تتو اسکویید گیم

سریال بازی مرکب (اسکویید گیم): معنا و مفهوم نمادها در تتو

تتو بازی مرکب squid game

 

این روزها با محبوبیت بسیار زیاد سریال کره ای بازی مرکب یا squid game  که از نتفلیکس پخش شده روبرو هستیم. این سریال کره ای از نمادهای ساده و در عین حال پر معنایی استفاده کرده است که در اینجا آنها را بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

 

تتو بازی مرکب

بازی مرکب

 

سریال بازی مرکب

بازی مرکب یا squid game  نام مجموعه تلویزیونی با موضوع بقاست. این مجموعه ساحت کره جنوبی است و از شبکه اینترنتی نتفلیکس در حال پخش است.

 

squid game tattoo

squid game tattoo

 

کارگردان این سریال هوانگ دونگ هیوک است و بازیگران آن لی جونگ-جه، پارک هه-سو، وی ها-جون، جونگ هو-یون، او یونگ-سو، هو سونگ-ته، انوپام تریپاتی و کیم جو-ریونگ هستند.

 

 

تتو بازی مرکب

تتو بازی مرکب

 

بازی مرکب در ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ در سطح جهانی منتشر شد. این سریال در همان هفته های اول انتشار، با بیش از ۱۱۱ میلیون بیننده در سراسر دنیا رکورد پر بیننده ترین سریال را شکست.

 

تتو squid game

تتو squid game

 

 

خلاصه داستان به این صورت است که گروهی از افراد متشکل از ۴۵۶ نفر با تجربیات مافاوت از زندگی برای برد جایزهٔ ۴۵٫۶ میلیارد وونی (۳۸٫۷ میلیون دلاری)، به شرکت در مجموعه‌ای از بازی‌های کودکانه با عواقبی ناگوار دعوت می‌شوند.

 

 

تتو بازی مرکب

بازی مرکب

 

 

این سریال با نشان دادن نماد های ساده و در عین حال پرمعنی، وایرال شده است و در هنر تتو نیز این نمادها جذابیت زیادی پیدا کرده اند. علامت های ساده دایره، مثلث و مربع که در نگاه اول ممکن است بی معنی به نظر برسند اما در واقع پر از مفاهیم جالب و جذاب هستند.

 

تاتو اسکویید گیم

تاتو اسکویید گیم

 

بازیگران سریال

 

 

لی جونگ-جه در نقش سونگ گی-هون (بازیکن شمارهٔ ۴۵۶)،[ راننده و معتاد به قماری که به همراه مادر خود زندگی می‌کند و برای حمایت مالی از دخترش در مضیقه است. او جهت پرداخت بدهی‌های فراوان خود در بازی شرکت می‌کند.

 

squid game

squid game

 

 

پارک هه-سو در نقش چو سانگ-وو (بازیکن شمارهٔ ۲۱۸)،سرپرست گروه سرمایه‌گذاری در یک شرکت اوراق بهادار و دوست قدیمی گی-هون که به‌خاطر استعدادی که داشت در دانشگاه ملی سئول تحصیل کرد ولی اکنون به‌دلیل دزدی پول از مشتری‌های خود، تحت تعقیب پلیس است.

 

squid game

squid game

 

 

هویون جونگ در نقش کانگ سه-بیوک (بازیکن شمارهٔ ۰۶۷)، یک فراری از کرهٔ شمالی که برای پرداخت هزینهٔ دلال، جهت یافتن و نجات خانوادهٔ خود از کرهٔ شمالی وارد بازی می‌شود.

 

squid game

squid game

 

 

او یونگ-سو در نقش اوه ایل-نام (بازیکن شمارهٔ ۰۰۱)،پیرمردی مبتلا به تومور مغزی که ترجیح می‌دهد به‌جای در انتظار مرگ ماندن در دنیای بیرون، بازی کند.

 

squid game

squid game

 

 

هو سونگ-ته در نقش جانگ دوک-سو (بازیکن شمارهٔ ۱۰۱)،گانگستری که برای پرداخت بدهی‌های قمار کلان خود وارد بازی می‌شود.

 

squid game

squid game

 

 

انوپام تریپاتی در نقش علی عبدل (بازیکن شمارهٔ ۱۹۹)، کارگر خارجی اهل پاکستان که پس از عدم پرداخت حقوق چندین ماهه از جانب صاحب کارش، برای تأمین مالی خانوادهٔ جوان خود وارد بازی می‌شود.

 

squid game

squid game

 

 

کیم جو-ریونگ در نقش هان می-نیو (بازیکن شمارهٔ ۲۱۲)، زنی مرموز و حقه‌باز که ادعا می‌کند مادری مجرد و فقیر است.

 

squid game

squid game

 

 

وی ها-جون در نقش هوانگ جون-هو،افسر پلیسی که در پوشش یک نگهبان، به‌دنبال برادر گمشده‌اش مخفیانه وارد بازی می‌شود.

 

squid game

 

 

نمادگرایی سریال

در این مجموعه از سه نماد مهم برای نمایش دادن افرادی که برای سازماندهی بازی تلاش می‌کنند استفاده شده است. سه علامت مثلث، دایره و مربع. این سه نماد در نگاه اول ما را به یاد علامت‌های روی دسته بازی پلی استیشن می‌اندازد که این خود به تنهایی نمادی مفهومی است.

 

 

اما گفته می‌شود که در سریال منظور از این سه علامت، اشاره به دسته بندی مورچه ها وجود دارد. علامت دایره نماد مورچه‌های کارگر، علامت مثلث برای مورچه‌های سرباز و در نهایت علامت مربع مخصوص مورچه‌های فرمانده است. همانطور که در سریال هم دیده می‌شود توالی کارکنان بازی به همین صورت است. کارکنانی که اسلحه ندارند با علامت دایره، آنهایی که اسلحه دارند و با بازیکنانی که موفق نمی شوند شلیک می کنند با علامت مثلث و کسانی که از این دو گروه بالاتر هستند و به عبارتی مسئول دیگران هستند با علامت مربع نشان داده می شوند.

 

 

 

علامت‌های سریال بازی مرکب در تتو

 

تتو دایره

تتو دایره

تتو دایره

 

دایره یک نماد بسیار ساده و معنی دار در هنر تتو است. این نماد جزو تتوهای پر طرفدار است. یکی از اساسی ترین و در عین حال قدرتمند ترین معناهای دایره در هنر تتو، اشاره به جهان هستی و چرخه زندگی است.

 

تتو دایره

تتو دایره

 

در بسیاری از عقاید این مفهوم وجود دارد که مرگ پایان زندگی نیست و چرخه‌ای دائمی زندگی انسان و مرگ او را در بر گرفته است. همچنین نماد دایره به انطعاف پذیری و حرکت با امواج زندگی اشاره دارد.

 

تتو دایره

تتو دایره

 

زمین به شکل دایره است، جهان شبیه یک دایره خیالی تصور می‌شود، کامل بودن هرچیزی با نماد یک حلقه نشان داده می‌شود و اگر هر روز به یک تتو  دایره نگاه کنید، این پیام به شما القا می‌شود که باید روز خود را کامل زندگی کنید و از ان استفاده درست و لذت بخش ببرید.

 

تتو دایره

تتو دایره

 

علامت های خدا، بی زمانی و بی نهایت نیز به دایره مربوط هستند. دایره دارای ویژگی های زنانه است، چرا که اشاره به چرخه قاعدگی و ریتم‌های طبیعی بدن زنان دارد.. ایده حرکت نیز از دایره گرفته شده است. حتی مدارهای چرخش سیارات به دور خورشید شبیه به دایره تلقی می‌شود. در معنای کلی، دایره می‌تواند به هرچیزی اشاره داشته باشد.

 

تتو دایره

تتو دایره

کسانی که به هوش خود افتخار می کنند می توانند این احساس را با یک تتو دایره نشان دهند. همچنین افراد می‌توانند به تتو دایره نقش‌های دیگری اضافه کنند. برای مشاهده طرح‌هایی برای اضافه کردن به تتو دایره، مقاله تتوهای کوچک و مفهومی را بخوانید.

 

تتو دایره

تتو دایره

 

 

 

تتو مثلث

تتو مثلث دارای معنای عمیق و جذابی است. این نماد کهن، ریشه های عمیقی در دین و اساطیر دارد.

 

تتو مثلث

تتو مثلث

 

در ابتدا، ساده ترین معنی مثلث اشاره به اصل دین مسیحیت است. در مسیحیت سه کلمه مقدس “پدر، پسر و روح القدس” پایه اعتفادات هستند و برای افراد مذهبی داشتن این تتو پیشنهاد می‌شود.

 

تتو مثلث

تتو مثلث

 

همچنین تتو مثلث برای نشان دادن چشم جهان بین نیز استفاده می‌شود. همانطور که در مقاله تتو چشم جهان بین گفته شد، این نماد به خدا و مراقبت دائمی او از انسان اشاره دارد.

 

تتو مثلث

تتو مثلث

 

تاتو مثلث برای نشان دادن خانواده نیز به مار می‌رود. یعنی نماد “مادر، پدر و فرزند”  است. مفاهیم دیگر مثلث عبارتند از:

زمان گذشته، حال و آینده

ذهن، بدن و روح

فکر، احساس و حواس

زمین، دریا و آسمان

 

تتو مثلث

تتو مثلث

 

در فرهنگ سلتیک از نمادهای مثلثی شکل زیاد استفاده شده است. در عددشناسی عدد سه یک عدد قدرتمند است و همچینین جهت گیری مثلث می‌تواند نشان دهنده مفاهیم عجیبی باشد.

 

تتو مثلث

تتو مثلث

 

اگر مثلث به سمت بالا اشاره کند نماد مردانگی، خورشید، فعالیت و پدر است ولی اگر به پایین اشاره کند نماد زن و زنانگی، مادر و غار باشد. دو مثلث در کنار هم نمایانگر بشریت و خلاقیت هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد تتوهای هندسی به مقاله تتوهای مقدس هندسی مراجعه کنید.

 

تتو مثلث

تتو مربع

مربع شکلی است که همه ما در طول زندگی خود بارها دیده ایم و امکان ندارد محلی را

پیدا کنید که مربع در آن وجود نداشته باشد. بنابراین مربع با همه جزییات زندگی ما گره خورده است. اما این شکل به چه مفاهیمی اشاره دارد؟

 

تتو مربع

تتو مربع

 

اولین و ساده ترین معنی تتو مربع قوانین و اصول است. اگر به اصول پایبند هستید و قانون و قانونمندی را دوست دارید، یک تتو مربع بزنید.

 

تتو مربع

مربع

 

یکی دیگر از معانی تتو مربع اجتماع است. اگر کارهای جمعی را دوست دارید و بصورت تیمی کار می‌کنید این تتو مناسب شماست.

 

تتو مربع

تتو مربع

 

تتو مربع همچنین نشان دهنده اطمینان و ثبات است. برای افرادی که قابل اعتماد هستند و یا اعتماد را شرط ایجاد روابط می‌دانند، می‌توانند با زدن یک تتو مربع این موضوع را به دیگران نیز نشان دهند.

 

تتو مربع

تتو مربع

 

جالب است بدانید که نماد مربع یک علامت مهم در دین اسلام است و در این دین علامت مربع به قلب انسان‌ها اشاره دارد. همچنین فصل‌های مختلف سال نیز در این نماد وجود دارد.

 

تتو مربع

تتو مربع

 

عقیده ای که بومیان امریکایی دارند این است که مربع به مهم ترین وجه توجه و تمرکز انسان اشاره دارد و بسیاری از بومیان در ابتدا یک مربع خالی روی بدنشان تتو می و سپس وقتی هدف زندگیشان مشخص شد و چیزی که قرار است در راه آن زندگی خود را بگذرانند را پیدا کردند، داخل آن مربع را با نام و یا شکل آن موضوع پر می‌کنند.

 

تتو مربع

تتو مربع

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *