آموزش نحوه راه اندازی تاتو ماشین کویل

آموزش نحوه راه اندازی دستگاه تاتو بدن و تنظیم آن

چنانچه دوره آموزشی نرفته باشید این مطلب می تواند برای شما کاربردی باشد. یکی از کارهایی که باید قبل از هر چیز بدانید این است که چگونه با دستگاه تاتو بدن کار کنید. ما در مطلب آموزش نحوه راه اندازی دستگاه تاتو بدن گام به گام با شما خواهیم بود تا این کار را اصولی انجام دهید و هنگام کار به مشکلی بر نخورید.

لوازم مورد نیاز برای راه اندازی دستگاه تاتو

لوازم دستگاه تاتو بدن

در مرحله اول شما باید یک سری از لوازم مورد احتیاج را خریداری کنید. از این لوازم می توان به دستگاه تاتو بدن (کویل)، کابل کلیپ کورد، گریپ، سوزن تاتو، سرپلاک سوزن، منبع تغذیه (پاور) و پدال اشاره کرد.

دستگاه تاتو بدن کویل

این دستگاه گرفته شده از قلم مغناطیسی ادیسون است و نام گذاری آن به دلیل استفاده سیم پیچ (کویل) در آن می باشد. وقتی جریان الکتریسیته به سیم پیچ ها می رسد آن ها را تبدیل به آهنربا می کند و همین دلیل کشیده شدن قسمت عقبی کویل به سمت جلو است. وقتی قسمت عقبی یا آرماتور بار به سمت جلو می آید جریان قطع می شود و سیم پیچ ها خاصیت مغناطیسی خود را از دست می دهند و این دلیل برگشت آرماتور بار به سمت عقب است. این حرکت رفت و برگشتی به سرعت انجام می پذیرد و همین دلیل حرکت سوزن رو به جلو و عقب است.

کابل کلیپ کورد

برای راه اندازی دستگاه تاتو بدن احتیاج به کابل دارید. کابل کلیپ کورد دارای دو سر متفاوت است. سر RCA آن به منبع تغذیه و سر چنگکی شکل به دستگاه تاتو بدن وصل می شود.

گریپ

گریپ به قسمت جلویی دستگاه وصل می گردد و سوزن از میان آن رد می شود. این همان چیزی است که شما هنگام تاتو زدن در دست می گیرید. برای آشنایی با گریپ ها به مطلب آموزش گریپ و انواع آن بروید.

سوزن تاتو

سوزن تاتو از دو قسمت بدنه و سر تشکیل شده است. در مطلب ویدئو آموزش انواع سوزن تاتو بدن می توانید بیشتر در مورد سوزن ها بدانید.

سرپلاک

سرپلاک در قسمت جلویی گریپ قرار می گیرد و سوزن از داخل آن رد می شود. سرپلاک ها به صورت یکبار مصرف استفاده می شوند.

منبع تغذیه

منبع تغذیه در راه اندازی دستگاه تاتو بدن نقش مهمی دارد. اگر دقت کنید بر روی منبع تغذیه معمولا سه سوراخ را خواهید دید. یک سوراخ برای وصل شدن به برق، یکی برای فرستادن جریان به دستگاه تاتو بدن و دیگری برای اتصال به پدال. وظیفه منبع تغذیه تغییر سرعت دستگاه تاتو بدن است. می توانید برای آشنایی بیشتر به مطلب انواع ترانس های تاتو بدن بروید.

پدال

پدال وظیفه قطع و وصل کردن جریان را بر عهده دارد. پدال ها انواع مختلفی دارند.

برای شروع و راه اندازی دستگاه تاتو بدن، بهتر است که لوازم را به طور جداگانه خریداری کنید. با این کار هر طور که بخواهید می توانید دستگاه را تنظیم کنید و معمولا از نظر قیمت به صرفه تر است.

 

مشورت با یک تاتوآرتیست برای راه اندازی دساتگاه تاتو بدن

مشورت با یک تاتوآرتیست

بعد از تهیه محصولات شروع به راه اندازی دستگاه تاتو بدن می کنیم. در دوره های آموزشی به شما نحوه راه اندازی دستگاه تاتو را آموزش می دهند اما اگر این دوره ها را نگذرانده اید می توانید با یک تاتوآرتیست راجع به آن صحبت کنید و یا با خواندن مقاله ها و ویدئو های آموزشی با این کار آشنا شوید.

 

شستن دستان برای شروع به کار تاتو

شستن دستان برای شروع به کار تاتو

از آنجایی که هنر تاتو با خون افراد سر و کار دارد پس باید به خوبی مراقب باشید که دستگاه تاتو را تمیز نگهداری و آن را ضدعفونی کنید. قبل از راه اندازی دستگاه تاتو دستان خود را به خوبی بشویید و یا از دستکش لاتکس برای این منظور استفاده کنید.

 

جایگذاری گریپ در دستگاه تاتو بدن

جایگذاری گریپ در دستگاه تاتو بدن

ابتدا گریپ را بر روی لوله گریپ ببندید (معمولا گریپ دارای یک پیچ است که می توانید آن را سفت کنید) و سپس لوله گیریپ را در سوراخ جلوی دستگاه قرار دهید.

 

جایگذاری سوزن در دستگاه تاتو بدن

جایگذاری سوزن در دستگاه تاتو بدن

سوزن های تاتو بسیار متنوع هستند و هر کدام مخصوص به کاری از جمله خط زدن (لاینینگ)، پر کردن و سایه زدن ساخته شده اند. سوزن را به آرامی داخل شیار گریپ قرار دهید. مراقب باشید که سوزن به دیوار گریپ بر خورد نکند. اگر سوزن را به دیواره گریپ بزنید نوک آن از بین می رود و نه تنها شما به خوبی نمی توانید طرح تاتو خود را بزنید بلکه پوست مشتری را خراش می دهید و درد او بیشتر می شود.

 

قرار دادن سوزن روی آرماتوربار دستگاه تاتو بدن

قرار دادن سوزن روی آرماتوربار

روی آرماتور بار یک برآمدگی برای سوزن تعبیه شده است. واشره هایی طراحی شده اند که شما باید ابتدا آن ها را روی برآمدگی قرار دهید و سپس انتهای سوزن را روی آن ببندید. اگر احیانا سوزن به سختی بر روی واشر قرار می گیرد ابتدا واشر را داخل سوزن قرار دهید و سپس آن را روی آرماتوربار ببندید. پس برای راه اندازی دستگاه تاتو بدن حتما واشر ها را خریداری کنید.

 

تنظیم سر سوزن و سفت کردن گریپ در دستگاه تاتو بدن

تنظیم سر سوزن و سفت کردن گریپ

در این مرحله شما باید بدانید که به چه اندازه سر سوزن خود را از سرپلاک بیرون بگذارید. این موضوع معیار دقیقی ندارد و هر تاتوآرتیست به یک اندازه سر سوزن را بیرون می گذارد اما در کل باید بدانید برای خط زدن و پرکردن باید سر سوزن بیشتر از زمانی که می خواهید سایه بزنید بیرون باشد. بعد از اینکه میزان بیرون زدگی سوزن از سرپلاک را تنظیم کردید پیچ روی دستگاه را به خوبی سفت کنید تا میله سرپلاک محکم شود.

 

منبع تغذیه دستگاه تاتو بدن

منبع تغذیه دستگاه تاتو بدن

منبع تغذیه باید مطابق با دستگاه تاتو شما باشد. هر دستگاه تاتو برای یک بازه ای از جریان طراحی شده است و نباید بیشتر از آن میزان باشد. صفحه نمایشگر منبع تغذیه ها می تواند آنالوگ (عقربه ای) و یا دیجیتال باشد.

 

تغییر سرعت دستگاه تاتو بدن

تغییر سرعت دستگاه تاتو بدن

هر چه عدد روی صفحه نمایش را بیشتر کنید سرعت دستگاهتان بیشتر می شود و این چیزی است که تعیین می کند شما با آن سایه و یا لاین بزنید.

 

پدال دستگاه تاتو بدن

پدال دستگاه تاتو بدن

پدال می تواند همراه با دستگاه باشد اما اگر نبود باید یکی از آن ها را برای راه اندازی دستگاه تاتو بدن خریداری کنید.

 

اتصال پدال به منبع تغذیه دستگاه تاتو بدن

اتصال پدال به منبع تغذیه دستگاه تاتو بدن

پدال را به منبع تغذیه وصل کنید. اطمینان حاصل نمایید که پدال را در محل مناسب آن بر روی منبع تغذیه وصل کرده اید.

 

اتصال دستگاه تاتو بدن به منبع تغذیه با کابل کلیب کورد

اتصال دستگاه تاتو بدن به منبع تغذیه با کابل کلیب کورد

حالا دستگاه را با کابل کلیپ کورد به منبع تغذیه وصل کنید. باید دو چنگک را داخل حفره هایی که برای این منظور تعبیه شده اند قرار دهید.

 

کار کردن دستگاه تاتو بدن

کار کردن دستگاه تاتو بدن

منبع تغذیه را به برق وصل کنید. باز هم اطمینان حاصل کنید که هر کابل را در جای خود زده اید. بعد از طی این مراحل پدال را فشار دهید. دستگاه شما باید به طور منظم کار کند و کمی صدا و لرزش داشته باشد.

 

تاتو زدن با دستگاه تاتو بدن

تاتو زدن با دستگاه تاتو بدن

حالا با دستگاه خود می توانید کار کنید اما به یاد داشته باشید که شما ابتدا باید آموزش دیده باشید و یا تمرین کرده باشید. بعضی از تاتوآرتیست ها معتقدند که می توانید کار خود را از تمرین کردن بر روی میوه ها شروع کنید. سیب و گلابی تقریبا شبیه به پوست انسان هستند. بعضی دیگر از تاتوآرتیست ها به شما خواهند گفت که بر روی پوست مصنوعی کار کنید. پوست مصنوعی را می توانید از فروشندگان محصولات تاتو تهیه کنید. اما چیزی که می خواهم به شما در مطلب آموزش نحوه راه اندازی دستگاه تاتو بدن بگویم این است که هر دو این ها با پوست انسان متفاوت هستند ولی تمرین کردن بر روی آن ها غیر قابل اجتناب است و شما باید این کار را انجام دهید.

 

با آرزوی موفیقیت برای شما، مطمئنیم که با تمرین و تکرار می توانید یک تاتوآرتیست خوب شوید.

منابع مورد استفاده:

www.wikihow.com

en.wikipedia.org

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *