آموزش قرینه سازی ابرو در تاتو صورت

در مبحث آموزش قرینه سازی ابرو در تاتو صورت ابتدا شما را با ابزارهای قرینه سازی ابرو و انواع شکل صورت و طراحی ابرو مطابق آن آشنا میکنیم . بعد از آنکه پوست را در مبحث پوست شناسی و ترکیب رنگ شناختیم و با انواع آن آشنا شدیم و متوجه شدیم برای هر نوع پوست از چه ترکیب رنگی باید استفاده کرد می رسیم به مبحث آموزش قرینه سازی ابرو در تاتو صورت که یکی از مهم ترین و حرفه ای ترین اصول کار میکروپیگمنتیشن ( هاشور ابرو) می باشد .

 

 

می دانیم که ابرو از قسمت های مختلفی تشکیل شده است :
قسمت های مختلف ابروسر ابرو که همان تاج ابرو می باشد

هشت ابرو که براش قوس یا ارک ابرو هم گفته می شود

دنباله ابرو که همان دم ابرو می باشد

 

 

به دست آوردن سه نقطه طلایی ابرو برای قرینه سازی با استفاده از قلمو:

 

آموزش قرینه سازی ابروقرینه سازی ابرو

ابتدای کار باید تاج ابرو ( سر ابرو ) را مشخص کنید ، در ابتدا قلمو را در کنار پره بینی قرار دهید طوری که به صورت عمود از گوشه داخلی چشم بگذرد و نقطه تلاقی ابرو با قلمو نقطه ای است که ابرو از آن قسمت شروع میشود . برای کشیدن قوس ابرو ( ارک ابرو ) که دو سوم زیبایی ابرو به حالت آن بستگی دارد باید قلمو را از پره بینی و ۸ لب به سمت عنبیه چشم قرار داده و نقطه ای که ابرو را قطع می کند مکان صحیح قوس دادن ابرو می باشد . برای قسمت دنباله ابرو (دم ابرو ) قلمو را کنار پره بینی قرار داده به طوری که قلمو از گوشه خارجی چشم بگذره نقطه تلاقی قلمو با دم ابرو نقطه ای است که انتهای ابرو را مشخص می کند . این نقطه متعادل ترین اندازه دم ابرو است که بر اساس سلیقه مشتری می تواند کمی کوتاه تر باشد اما هیچ گاه بلند تر نباید باشد زیرا به ابرو ها حالت افتاده میدهد که از زیبایی چهره می کاهد .

 

 

قرینه سازی ابرو

 

 

ابزارهای قرینه سازی ابرو :

خط کش چسبی یا ژله ایی

کولیس

دیوایدر

 

 

قرینه سازی ابرو با استفاده از خط کش قرینه سازی و کولیس :

 

 

قرینه سازی ابرو

 

در ابتدای کار باید نقطه وسط پیشانی و بین دو ابرو را مشخص کنید . سپس خط کش قرینه سازی بالای ابروها رو پیشانی گذاشته و نقطه وسط یعنی نقطه صفر را مطابق با خط مشخص شده بین دو ابرو قرار می دهیم با دقت که فاصله بین دو ابرو کم یا زیاد نباشد سپس از خط وسط پیشانی تا قوس ابرو را اندازه می زنیم ( از نقطه صفر تا قوس دو ابرو یک میزان فاصله تعیین می کنیم ) به همین ترتیب خط وسط پیشانی را تا دنباله ابرو ها اندازه می گیریم ، حالا یک خط مستقیم از قوس یک ابرو به قوس ابروی دیگر با استفاده از خط کش و کولیس می کشیم تا بالا و پایین بودن ابرو ها را متوجه شویم سپس یک خط به موازات نقطه بالای تاج به نقطه بالای تاج ابرو دیگر وصل کنید و همین کار را عینأ با نقطه پایینی تاج ابرو انجام دهید تا دو ابرو در یک راستا قرار بگیرند ، حال مطابق قاب ایجاد شده و نقطه های طلایی که به دست آوردید طراحی را کامل کرده و هاشور یا تاتو را شروع کنید.

 

 

چند نکته مهم برای قرینه سازی ابرو :

 

قرینه سازی ابرو

 

باید توجه داشته باشید که با توجه به فرم صورت ، ابرو ها باید قرینه سازی شوند تا زیبایی صورت چند برابر شود . وقتی که ما بیس صورت افراد را شناختیم و فهمیدیم چه کسی صورتش بیضی است چه کسی صورت مربعی دارد یا چه کسی شکل صورتش حالت الماسی یا قلبی است با توجه به نوع صورتش می توانید نوع ابرو را برایش طراحی کنید. که در مقاله آموزش قرینه سازی ابرو در تاتو صورت ما سعی داریم شما را با انواع شکل صورت و بهترین و بدترین مدل ابرو برای آن آشنا کنیم .

 

 

انواع شکل صورت و طراحی ابرو مطابق آن :

 

انواع شکل صورت

 

صورت گرد :

ویژگی‌های صورت گرد: چهره پر و چانه گرد است، زوایای صورت به ندرت مشخص می‌شوند و گونه‌ها برجسته هستند.
هدف کم کردن از میزان گردی صورت از طریق کشیده تر کردن آن است پس بهترین مدل ابرو برای صورت گرد ، ابروی زاویه دار با ارتفاعی بلند و دمی کوتاه می باشد که صورت را استخوانی و کشیده تر نشان دهد، از ابرو های گرد پرهیز کنید چرا که این فرم باعث گرد شدن صورت می گردد

 

چهره دایره

 

صورت قلبی :

ویژگی‌های صورت قلب شکل صورت کشیده، چانه برجسته، گونه‌های برجسته و پیشانی پهن است.
چانه این افراد حالت خاصی دارد که در برخورد اول تمام نگاه ها را به سمت خود هدایت می کند. بهترین فرم و حالت برای افرادی با این خصوصیات در چهره، انتخاب مدل ابروهای پهن و تیره و ابروی زاویه دار در انتها است که موجب می شود دیگر چانه مرکز توجه نباشد و چشم ها زیباتر دیده شوند.

 

فرم چهره قلب

 

صورت بیضی :

ویژگی‌های صورت‌ بیضی: تمامی بخش‌ها به صورت یکنواخت پخش شده‌اند. چانه کشیده‌تر از پیشانی است، گونه‌ها برجسته هستند. و تا حدی زیادی به یک تخم مرغ شباهت دارند
برای این فرم صورت مدل ابروهای هشتی و رو به بالا مناسب نیست. مدل ابروی صورت هایی با فرم بیضی ، ابروهایی پهن، صاف و بدون زاویه یا با یک قوس ملایم در انتها هستند.

 

چهره بیضی

 

صورت مربعی :

ویژگی‌های صورت‌ مربعی: صورت های مربعی شکل در قسمت چانه و فک زوایای زیادی دارند . بهترین مدل ابرو برای تعدیل این زوایا ابروهای گرد و بدون زاویه است .

 

 

چهره مربع شکل

 

صورت مستطیلی :

ویژگی‌های صورت مستطیلی: چانه دراز و لاغر و نوک تیز، زاویه‌های تند در صورت و پیشانی کشیده است
در صورت های کشیده اندازه طول صورت از عرض یا پهنای آن بیشتر است و باید برای این نوع صورت ها ابرویی انتخاب کنیم که پهنای صورت را بیشتر نمایان کند . بهترین نوع ابرو برای این صورت ها ، ابروی پهن و بلند است.

 

چهره مستطیلی

 

صورت الماسی :

ویژگی‌های صورت‌ الماسی : چانه و پیشانی کوچک، گونه‌ها برجسته و صورت لاغر است
ابروهای رو به بالا و دنباله دار بهترین مدل ابرو برای این فرم صورت است ولی ابروهای صاف و بی حالت این فرم صورتها را بی حال و خسته نشان می دهد.

 

 

چهره لوزی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *