. دسته دوم که به صورت تجربی از این محصولات استفاده کرده اند اما مشتریشان از همان ابتدا و یا کمی بعد از آن احساس درد داشته است. دسته آخر نیز بر این باورند که بی حسی ها بر روی کیفیت تاتو تاثیرگذار هستند. اما فروشندگان این محصولات در پاسخ به این سه دسته از تاتوآرتیست ها می گویند که شما از محصولات مناسبی استفاده نکرده اید و اگر محصولی که استفاده کرده اید نتیجه بخش نبوده است دلیل بر آن نمی شود که همه این محصولات تاثیر گذار نیستند.

فروشندگان به مشتری ها پیشنهاد می کنند که اگر می خواهید به یک سالن تاتو بروید و تاتوآرتیست موافق استفاده از بی حسی ها نیست می توانید بی حسی را در منزل استفاده کنید و به آن جا بروید. اما شما به عنوان مشتری باید بدانید که بعد از استفاده از محصولات بی حسی، به هر اندازه هم که تاتوآرتیست پوست شما را پاک کند باز نمی تواند به خوبی طرح را روی پوست شما انتقال دهد.

سازمان دارو و غذای آمریکا FDA به ما هشدار می دهد که استفاده بیش از حد، استفاده روی محل بزرگی از بدن و یا استفاده روی پوست تحریک شده احتمال این را دارد که مواد به داخل خون منتقل شود و مشکلات حیاتی از جمله تنگی نفس، تشنج و یا کما را به همراه آورد. FDA توصیه می کند از محصولاتی استفاده کنید که دارای استاندارد این سازمان باشد و حتما تحت نظر پزشک این کار انجام شود. قاعدتا این که تاتوآرتیست بخواهد بی حسی را قبل و در حین اجرای تاتو زیر نظر پزشک اعمال کند کمی دشوار است.

با این وجود اگر باز هم تصمیم به استفاده از بی حسی ها دارید بهتر است موردی را انتخاب کنید که نمی گذارد سیگنال های درد به مغز فرستاده شود. از آن جمله مواد می توان به لیدوکایین، تتراکائین، بنزوکائین و یا اپی نفرین اشاره کرد. همچنین مواد افزودنی طبیعی وجود دارند که عملکرد بی حسی را افزایش می دهند. مندول، کافور، روغن درخت چای و ریشه کامفری تعداد کمی از آن ها هستند.

 

 

عملکرد بی حسی تاتو بدن چگونه است؟

عملکرد بی حسی تاتو بدن چگونه است؟

عملکرد بی حسی تاتو بدن چگونه است؟

بی حس کننده های اعصاب:

از چهار ماده اساسی که در بالا ذکر شد لیدوکائین بیشتر از بقیه در محصولات بی حسی استفاده می شود. بی حسی های موضعی که در آمریکا ساخته می شود حاوی ۵ درصد لیدوکائین است. هر چه مقدار لیدوکائین بیشتر باشد، کار اعصاب بیشتر مختل می شود و نمی توانند درد را به مغز برسانند. مشتری می تواند احساس آرامش داشته باشد و از تاتو زدن لذت ببرد.

 

مختل کننده های اعصاب:

شما می توانید خیلی از بی حسی هایی را پیدا کنید که حاوی تتراکائین یا بنزوکائین باشند نه هر دو آن ها. این دو نیز به مانند لیدوکائین روی اعصاب تاثیر می گذارند اما نمی توانند جلوی همه سیگنال های فرستاده شده به مغز را بگیرند. اینگونه تصور کنید که اگر قبل از زدن بی حسی تاتو مشتری می گفته است ” وای خدایا” بعد از زدن این نوع بی حسی می گوید ” آخ”

 

تنگ کننده های عروق خونی:

در بعضی از بی حسی ها از اپینفرین استفاده می شود. کار این نوع از آن ها کمی متفاوت است. اپینفرین رگ های خونی را تنگ می کند و باعث می شود خونریزی و تورم کمتری داشته باشید. همچنین این بی حسی به آرامی جذب می گردد و مشتری به مدت طولانی تری می تواند راحت تاتو بزند. اما باید بدانید که از بی حسی های موضعی حاوی اپینفرین به مقدار کم (به خصوص برای افراد مضطرب و بیماران قلبی) استفاده کنید چرا که اپینفرین باعث افزایش اضطراب و ضربان قلب می شود.

 

 

بی حسی تاتو بدن را چگونه استفاده کنیم؟

بی حسی تاتو

بی حسی تاتو

اپینفرین به آهستگی جذب می شود و به مدت زیادتری محل تاتو را بی حس نگه می دارد. پس از محصولاتی که شامل اپینفرین هستند به طور مداوم استفاده نکنید.

پوست را با یک محصول ضدعفونی کننده از کمپانی های ساخت محصولات تاتو به خوبی تمیز کنید و سپس محصول بی حسی تاتو بدن را استفاده نمایید. در این محصولات نیز مقداری لیدوکائین به کار رفته است و باعث بی حسی بیشتر می شود.

اگر احیانا پس از شروع تاتو مشتری همچنان احساس درد داشت می توانید از محصولات بی حسی تاتو سریع استفاده کنید. این محصولات در مدت ۹۰ ثانیه الی ۵ دقیقه اثر می کنند.

 

 

انواع محصولات بی حسی تاتو بدن

انواع محصولات بی حسی

انواع محصولات بی حسی

اگر به دنبال بی حسی های تاتو بدن به عنوان مشتری یا تاتوآرتیست می گردید این موارد به شما کمک خواهد کرد تا بی حسی مورد نظرتان را پیدا کنید. اما باید بدانید که این موارد فقط ذکر نوع آن هاست نه برند آن ها. برای اینکه برند هر کدام را پیدا کنید می توانید با فروشگاه های تاتو بدن تماس بگیرید. کمپانی بیشاپ Bishop نیز در این زمینه توانسته محصولاتی با کیفیتی عالی ارائه کند که ما آن ها را در مطلب محصولات مراقبت از تاتو بدن بیشاپ معرفی کرده ایم.

 

کرم های بی حسی تاتو بدن

کرم بی حسی

کرم بیحسی

کرم های بیحسی تتو با توجه به موادی که در آن ها به کار رفته است به چند دسته تقسیم می شوند. خصوصیت این کرم ها این است که علاوه بر بی حس کردن موضعی، پوست را در هنگام تاتو زدن مرطوب نگه می دارد. پوست خشک و یا زیاد مرطوب برای تاتو زدن مناسب نیست. پس اگر پوست خشکی دارید استفاده از این کرم ها برای شما یک مزیت محسوب می شود. اما اگر پوست شما چرب است رطوبت آن بیش از اندازه می گردد. رطوبیت بیش از اندازه برای تاتو زدن توصیه نمی شود. در زیر سعی می کنیم کرم های تاتو بدن را برای شما تقسیم بندی کنیم.

 

کرم بی حسی حاوی لیدوکائین

این کرم ها که در پروسه انجام تاتو، پاک کردن تاتو توسط لیزر و انجام روش های زیبایی به کار می روند معمولا حاوی ۵ درصد لیدوکائین هستند. بعضی از آن ها توسط FDA (سازمان استاندارد دارو و غذای آمریکا) تایید شده اند و تا ۶ ساعت محل اعمال کرم را بی حس می کنند. این پمادهای بی حسی تاتو بدن در اندازه های مختلف موجود هستند و برای استفاده از آن ها بهتر است در خانه و یا ۲۰ دقیقه قبل از زدن تاتو اعمال شوند. برای تاثیرگذاری هر چه بیشتر آن ها دور محل اعمال شده را پلاستیک چسبنده بپیچید.

 

کرم بی حسی حاوی اپینفرین

این محصولات علاوه بر لیدوکائین حاوی درصدی اپینفرین هستند. این کرم های بی حسی تاتو بدن را ۲۰ دقیقه قبل از انجام تاتو بدن استفاده کنید. همان طور که قبلا گفته شد مدت زمانی که با استفاده از این نوع کرم بدنتان بی حس است بیشتر می باشد چرا که مقداری اپینفرین در آن به کار رفته است. در بعضی از این پمادها درصدی تتراکائین وجود دارد.

 

کرم بی حسی حاوی بنزوکائین

این کرم ها به غیر از لیدوکائین درصدی بنزوکائین در خود دارند البته ممکن است حاوی مقداری تتراکائین باشند. بنزوکائین با ثابت کردن برگشت‌ پذیری غشاء سلول های عصبی باعث می شود نفوذپذیری آن‌ها به یون‌سدیم کاهش یابد. در نتیجه هدایت امواج عصبی متوقف‌ می‌گردد و درد به مغز مخابره نمی شود. این پماد بی حسی تاتو بدن را نیز ۲۰ دقیقه قبل از شروع تاتو استعمال کنید.

 

کرم های بی حسی حاوی عصاره های طبیعی

عصاره های طبیعی می توانند بسیار آرامش بخش باشند. برای نمونه یک کرم می تواند حاوی لیدوکائین و روغن چای سبز باشد که در محل های پر درد تاتو مثل لب، چشم و ابرو به کار می رود. این پماد را می توانید برای کاهش خونریزی و تورم نیز به کار ببرید.

 

انواع اسپری بی حسی تاتو بدن

اسپری بی حس کننده تاتو بدن محصول کمپانی بیشاپ Bishop

اسپری بی حس کننده تاتو بدن محصول کمپانی بیشاپ Bishop

این محصولات یک جایگزین برای کرم های بی حسی هستند. تا آنجایی که ما تحقیق کرده ایم همگی آن ها دارای لیدوکائین هستند. از جمله مواد استفاده شده دیگر در آن ها می توان به آب تصفیه شده، الکل، عصاره های گیاهی مانند آلوئه، مندول، بابونه، چای سبز، ریشه کامفری، بنزالکنیم کلرید، رایحه ها، ریشه یارو و ریشه یوکا گلوکا (دو عنصر شناخته شده برای بهبودی، جوان سازی سلول، استریلیزاسیون و خواص ضد التهابی) و … اشاره نمود که بسته به برند سازده از آن ها استفاده می کنند. ما برای نمونه Bactine را در محصولات مراقبتی تاتو بیشاپ شرح داده ایم.

 

انواع ژل و فوم بی حسی تاتو بدن

ژل بی حس کننده تاتو بدن

ژل بی حس کننده تاتو بدن

در ژل های بی حسی نیز علاوه بر لیدوکائین موادی که در اسپری و کرم بی حسی به آن اشاره شد می تواند به کار رود.

 

 

پیشنهاد ما به شما

همان طور که دیدید هنوز نمی توان به نتیجه ای خاص در مورد محصولات بی حسی تاتو بدن رسید. پیشنهاد کلی ما به شما این است که این درد قابل تحمل را بپذیرید و مطلب راهکارهای کاهش درد تاتو را بخوانید تا بتوانید از هرگونه خطر احتمالی یا تاثیرات بدی که ممکن است برای تاتو شما داشته باشند دوری کنید.

با آرزوی موفقیت امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

 

منابع:

www.quora.com

www.drnumb.com

www.bigtattooplanet.com

inkaddict.com

wettattoo.com

www.livestrong.com

painfulpleasures.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *