آیا قبل از تتو زدن باید وزن کم کنم؟

بررسی تغییرات کاهش وزن بر روی تتو

 

بدن ما به طور طبیعی در طول زمان تغییر می‌کند. پوست بدن نیز با گذشت سال‌ها به آرامی شروع به افتادگی و چروک شدن می‌کند و این تغییرات، شکل و ابعاد تتو شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این مقاله به بررسی این سوال می پردازیم که آیا لازم است قبل از زدن تتو وزن کم کنید یا نه؟ برای دانستن پاسخ این سوال با اینکینگ همراه باشید.

 

 

کاهش وزن قبل از تتو؛ بله یا خیر؟

در واقع جواب کاملی برای این سوال وجود ندارد؛ زیرا پاسخش بستگی به بدن شما دارد. بسیاری از افراد به دلایل زیر قصد دارند قبل از تاتو ورن خود را کاهش دهند:

 

آنها می خواهند تتو خود را به دوستان و/یا رسانه های اجتماعی نشان دهند و نمی خواهند در عکس ها “چاق” باشند.

آن‌ها می‌خواهند در ناحیه‌ای که لاغرتر به نظر می‌رسد تاتو کنند (مثلاً شکم صاف)

 

آنها تتو را به عنوان پاداشی برای کاهش وزن و سلامتی می خواهند.

 

 

شما هم ممکن است به یکی از این دلایل قصد داشته باشید وزن خود را کاهش دهید. اما اگر تصمیم دارید قبل از زدن تتو لاغری را تجربه کنید، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

اگر تتو را به عنوان یک عامل برای حفظ وزن ایده آل خود در نظر کرفته اید باید در نظر داشته باشید که ممکن است بعد از مدتی این عامل تاثیر خود را از دست بدهد و به وزن قبلی بازگردید. پس قبل از هر چیز اراده خود را قوی کنید.

در مورد محل قرارگیری تتو به حد کافی تحقیق کنید. مناسب بودن محل قرارگیری تتو علاوه بر تغییرات پوستی به میزان درد تتو در نقاط مختلف بدن نیز بستگی دارد. علاوه بر آن اگر تتو شما در مکانی قرار بگیرد که به راحتی قابل مشاهده توسط دیگران باشد، اعتماد به نفس شما تا اندازه زیادی به چاقی یا لاغری تان مرتبط خواهد شد.

بهتر است درمورد رنگ های مختلف تتو و همچنین ماندگاری رنگ های تتو اطلاعات کافی به دست آورید تا مناسب ترین رنگ‌ها را انتخاب کنید.

اگر بر روی عادات ورزشی و غذایی تان کنترلی ندارید و ممکن است به عادات ناسالم خود بازگردید، انجام تتو در زمانی که لاغر هستید به شما توصیه نمی‌شود.

اگر تتو را بر روی قسمت‌هایی از بدن قرار دهید که می‌توان آن‌ها را به راحتی پنهان کرد یا چربی زیادی در آن نقاط جمع نشود، نگرانی شما در مورد افزایش وزن کاهش خواهد یافت.

در نهایت، بهتر است در مورد حذف تتو به وسیله لیزر تحقیق کنید.حتی اگر مطمئن هستید که وزنتان را کاهش می دهید و تتو شما برای همیشه شما خود را حفظ می کند، باید در مورد تفاوت هزینه زدن تتو و پاک کردن آن با لیزر و میزان درد و آسیب آن اطلاعات داشته باشید.

 

 

مزایای کاهش وزن قبل از تتو زدن:

افزایش اعتماد به نفس برای انتخاب تتو مورد علاقه

افزایش انگیزه برای حفظ وزن ایده آل

بهبود نگرش دیگران نسبت به تتو شما در شبکه‌های اجتماعی و محافل دوستانه نسبت به وقتی که اضافه وزن دارید.

(لازم به ذکر است که هر بدنی به هر شکلی که باشد زیباست و مهم‌ترین رکن بدن هر انسان سلامتی ست؛ با این وجود متاسفانه هنوز در بسیاری از اذهان این نگرش که لاغری زیباست وجود دارد و انتشار تصاویر تتو بر روی بدن‌‌های بدون چربی بازخوردهای مثبت بیشتری خواهد داشت.)

 

معایب کاهش وزن قبل از تتو:

وجود گوشت و چربی کمتر در زیر پوست، باعث می‌شود نسبت به زمانی که لاغر نیستید درد بیشتری احساس کنید.

اگر در زمان لاغری تتو بزنید و سپس دوباره اضافه وزن داشته باشید، تتو شما چروک یا کشیده می‌شود و زیبایی اولیه را نخواهد داشت.

 

پبشنهاد ما برای افرادی که نگران تغییرات تتو هستند

درست است که با تحقیق و انتخاب اصولی طرح تتو و کسب اطلاعات درمورد نقاط مختلف بدن و تاثیر آن بر روی تتو جای نگرانی باقی نمی‌ماند، اما برخی از افراد همچنان با فکر کردن به تتو زدن در زمان لاغری نگران هستند. توصیه اینکینگ به این افراد این است که تتوهای موقت را امتحان کنند. با این نوع تتوها شما متوجه خواهید شد که چه طرحی و کدام ناحیه از بدن برای انجام تتو مناسب تر است و سپس اقدام به زدن تتو دائم می‌کنید.

 

 

در صورت افزایش وزن چه اتفاقی برای تتو می‌افتد؟

به دلیل اینکه افزایش ورزن فرایندی آهنسته است و به سرعت صورت نمی گیرد، پوست در طول این فرایند همراه با بدن شما کشیده می‌شود و در این صورت تتو شما دچار مشکل نخواهد شد. همچنین در حین بارداری نواحی شکم، و انگشتان دچار تغییر می‌شوند و نواحی دیگر ممکن است هیچ تغییری نکنند.

اما مضرترین نوع افزایش وزن، نوع سریع آن است. اگر به طور ناگهانی وزن خود را افزایش دهید، چه با کمک رژیم عذایی و چه به دلایل روانی، این موضوع می تواند باعث آسیب دیدن شکل کلی تتو شما شود. مشکلاتی مانند کشش، محو شدن، چین و چروک در زیر تتو از قبیل این مسائل هستند. البته هستند افراد خوش شانسی که با اضافه وزن هنوز هم تتو آنها مانند اول به نظر می‌رسد.

 

سوالات متداول

 

آیا باید قبل از تتو وزن کم کنم؟

نه، لازم نیست قبل از انجام تتو وزن کم کنید، اما بسیاری از مردم آن را برای بهبود سلامت یا تصویر کلی از بدن خود مناسب می دانند.

 

آیا قبل از کاهش وزن باید تتو را اجرا کنم یا بعد از آن؟

 

توصیه می کنیم قبل از کاهش وزن تتو بزنید. تحریفی که افزایش وزن می تواند ایجاد کند به طور کلی بسیار بیشتر از تغییری است که کاهش وزن ممکن است ایجاد کند.

 

آیا می‌توانم در زمان بارداری تتو بزنم؟

پیشنهاد می‌کنیم مقاله تاتو در زمان بارداری را مشاهده کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *