پوست شناسی

آموزش پوست شناسی در تاتو صورت

شناخت انواع پوست و ساختار آن   :

 

در مقاله آموزش پوست شناسی در تاتو صورت سعی داریم شما را با انواع پوست اعم از چرب ، خشک …. و ساختار آن آشنا کنیم . شناخت نوع پوست و پیگمنت هایی که در پوست غالب است در شناخت و ترکیب رنگ ابرو در هنگام تاتو صورت  موثر است که عدم دانش و تجربه در این زمینه ، اعم از شناخت پوست ،  ساختار آن و ترکیب رنگ در نهایت منجر به تغییر رنگ ( دودی یا قرمز ) پس از گذشت چند هفته میشود که چندان مطلوب نمی باشد . برای اینکه رنگ تاتو در هنگام تاتو کردن ابرو ، به درستی انتخاب شود ؛ باید اطلاعاتی در مورد ساختمان پوست ، بهترین لایه برای کاشت رنگ و  ارتباط نوع  و رنگ پوست با رنگ های تاتو را به دست آورد .

 

لایه های پوست :

در مبحث آموزش پوست شناسی در تاتو صورت ، پوست بزرگترین عضو منفرد بدن است که ۱۵ تا ۲۰ درصد کل وزن بدن را تشکیل می دهد .پوست بدن انسان مانند یک صفحه کاغذ تخت نیست بلکه ساختاری لایه لایه دارد که در این مقاله به انواع لایه های پوست و مناسب ترین لایه برای کاشت رنگدانه می پردازیم .

ساختار و لایه های پوست
سه لایه جداگانه بسیار نازک به شرح ذیل در پوست وجود دارد :
  • اپیدرم

  • درم

  • هیپودرم

 

لایه اپیدرم (epiderm) :

یک لایه سطحی و رویی پوست بوده که شامل سلول های مرده می باشد ، این لایه پوست را در مقابل خشک شدن (از دست دادن رطوبت ) محافظت می کند .اساسی ترین وظیفه این لایه حفاظت از بدن و تعیین پوست افراد می باشد . رنگدانه های تاتو در صورتیکه به لایه اپیدرم پوست وارد شود به دلیل اینکه سلول ها مرده هستند و رنگ در سطح پوست کاشت می شود  به راحتی از روی پوست پاک می شود .

 

لایه درم (derm):

به لایه میانی پوست ( غشاء میانی پوست ، لاپوست ، قسمت حساس و عروقی میان پوست )که شامل سلول های بافت زنده می باشد درم می گویند، که ۵ تا ۷ برابر ضخیم تر ازاپیدرم می باشد و رنگدانه ها توسط سوزن باید به این لایه وارد شود که این امر سبب پایداری و ماندگاری رنگ می شود .

 

لایه هیپودرم (hypoderm) :

سومین لایه پوست است که پوست را به بافت های ماهیچه ای متصل می نماید و یک لایه بافت چربی است که وقتی سوزن وارد این لایه می شود خونابه ( خون خیلی رقیق به همراه آب ) از آن خارج می شود و به هیچ وجه نباید سوزن به این لایه برسد هیپودرم، هایپودرم یا قسمت زیر جلد نام دارد.

 

شناخت انواع پوست :

 

پوست شناسی در تاتو عامل بسیار مهمی است تا به وسیله شناخت انواع آن بتوان بهترین و نزدیک ترین رنگ را به پوست انتخاب کرد . در حالی که پوست همه انسان ها اساسأ ساختار یکسانی دارند ، اختلاف جزئی بیولوژیکی می توانند در مراقبت و نگهداری صحیح از پوست تأثیر بسزایی بگذارد ، افراد می توانند غدد چربی کم و بیش فعال داشته باشند که بر اساس مقدار چربی و ترشحات آن پوست افراد به چهار دسته تقسیم می شود :

 

 

انواع مدل پوست

انواع پوست :
  • پوست چرب
  • پوست خشک
  • پوست مختلط
  • پوست نرمال

 

انواع پوست در

 

 

پوست چرب :

افرادی که پوست چرب یا روغنی دارند ممکن است منافذ بزرگی در پوست خود داشته باشند و اغلب پوست این افراد براق است و جوش های بسیاری ممکن است در پوست آن ها مشاهده شود و نسبت به پوست های دیگر ضخیم تر است و چین و چروک کمتری دارد .

 

پوست خشک :

افرادی که پوست خشک دارند ، ممکن است دارای یک چهره بی روح و خشن باشند و پوست آن ها کدر و مات است و هیچ برقی ندارد . اغلب چین و چروک و خطوط بیشتری نسبت به سایر انواع پوست دارند که در این نوع پوست لکه های قرمز ناشی از حساسیت وجود دارد .

 

پوست مختلط :

پوست ترکیبی یا مختلط پوستی است که در برخی مناطق پوست چرب  و در برخی مناطق خشک می باشد در افرادی که این نوع پوست را دارند چانه ، بینی و پیشانی (به اصطلاح  Tصورت ) متداول ترین مناطق چرب پوست صورت را تشکیل می دهد و مناطق دیگر مانند گونه ها ممکن است خشک باشد

 

پوست طبیعی :

پوست نرمال یا طبیعی به پوستی می گویند که دارای سطح متوسطی از روغن و آب است نه خشک است نه چرب و معمولأ منافذ کوچک و لکه های کمی دارد .

 

نکته:

بعضی از پوست ها هستند که علائم پوست چرب را دارند ولی به شدت کم آب میباشند که به این نوع از پوست ها دهیتراته (کم آب ) می گویند که نباید با پوست خشک اشتباه گرفته شوند  ، نکته مهم و اساسی این است که دهیتراته بودن پوست با کمبود آب سنجیده می شود نه با کمبود چربی های پوست ، به همین خاطر انواع پوست های چرب می توانند دچار کم آبی شوند و با در نظر گرفتن این موضوع و شناخت درست پوست می توانید بهترین روش تاتو و ترکیب رنگ را برای کاشت بهتر رنگدانه ها به زیر پوست انجام دهید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *