آموزش تاتو بدن به سه بخش اصلی طراحی، وسایل و تکنیک تقسیم بندی میشودمیتوان گفت هر سه بخش به یک اندازه مهم و قابل توجه هستند تا شما بتوانید به یک تاتو آرتیست فوق حرفه ای تبدیل شوید

آموزش دستگاه تاتو بدن

مهمترین وسیله و ابزاری که با آن تاتو انجام میشود دستگاه تاتو میباشد، بنابراین باید شناخت کافی و نحوه تنظیم آن را قبل از هر چیزی بیاموزید.
دستگاه کویل یا مگنتی یکی از پر کاربرد ترین دستگاه های تاتو میباشد که بیشتر برای لاینینگ و خط انداختن از آن استفاده میشود و دارای تنوع در برند های مختلف نیست و در تمامی موارد دارای تنظیمات و استاندارد های یکسان میباشد.
دستگاه روتاری بیشتر جهت سایه زدن مورد استفاده قرار گرفته، قدرت کمتر، صدای کمتر، وزن کمتر و هزینه بیشتری نسبت به دستگاه های کویل دارد.
کار اصلی دستگاه های تاتو جلو و عقب کردن سوزن تتو میباشد تا رنگ را بین لایه اول و دوم پوست بکارد.
دستگاه های روتاری تنظیم خاصی ندارند و در این بخش بیشتر به آموزش تنظیم دستگاه های کویل میپردازیم.
شما میتوانید از فروشگاه های معرفی شده در سرتاسر ایران اطلاعات بیشتری بدست آورید

1

محل قرارگیری سوزن که با واشر به دستگاه متصل شده

2

سرپلاک نگه دارنده نوک سوزن

3

گریپ نگه دارنده سر پلاک و تکیه گاه دست

4

کِش از لرزش سوزن جلوگیری میکند

5

موتور های دستگاه که خاصیت آهنربایی دارند

6

آرموتور بار صفحه فلزی که مکانیزم حرکت سوزن را انجام میدهد

معرفی سوزنهای تتو بدن

معرفی انواع سوزن تتو بدن و روش استفاده از آنها

کاربرد سوزن در تاتو

کاربرد سوزن در تاتو همانند کاربرد قلم و قلمو در طراحی و نقاشی است و در واقع هر مدل کاربرد منحصر به فرد خود را دارد که هر کدام از این مدل ها تعداد سر مشخصی دارند ٬به عنوان مثال سوزن RL دارای تنوع سرسوزن ۱۱،۹،۷،۵،۳،۱و… هست که هرچه سطح مورد نظر وسیعتر باشد باید از تعداد سر سوزن بیشتری استفاده نمود
انتخاب سوزن مناسب برای هر طرح یکی از مهمترین بخش هایی است که یک تاتو کار باید به آن توجه داشته باشد…

Round Line

RL
خط کشیدن
سرپلاک R یا RT

Round Shade

RS
سایه زدن و پر کردن
سرپلاک R یا RT

Flat

F
سایه های کمرنگ
سرپلاک F

Magnum 1

M1
سایه های تیره و پر کردن
سرپلاک F

Magnum 2

M2
پر کردن
سرپلاک F

سوزن های سر گرد

چیدمان این سوزن ها به صورت گرد میباشد و برای این نوع از سرپلاک R استفاده میشود.


RL

این نوع سوزن برای خط انداختن استفاده میشود و هرچه خط های طرح ضخیم تر باشد باید از تعداد سر بیشتری استفاده میشود ٬پیشنهاد میشود از سر سوزن ۹ بیشتر استفاده نشود. سورن ها در این مدل به هم چسبیده و نزدیک به هم هستند.
RS

این نوع سوزن به عنوان سایه زدن و پر کردن سطح های کوچک مورد استفاده قرار میگیرد ٬پیشنهاد میشود از سر ۹ بیشتر استفاده نشود و برای سطح های بزرگ تر از سوزن های تخت استفاده شود. سورن ها در این مدل با فاصله چیده شده و کمی از هم دور هستند.


سوزن های سر تخت

چیدمان این سوزن ها به صورت تخت میباشد و برای این نوع از سرپلاک F استفاده میشود

F

در این مدل به صورت یک ردیف سوزن تخت به هم چسبیده چیده شده و از این مدل برای سایه های یک دست استفاده میشود. پیشنهاد میشود از این نوع برای سایه های روشن و کمرنگ استفاده شود. هر چه سطح مورد نظر بزرگ تر باشد از تعداد سر سوزن بیشتری استفاده میشود.
M1

در این مدل سوزن ها به صورت دو ردیف سوزن تخت ار هم جدا و با فاصله چیده شده که به عنوانپر کردن یا سایه زدن کاربرد دارد. پیشنهاد میشود از این سوزن برای سایه های تیره تر و نامنظم تر(ابر و بادی) استفاده شود. هر چه سطح مورد نظر بزرگ تر باشد از تعداد سر بیشتری استفاده میشود.
M2

در این مدل سوزن ها به صورت دو ردیف سوزن تخت به هم چسبیده و نزدیک به هم چیده شده که به عنوان سایه زدن کاربرد دارد. پیشنهاد میشود از این سوزن برای سایه های خیلی تیره و منظم استفاده شود. هر چه سطح مورد نظر بزرگ تر باشد از تعداد سر بیشتری استفاده میشود.

سرپلاک

نگه دارنده سوزن و رنگ سرپلاک نام دارد و بسته به نوع سوزن و تعداد سر سوزن انتخاب میشود.

انتخاب سرپلاک در گریپ های معمولی کاربرد دارد و در گریپ های کارتریجی سوزن و سرپلاک با هم هستند، توضیحات گریپ در بخش آموزش دستگاه موجود میباشد